Gazowe kotły kondensacyjne – korzyści nie tylko ekonomiczne

2019-08-08 8:40 MATERIAŁ SPONSOROWANY | Junkers-Bosch
Kotły kondensacyjne Bosch
Autor: Junkers-Bosch

Przewaga kondensacyjnych gazowych kotłów grzewczych Junkers-Bosch nad urządzeniami spalającymi inne rodzaje paliw wynika oczywiście przede wszystkim z niskich kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych. Istnieją również inne ważne czynniki powodujące, że użytkownicy wybierają właśnie te urządzenia.

Kompaktowe rozmiary kotłów kondensacyjnych

Nowoczesne kondensacyjne gazowe kotły grzewcze Junkers-Bosch to urządzenia o znacznie mniejszych rozmiarach niż ich odpowiedniki zasilane olejem opałowym lub paliwami stałymi. Kotły gazowe służące do produkcji ciepła dla celów ogrzewania jak i ciepłej wody, to najczęściej niewielkich rozmiarów jedno- lub dwufunkcyjne przepływowe urządzenia wiszące oraz dwufunkcyjne, zintegrowane z zasobnikami ciepłej wody, urządzenia wiszące lub stojące. Kompaktowe rozmiary kotłów kondensacyjnych Junkers-Bosch powodują, że można je instalować zarówno w oddzielnych kotłowniach, jak i w łazienkach, kuchniach, pralniach, pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych zarówno w piwnicach, w pomieszczeniach na dowolnych kondygnacjach budynków oraz na poddaszach.

Kotły kondensacyjne Bosch
Autor: Junkers-Bosch

Oszczędność miejsca

W odróżnieniu od kotłów zasilanych olejem, węglem, granulatem węglowym tzw. ekogroszkiem, drewnem lub pelletem, kotły kondensacyjne Junkers-Bosch na gaz ziemny, nie wymagają dodatkowych powierzchni lub wręcz pomieszczeń potrzebnych na magazyn paliwa. Dzięki temu cenne metry kwadratowe domów lub mieszkań można najczęściej zagospodarować zgodnie z potrzebami mieszkańców.

Czysto i bez nieprzyjemnych zapachów

Użytkowanie kondensacyjnego kotła gazowego Junkers-Bosch to również komfort związany z brakiem pyłu z paliw stałych w domu oraz dymu spalanego węgla lub nieprzyjemnego zapachu oleju opałowego w powietrzu.

Mobilna kontrola i sterowanie

Wszystkie kotły kondensacyjne Junkers-Bosch maja możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Pozwala ona na kontrolę i sterowanie domowym systemem ogrzewania za pomocą smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie, poprzez internet, WiFi lub sieć GSM. Elementem pozwalającym na komunikację pomiędzy smartfonem lub tabletem, a automatyką kotła kondensacyjnego jest odpowiedni moduł automatyki montowany w kotle lub na ścianie.

Kotły kondensacyjne Bosch
Autor: Junkers-Bosch

Bezawaryjne użytkowanie kotłów kondensacyjnych

Użytkownicy gazowych kotłów kondensacyjnych nie muszą obawiać się również, że ich urządzenia przestaną pracować z powodu problemów z zapowietrzenia instalacji olejowej, blokowaniem się palników z powodu starzenia się paliwa, czy w przypadku kotłów na pellet lub granulat węglowy, zacinaniem się podajników lub cofaniem płomienia w kierunku zbiornika paliwa.

Kotły kondensacyjne Bosch
Autor: Junkers-Bosch Bosch Condens 700i w wersji białej

Bosch Compress 7000i – nowoczesny design i efektywna praca

Kotły Bosch Condens 7000i spełniają wszystkie powyższe założenia a dodatkowo cechuje je niezwykły, innowacyjny design. Fronty kotłów wykonane są ze specjalnego hartowanego szkła w zależności od modelu w kolorach białym lub czarnym. Narożniki kotła mają natomiast charakterystyczne zaokrąglenia. Kotły jednofunkcyjne o mocach 14, 35 i 42 kW dostępne są z obudową w kolorze białym, a model jednofunkcyjny o mocy 24 kW i wszystkie modele dwufunkcyjne w kolorze białym lub czarnym).

Modele jednofunkcyjne typu system przeznaczone są do zasilania w ciepło instalacji grzewczych oraz przygotowane do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej.  Modele dwufunkcyjne zapewniają zarówno ciepło instalacji grzewczych jak i ciepłą wodę użytkową, ponieważ wyposażone są w przepływowe wymienniki c.w.u..

Urządzenia można instalować zarówno w niewielkich apartamentach, małych i dużych domach oraz większych budynkach biurowych lub obiektach użyteczności publicznej. W przypadku obiektów o niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną dodatkowym atutem kotłów Bosch Condens 7000i jest szeroki zakres modulacji mocy do 1:8, zapewniający dolną granicę modulacji już od 2 kW dla modelu o mocy nominalnej 14 kW. Dzięki współpracy z systemem sterowania EMS 2 w przypadku większych obiektów kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i mogą pracować w układach kaskadowych, wielokotłowych o łącznej mocy nawet kilkuset kilowatów.

Dostarczana wraz kotłami, wbudowana automatyka z panelem sterowania  z wyświetlaczem LCD, poza współpracą z regulatorami serii Cx systemu EMS 2, oferuje również możliwość samodzielnej pracy kotła w zależności od temperatury zewnętrznej. Automatyka pogodowa możliwa jest po doposażeniu kotła w opcjonalny czujnik temperatury zewnętrznej i oczywiście regulacji krzywej grzewczej przez serwis.

Wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i są fabrycznie przygotowane do zasilania gazem ziemnym E, ale również w zależności od modelu, po regulacji lub zastosowaniu odpowiedniego zestawu przezbrojeniowego przez serwis, gazem ziemnym Lw, gazem ziemnym Ls lub gazem „płynnym” B/P.  

Potwierdzeniem wysokich walorów technicznych nowych kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i jest ich klasa efektywności energetycznej A, niski pobór mocy elektrycznej (np. w trybie czuwania do 2 W) oraz super niska emisja tlenków azotu (klasa NOx 6). Wszystko to sprawia, że wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i to urządzenia nie tylko o innowacyjnym designie, ale przede wszystkim mogące zapewnić wysoki komfort i niskie koszty użytkowania oraz przyjazne środowisku.

 

Kotły kondensacyjne Bosch
Autor: Junkers-Bosch
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE