Dekoracyjne grzejniki do kuchni. Piękne i praktyczne

2020-10-15 9:43 Materiał sponsorowany
Grzejniki do kuchni
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik INDIVI NEW

Grzejniki do kuchni nie muszą być nudne i zagracające przestrzeń. Kuchnia to przecież serce domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Miejsce, w którym odbywają się nasze codzienne rytuały, takie jak wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków, doczekało się odpowiedniej oprawy. Bogata oferta współczesnych grzejników oferuje rozwiązania, które sprawią, że nasze „domowe ognisko” przez lata będzie przyjemnie grzało wszystkich domowników i gości.

Grzejniki do kuchni: ładne i praktyczne

Na szczęście bezpowrotnie minęły już czasy, w których na rynku dostępny był tylko jeden rodzaj grzejnika – ciężki, toporny i zajmujący przestrzeń, w którą spokojnie można było wstawić całkiem pojemną szafkę. Dzisiejsza oferta najlepszych producentów grzejników zaspokoi nawet najbardziej wymagającego architekta wnętrz. Grzejnik ma być solidny i ma grzać, ale musi też sprytnie wkomponowywać się w przestrzeń, w której będzie się znajdował. Kuchnia to przecież miejsce, w którym kwestia smaku powinna wybijać się na pierwszy plan. Chodzi tu nie tylko o smak rozumiany jako rozkosz podniebienia, ale także jako dobry gust.

Grzejniki do kuchni
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik SISI

Nowoczesne grzejniki do kuchni

Smacznie urządzona kuchnia, to kuchnia piękna i funkcjonalna. To pomieszczenie, które z racji pełnionej funkcji jest pozornie proste do ogrzania, choćby dlatego, że ciepło wytwarza się w niej niejako samoistnie – w efekcie pieczenia lub gotowania. To jednak nie wystarcza, gdy temperatury stają się coraz niższe lub chcemy po prostu wysuszyć kuchenne ręczniki.  Jeśli nasza kuchnia nie jest zbyt przestronna, warto pomyśleć o zainwestowaniu w grzejniki dekoracyjne, o różnych kształtach i rozmiarach, zdecydowanie łatwiejsze do wkomponowania w zabudowaną przestrzeń z szafkami i innymi niezbędnymi kuchennymi sprzętami. Grzejniki kuchenne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także muszą być praktyczne, zwłaszcza jeśli brakuje miejsca.

Coraz bardziej popularne są kuchnie otwarte, połączone z salonem. Stają się pomieszczeniem, w którym gotujemy, jemy i przyjmujemy gości. Duża przestrzeń tym bardziej potrzebuje dodatkowego źródła ciepła.

Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. To samo tyczy się też wszystkich znajdujących się w niej sprzętów – także grzejników. Producenci oferują dziś wiele rozwiązań umożliwiających montaż, dzięki któremu grzejnik nie będzie przeszkadzał w codziennym życiu i zyska dodatkowe funkcje. Nowoczesne grzejniki mogą pełnić funkcję suszarki na kuchenne ścierki, a przy tym ciągle będą stanowiły ciekawą ozdobę pomieszczenia.

Grzejniki do kuchni
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik INDIVI NEW

Rozmieszczenie grzejników w kuchni

Mówiąc o funkcjonalności kuchennego grzejnika, musimy także pamiętać o zapewnieniu urządzeniu warunków, w których będzie ono najlepiej spełniało swoją funkcję grzewczą. Przede wszystkim nie powinniśmy montować grzejnika zbyt wysoko – tuż pod sufitem. Ogrzane powietrze naturalnie jest lżejsze od chłodnego i zbiera się w górnej części pomieszczenia, przez co mimo pracy grzejnika możemy odczuwać chłód w tej części kuchni, którą faktycznie użytkujemy.

Nowoczesne grzejniki nie muszą być ukryte pod oknem, tym bardziej, że prawdopodobnie znajduje się ono tuż nad blatem kuchennym lub zlewem. Dobrym miejscem na montaż grzejnika w kuchni jest sąsiedztwo drzwi prowadzących do pomieszczenia. Nie powinno się natomiast umieszczać grzejnika w kuchni obok lodówki lub zamrażarki. Jeśli to zrobimy,  urządzenia będą musiały pracować ciężej, a tym samym zużywać więcej energii – wyjaśnia Przemysław Piernikowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, ekspert Instal-Projekt.

Pionowe grzejniki dekoracyjne oraz grzejniki i suszarki elektryczne stanowią idealne rozwiązanie do kuchni, ponieważ mogą być wysokie i wystarczająco smukłe, aby można je było zamontować w miejscach, w których przestrzeń na ścianach jest ograniczona.  – dodaje.

Grzejniki do kuchni
Autor: INSTAL-PROJEKT Suszarka elektryczna do kuchni POPSTAR

PRZEGLĄD: najlepsze dekoracyjne grzejniki do kuchni od Instal-Projekt

Poniżej prezentujemy wybrane przez ekspertów Instal-Projekt najlepsze grzejniki do kuchni. Wszystkie produkty są objęte 8-letnią gwarancją.

INDIVI NEW

Grzejnik doceniony w prestiżowych konkursach „Dobry Wzór 2014” i „Dobry Design 2014”.  Elegancka, szklista i płaska forma grzejnika w kształcie prostokąta o zaokrąglonych rogach dostępna jest w dwóch wersjach. Do naszej kuchni możemy wprowadzić grzejnik o wykończeniu szklanym (szkło białe i czarne) lub lustrzanym (lustro białe i grafitowe), które optycznie powiększy przestrzeń naszej kuchni. Dodatkowym atutem tego produktu jest fakt, że na szklanym ekranie grzejnika można pisać (zmywalny pisak i gąbka w zestawie).

MAGIC

Wyróżniony w konkursie „Dobry Design 2016”. Ekran grzejnika osłania zdejmowana transparentna szyba, dzięki czemu sami możemy zdecydować, jak będzie wyglądał. Dzięki łatwej wymianie powierzchni dekoracyjnej (pod szybę możemy włożyć np. tapetę, grafikę, czy rysunek) możemy zmieniać wygląd grzejnika, dopasowując go do aktualnie panujących trendów i tworząc nowe aranżacje kuchennego wnętrza.

SISI

Świetne rozwiązanie dla osób lubiących niebanalne rozwiązania. Grzejnik jest efektem połączenia nowoczesnego myślenia projektantów i ponadczasowej prostoty, dzięki czemu prezentowany model sprawdzi się w większości kuchni. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej bieli i eleganckiej czerni.

Grzejniki do kuchni
Autor: INSTAL-PROJEKT Grzejnik MAGIC

Suszarki elektryczne do kuchni

POP STAR ELECTRO

Nowoczesna, sterowana dotykowo suszarka elektryczna, o minimalistycznym designie. Produkt dostępny jest w pełnej gamie kolorystycznej producenta, dzięki czemu nie musimy się ograniczać do klasycznych kolorów i nasze wnętrze możemy przełamać na przykład intensywną czerwienią, nadając mu wyjątkowy charakter.

PRIMAVERA

Delikatna i smukła forma tej elektrycznej suszarki doskonale uzupełni kuchnię w stonowanej kolorystyce, choć sprawdzi się także we wnętrzach bardziej odważnych, wymagających przemyślanych decyzji projektanta. W zależności od rodzaju przestrzeni, subtelnie wtopi się we wnętrze, lub stanie się eleganckim dodatkiem. Jej największym atutem jest energooszczędność i funkcjonalność – niewielki gabaryt i możliwość zawieszenia jej na ścianie sprawiają, że produkt zmieści się nawet w bardzo małej kuchni.

Grzejniki do kuchni
Autor: INSTAL-PROJEKT Suszarka elektryczna do kuchni PRIMAVERA
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE