Chcesz skończyć z węglem? Wybierz gaz płynny do ogrzewania swojego domu

2019-09-23 15:49
Gaspol gaz płynny
Autor: materiały prasowe Gaspol Gaz płynny ze zbiornika można zainstalować w każdym domu, a ogrzewanie nim jest bardzo komfortowe i ekonomiczne

Dym, brud, sadza. Masz dosyć ogrzewania domu węglem? Szukasz komfortowego, wydajnego i przyjaznego środowisku źródła energii grzewczej? Taki jest gaz płynny (LPG).

Emisja toksycznych związków chemicznych do powietrza, brud w domu, miejsce potrzebne na składowanie opału, wizyty w kotłowni, dokładanie do pieca, usuwanie popiołu, brak możliwości utrzymania stałej temperatury pod nieobecność mieszkańców, różnej jakości węgiel na rynku – ten o niskiej kaloryczności i dużej wilgotności sprawi, że zużyjesz go znacznie więcej, aby ogrzać dom. Jeżeli jesteś tym zmęczony kotłem węglowym i zastanawiasz się nad zmianą źródła ogrzewania, weź pod uwagę wyjątkowe paliwo, jakim jest gaz płynny.

LPG: zalety i zastosowanie

LPG ma wiele zalet i setki zastosowań. Jest wykorzystywany m.in. do ogrzewania domów, gotowania, napędzania samochodów, ma również zastosowanie w biznesie – np. w rolnictwie – i w wielu gałęziach przemysłu. Stosowany do ogrzewania domu, jest paliwem wydajnym, czystym, bezobsługowym i bezsmogowym. Gaz płynny zapewnia stałe i kontrolowane ciepło. Jego spalanie emituje 150 razy mniej tlenku węgla niż spalanie węgla i drewna, a ślad węglowy LPG jest o 50 proc. niższy niż węgla.

Gasplo gaz płynny
Autor: materiały prasowe Gaspol

W domowej instalacji na gaz płynny docenisz:

  • bezobsługowość,
  • czystość w domu,
  • możliwość wykorzystania tej samej instalacji do podgrzania wody i doprowadzenia gazu do kuchni
  • brak wymienników – co oznacza, że 100 proc. energii z gazu jest przekazywane do zasilanego urządzenia.

Wybierając gaz płynny jako źródło energii dla Twojego domu, możesz zdecydować się na naziemny lub podziemny zbiornik gazu. Wybór telemetrii sprawi, że nie będziesz musiał pamiętać o kontroli napełnienia zbiornika. O to zadba GASPOL. Ty będziesz cieszyć się efektywną, przyjazną środowisku i komfortową w użytkowaniu energią.

Ważne

Smog jest groźny

Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest tzw. niska emisja – to spalanie paliw stałych: węgla i jego pochodnych, ekogroszku, drewna i odpadów w instalacjach grzewczych w domach, lokalnych kotłowniach i budynkach użyteczności publicznej.

Wybierając GAZ PŁYNNY do ogrzewania domu masz również możliwość otrzymania do 90% dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program wspiera wymianę starych pieców i kotłów na węgiel oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych.

 

Dowiedz się więcej na gaspol.pl/czyste-powietrze/ lub pod numerem: 606 800 400

NIE PRZEGAP
zycie bez smogu bloczek

Autor: Redakcja

Chcesz mieć ciepły dom i oddychać czystym powietrzem? Przyłącz się do naszej akcji "Życie bez SMOGU".

Sprawdź, jak walczyć ze smogiem. Jak chronić siebie i bliskich. Jak sfinansować termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła. Wraz z ekspertami z firm Isover, Caparol, Gaspol przygotowaliśmy porady, które ułatwią wam działania. Ponadto czeka na Was atrakcyjny konkurs (konkurscaparol.murator.pl), w którym można wygrać ocieplenie domu wartości 30.000 złotych! Fundatorem nagrody jest firma Caparol.

Partnerzy

Kontakt z firmą: Al. Jana Pawła II 80; tel. 606 800 585; e-mail: infolinia@gaspol.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE