Najpiękniejsze grzejniki do salonu. Koniec z nudą i grzejnikami tylko pod oknem!

2020-10-15 9:42 Materiał sponsorowany Instal-Projekt
Grzejniki do salonu
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik INVENTIO

Salon to miejsce, w którym odpoczywamy i przyjmujemy gości. Musi wyglądać dobrze. Grzejnik do salonu powinien uzupełniać aranżację tego wnętrza. Dobrze dobrany nie tylko ogrzeje salon, ale stanie się jego ozdobą.

Dziś nikt już nie wątpi w to, że modny grzejnik w salonie jest tak samo ważny, jak lampa czy sofa. Zwykły, biały grzejnik płytowy może zepsuć nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze. Przy wyborze grzejnika do salonu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Oczywiście, przyjemnie jest wybierać różne kolory i style, ale najpierw upewnijmy się, że grzejnik do salonu jest naprawdę solidny i zapewnia optymalną wydajność cieplną. Świetnie jest mieć grzejnik designerski, ale jeśli nie będzie on użyteczny i nie wykona swojej pracy prawidłowo, będzie tylko ozdobą.

Jak dobrze wybrać dekoracyjny grzejnik do salonu?

Wybierając grzejnik do salonu, musimy wiedzieć, ile ciepła potrzebujemy. Miarą, którą należy się kierować, jest moc cieplna grzejnika. Temperatura w salonie powinna wynosić ok. 20-22C. Grzejnik do salonu powinien więc mieć taką moc, dzięki której będzie możliwe uzyskanie komfortu cieplnego. Musimy pamiętać, że moc poszczególnych modeli zależna jest od parametrów pracy  instalacji c.o. (temperatury zasilania i powrotu). Należy też wziąć pod uwagę kwestie techniczne związane ze sposobem ocieplenia naszego mieszkania lub domu (typ izolacji ścian) oraz usytuowanie salonu w przestrzeni mieszkania (pomieszczenia ze ścianami zewnętrznymi są z reguły chłodniejsze), a nawet liczbę i typ okien. Ważne, aby moc była poprawnie oszacowana, dlatego warto skorzystać z  pomocy specjalistów lub informacji, które mamy w projekcie domu lub mieszkania – radzi Przemysław Piernikowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, ekspert Instal-Projekt.

Grzejniki do salonu
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik TUBUS

Następnie weryfikujemy, ile miejsca jest w salonie i decydujemy się na grzejniki poziome lub pionowe. Duże grzejniki sprawdzą się w otwartych przestrzeniach, natomiast w małym salonie zda egzamin niewielki, ale efektowny model.

Smukłe, pionowe grzejniki świetnie sprawdzą się tam, gdzie mamy do wykorzystania niewielki fragment ściany – podkreślą linie pionowe i sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie wyższego. Tego typu modele grzejników pozwalają wykorzystać wąską powierzchnię ścian pomiędzy oknami lub obok nich. Zamontowanie takiego grzejnika będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli nasz salon posiada duże okna tarasowe, które uniemożliwiają usytuowanie grzejnika bezpośrednio pod oknem.

Grzejniki poziome najlepiej wkomponują się w przestrzenie bardziej przestronne. Montaż grzejnika pod parapetem jest ergonomicznym rozwiązaniem. W ten sposób wykorzystamy przestrzeń i jednocześnie zapewnimy urządzeniu odpowiednie warunki do pracy.

Grzejnik pod oknem tworzy kurtynę cieplną, co ogranicza napływ zimnego powietrza. W przypadku zamontowania grzejnika pod oknem dolna część grzejnika powinna znajdować się w odległości około 10 centymetrów od podłogi. Mniej więcej taki sam odstęp powinniśmy zachować pomiędzy górną krawędzią grzejnika a parapetem - przypomina ekspert Instal-Projekt. - Nowoczesne grzejniki można jednak instalować na wybranej ścianie, traktując je jako szczególny element aranżacji wnętrza – wyjaśnia.

Grzejniki do salonu
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik TUBUS

Świetnym rozwiązaniem jest połączenie poziomych i pionowych grzejników dekoracyjnych. Pozwala to na ogrzanie każdego pomieszczenia w domu bez utraty dostępnej przestrzeni. To doskonały wybór do większych salonów, ponieważ dodatkowa powierzchnia może zapewnić odpowiednie ciepło nawet w najzimniejsze zimowe noce.

Grzejnik powinien znaleźć się w najzimniejszej strefie salonu. Ważne jest także zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza przy urządzeniu. Należy upewnić się, że grzejnik nie jest umieszczony za sofą lub innym dużym meblem, który zablokuje przepływ ciepła i utrudni jego promieniowanie na cały salon.

Grzejniki do salonu
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik VIVAT

Grzejniki dopasowane stylem do salonu

Znając już zapotrzebowanie na moc cieplną i wiedząc, gdzie będziemy grzejnik montować, możemy przejść do poszukiwania modelu odpowiadającego nam pod kątem stylu. Grzejnik  powinien pasować do już istniejącej aranżacji wnętrza lub wpisywać się w planowaną koncepcję.

Salon powinien odzwierciedlać nasz styl życia i upodobania. To w końcu miejsce, w którym najczęściej spędzamy wolny czas. Dzięki dostępnej bogatej gamie kolorów grzejnik może subtelnie wtopić się w otoczenie lub zdecydowanie się z niego wyróżnić. Odpowiedni grzejnik może nadać charakteru naszemu salonowi i stać się elementem, który przyciągnie wzrok odwiedzających nas gości. Coraz częściej grzejniki postrzegane są w kategoriach dekoracyjnych i we wnętrzu odgrywają rolę nowoczesnych dzieł sztuki. Inteligentne umiejscowienie grzejnika dekoracyjnego i wybór odważnego, często kontrastującego ze ścianą koloru, sprawi, że ​​grzejnik wyróżni nasz salon spośród wielu innych.

Grzejniki do salonu
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik TUBUS

Stalowe grzejniki do salonu

Stal jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Grzejniki wykonane z tego materiału s​zybko się nagrzewają. To wszystko sprawia, że ​​są zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Są także bardzo trwałe, dzięki czemu posłużą nam na długie lata.

Grzejniki z płaskim ekranem

Eleganckie grzejniki z płaskim ekranem od Instal-Projekt mogą przypominać lustro lub awangardowy obraz. Spodobają się tym, którzy szukają efektownych i nowoczesnych form. Wszystkie są objęte 8-letnią gwarancją, co zapewnia maksymalny spokój ducha.

  • INDIVI - Minimalistyczna forma o ostro zakończonych rogach. Szklana lub lustrzana tafla zakrywa urządzenie grzewcze.
  • INDIVI NEW - Grzejnik o jednolitej szklanej tafli i zaokrąglonych rogach. Z opcją pisania po szkle (zmywalny marker i gąbką znajdują się w zestawie).
  • INVENTIO - Jego ekran może być stylowo polakierowany lub zadrukowany. Taki efektowny grzejnik-obraz nada wnętrzu wyjątkowego charakteru.
Grzejniki do salonu
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik INDIVI NEW

Modułowe grzejniki do salonu – trwałe i elastyczne  

Grzejniki modułowe Instal-Projekt można łatwo dopasować do pomieszczenia. Posiadają one moduły złożone z płaskowników lub rurek grzewczych. Taka forma pozwala na swobodne manewrowanie wielkościami. Mogą przyjąć formę grzejnika niskiego i szerokiego lub wysokiego i wąskiego. Dzięki temu bez problemu dopasujemy grzejnik do najbardziej . wymagającego pomieszczenia. Elastyczność grzejników modułowych daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

  • TUBUS - Nowoczesny grzejnik w klasycznej formie, który wpasuje się w każde wnętrze. To współczesna interpretacja  żeberkowych grzejników pokojowych. Idealnie pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych klasycznych, a nawet w stylu retro.
  • VIVAT - Wydajny i solidny: pracuje i wygląda doskonale. Sprawdzi się nawet w najbardziej nietypowym salonie. Smukła konstrukcja i proste, cienkie listwy grzewcze świetnie uzupełnią nowoczesne wnętrza. Ten model występuje także w wersji VIVAT X, która zawiera dodatkowy rząd listew grzejnych.
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE