Ekodom z Xylem. Zbuduj dom swoich marzeń

2022-01-10 13:24 Materiał sponsorowany
Systemy Xylem Building Solutions
Autor: Xylem

Gdy budujemy dom, potrzebne są niezawodne, oszczędne, ale i ekologiczne rozwiązania dostosowane do potrzeb przyszłych mieszkańców. Infrastruktura wodna jest kluczowa – zarówno w kontekście doprowadzania czystej wody, ale również jej odprowadzania. Rozwiązań na rynku jest wiele, ale to marka Xylem Building Solutions dostarcza najbardziej szeroką ofertę – i to w ramach jednego, całościowego systemu.

Budownictwo mieszkaniowe rządzi się swoimi prawami. Poziom życia i zdrowie mieszkańców zależą od niezawodnych urządzeń oraz systemów. Polacy coraz chętniej oprócz zapewnienia ciągłości dostaw, upraszczania systemów i oszczędności energii, stawiają też na ekologię, stały monitoring (czyli zdalny dostęp z dowolnego miejsca, za pośrednictwem internetu) oraz rozwiązania wspierające retencję, m.in. poprzez gromadzenie deszczówki.

Z wymienionych powodów tak ważne stały się ekonomiczne urządzenia m.in. pompy, które umożliwiają nie tylko doprowadzenie czystej, zdatnej do spożycia wody, ale również zapewniają usuwanie ścieków. Ważne by odbywało się to w bezpieczny sposób, bez wpływu na warunki życia i środowisko, a zarazem przy minimalnym koszcie dla właściciela domu.

Bez względu na typ budynku mieszkalnego, wpływ na wybrane na etapie projektowania rozwiązania ma m.in. obszar, gdzie jest zlokalizowany obiekt. W zależności od tego, czy znajduje się na obszarze miejskim czy wiejskim, czy to dom jednorodzinny na działce bez przyłączy do sieci kanalizacyjnej bądź wodociągu albo wiekowy budynek do całkowitej renowacji, znajdujący się w miejscu z przyłączami, potrzebne są różne rozwiązania. Co istotne – marka Xylem Building Solutions (należąca do globalnego lidera w zakresie rozwiązań wodnych, firmy Xylem), posiada je w swoim portfolio.

Systemy Xylem Building Solutions
Autor: Xylem

Jeden system – od źródła, przez przesył, pomiar, aż po odbiór i oczyszczanie ścieków

Xylem Building Solutions kompleksowo rozwiązuje wyzwania związane z wodą i oszczędzaniem energii w budownictwie mieszkaniowym (ale i komercyjnym). Oferuje produkty, rozwiązania, serwis i doradza na każdym etapie. Dzięki połączeniu najlepszych marek w branży, jak Flygt, Sensus czy Lowara, firma tworzy jedyną taką ofertę na rynku. Xylem ma w ofercie produkty i rozwiązania potrzebne do zbudowania całościowej, sprawnej, bezpiecznej i ekonomicznej instalacji.

Systemy Xylem Building Solutions
Autor: Xylem

Wybrane produkty w ramach systemu Xylem:

  • Ciepłomierz Pollucom F. Może być używany do pomiaru energii w systemach grzewczych lub chłodniczych. Ze względu na wysoce precyzyjny czujnik przepływu, świetnie sprawdzi się w indywidualnym opomiarowaniu domów jednorodzinnych czy mieszkań.
  • Pompa obiegowa Ecocirc XL plus. To energooszczędna pompa o szerokim zastosowaniu, która sprawdzi się m.in. w instalacjach grzewczych z ciepłą wodą, w układach chłodzenia oraz instalacjach zimnej wody, instalacjach ciepłej wody w budynkach mieszkalnych czy w systemach solarnych.
  • Pompa Concertor. Innowacyjne urządzenie, które skutecznie pompuje ścieki. Dzięki przełomowej technologii, jest w stanie wyczuć warunki pracy w swoim otoczeniu, dostosowując swoje działanie w czasie rzeczywistym.
  • Ozonator Wedeco. Świetnie oczyści deszczówkę. Eliminuje wszelkiego rodzaju substancje toksyczne, jak np. pestycydy czy dioksyny, rozkłada związki organiczne, eliminuje niepożądaną woń, barwę i smak, zapewnia dezynfekcję, czyści powierzchnie oraz redukuje ilości związków metali ciężkich i tlenków azotu.
  • System Sensus. Jest to zoptymalizowany system radiowy dla zasilanych bateryjnie urządzeń pomiarowych Sensus. Nadaje się do odczytu mobilnego i zdalnego, dzięki czemu umożliwia stały monitoring parametrów – w każdym miejscu i czasie.

Marka Xylem Building Solutions to niezawodność, wieloletnie doświadczenie i aplikacje dostosowane do potrzeb inwestorów. Dzięki swojej szerokiej ofercie, umożliwia zbudowanie całościowej instalacji, skrojonej na miarę potrzeb danego obiektu oraz jego lokalizację i warunki, jak dostępne przyłącza. Dodatkowe wsparcie ekspertów Xylem na etapie procesu planowania i wdrażania oraz w ramach serwisu sprawia, że klient może liczyć na pomoc na każdym etapie procesu.

Partnerzy

Xylem to wiodąca globalna firma zajmująca się technologią wodną, zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Poprzez przejęte, tworzące firmę marki budowlane z długą tradycją (takie jak Flygt, Sensus czy Lowara – tworzące Xylem Building Solutions), jest obecna na rynku od ponad 100 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE