Systemy alarmowe i automatyka budynkowa - jakość i innowacyjność z Polski

2020-06-01 8:38 Materiał sponsorowany Satel
Satel. 30-lecie firmy
Autor: SATEL

W SATEL tworzymy urządzenia ostrzegające m.in. o wykryciu próby włamania, pożaru, zalania czy ulatniania się gazu, systemy kontroli dostępu, jak również moduły do realizacji automatyki budynkowej. Nasze rozwiązania zwiększają poczucie bezpieczeństwa i komfort życia milionów ludzi. Jesteśmy jednym z głównych graczy na polskim rynku elektronicznych systemów zabezpieczeń i liczącym się producentem na świecie.

Nasza firma powstała w 1990 roku, w Gdańsku. Utworzyło ją kilku pasjonatów elektroniki. Początkowo produkowali m.in. dekodery PAL i konwertery FM. Wkrótce, za sprawą przypadku, zajęli się konstruowaniem centralki alarmowej. Polskich urządzeń było wtedy niewiele, a zachodnie były bardzo drogie. Rynek potrzebował alternatywy, zaś nowa centralka szybko zyskała uznanie klientów. W związku z sukcesem pierwszego urządzenia firma rozpoczęła wytężone prace nad tworzeniem oferty urządzeń do sygnalizacji włamania i napadu, oferując rozwiązania dorównujące jakością zachodnim produktom, ale w przystępnej cenie.

Asortyment SATEL rozszerzał się i wkrótce zaczęły powstawać nowe gałęzie produktowe. Firma stale zwiększała powierzchnie biurowe i produkcyjne, a po 10 latach przeniosła się do większego obiektu, by sprostać rosnącym potrzebom produkcyjnym. W tym czasie wprowadziliśmy nowy system zarządzania jakością, a także utworzyliśmy Dział Badań z własnym laboratorium. Dzięki niemu mogliśmy szczegółowo badać nasze urządzenia – od prototypu, po produkt finalny. To znacznie przyśpieszyło tempo wprowadzania nowych produktów na rynek, z gwarancją, że spełniają one wymagania norm branżowych.

Satel. 30-lecie firmy
Autor: SATEL

Do naszego zespołu dołączało coraz więcej specjalistów, których wiedza i doświadczenie przekładały się na rosnącą jakość i innowacyjność urządzeń SATEL. Równolegle stale rozbudowywaliśmy nasze zaplecze techniczne oraz park maszynowy. Otworzyliśmy również własną Narzędziownię i Wtryskownię. To pozwalało nam zachować stałą, powtarzalną i wysoką jakość produkowanych przez nas detali i w pełni decydować o wyglądzie produktów. Niedługo potem w naszej ofercie pojawiły się pierwsze czujki ruchu oraz zaawansowane centrale serii INTEGRA.

Wprowadzając nowości nieustannie przyglądaliśmy się trendom. Jako jedna z pierwszych firm wprowadziliśmy nowatorski dwukierunkowy system bezprzewodowy ABAX. Później pojawił się także system sygnalizacji pożarowej CSP. Nieustanny rozwój wymagał stałych inwestycji i wiązał się z ciągłym podnoszeniem standardów jakości. Dodatkowo, rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty sprawiło, że po raz kolejny zmieniliśmy lokalizację.

Nasza siedziba ma teraz łącznie 14 000 m2 powierzchni. Zatrudniamy ponad 350 specjalistów, którzy tworzą nowe produkty i rozwijają przeszło 530 już istniejących. Sprzedajemy je w 96 krajach świata. W Polsce wspiera nas 124 autoryzowanych dystrybutorów, w 38 miastach.

Nadal konsekwentnie realizujemy nasze cele, dostarczając innowacyjne urządzenia o najwyższej jakości. By to osiągnąć, już na etapie projektowania szukamy rozwiązań, które pozwolą dostosować produkt do rygorystycznych norm branżowych, a także oczekiwań instalatorów i użytkowników (łatwość instalacji i konfiguracji, wygoda obsługi). 100% naszych wyrobów przechodzi szczegółową kontrolę jakości – na każdym etapie produkcji.

Satel. 30-lecie firmy
Autor: SATEL

Ponad 90% czynności związanych z montażem podzespołów elektronicznych odbywa się w ramach zautomatyzowanej linii montażu powierzchniowego. Składają się na nią nowoczesne, wydajne, sterowane komputerowo urządzenia renomowanych, światowych producentów. Wszystkie nasze procesy technologiczne realizujemy w siedzibie firmy, co pozwala nam sprawnie odpowiadać na potrzeby rynku i skutecznie konkurować.

W 2019 roku wprowadziliśmy nową odsłonę dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX 2 oraz zupełnie nową linię czujek ruchu SLIM LINE. Zainicjowaliśmy również kolejną gałąź produktową – SATEL KNX. To rodzina modułów sterujących automatyką budynkową w międzynarodowym standardzie KNX.

Satel. 30-lecie firmy
Autor: SATEL

Pod koniec ubiegłego roku uruchomiliśmy Akredytowane Laboratorium Testów KNX, które uzyskało uprawnienia do wykonywania pełnych testów współdziałania i funkcjonalności urządzeń automatyki budynkowej w standardzie KNX. Akredytacja Stowarzyszenia KNX jest potwierdzeniem najwyższych kompetencji specjalistów SATEL w zakresie testowania urządzeń KNX.

W tym roku nasza firma obchodzi jubileusz 30-lecia. Zdobyte doświadczenie i wiedzę inwestujemy  w dalsze poszerzanie oferty produktowej, tworzenie nowych urządzeń i stałe podnoszenie standardów jakości.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE