Najlepsze rozwiązanie dla domu alergika. Jak skutecznie odkurzać?

2021-03-01 9:28 Materiał sponsorowany
Odkurzacz centralny Comfort System
Autor: Comfort System

Odkurzanie pozwala na opanowanie szkodliwych alergenów i ich usunięcie z domu. Często jednak efekt jest odwrotny od zamierzonego, a tradycyjne odkurzanie tylko wzmaga reakcje alergiczne. Jak - i co ważniejsze, czym - skutecznie odkurzać, by w bezpiecznych warunkach całkowicie usunąć kurz?

Dom osoby z alergią powinien być jak najczystszym, bezpiecznym miejscem. Zadba o to odkurzacz: urządzenie szczególnie istotne w walce z alergenami i patogenami. Musi działać skutecznie, szybko i niezawodnie, ponieważ:

  • nieustannie rozmnażające się silne alergeny - roztocza - to główny składnik kurzu,
  • silnym alergenem jest  zwierzęca sierść, a przecież nie chcemy pozbawiać się radości z posiadania pupila,
  • przez znaczną część roku do domu wpadają uczulające pyłki roślin, osadzając się na meblach i podłogach.

Używając tradycyjnego odkurzacza z mało skutecznym filtrem workowym nie sprzątniemy na tyle dokładnie, by pozbyć się wszystkich szkodliwych alergenów, a sam proces odkurzania może wręcz przyczynić się do silniejszych reakcji alergicznych. Zasysany kurz tylko w małym stopniu zostaje zatrzymany w papierowym filtrze - wydmuchiwane przez wylot i słabo oczyszczone powietrze osadza się z powrotem w pomieszczeniach. Dodatkowo, podmuch z wylotu tradycyjnego odkurzacza stale wzbija wszechobecny kurz.

Odkurzacz centralny Comfort System
Autor: Comfort System Schemat instalacji centralnego odkurzania

A z jaką skutecznością oczyszcza pomieszczenia z alergenów odkurzacz centralny ENKE?

System centralnego odkurzania prawie w 100% usuwa kurz i po kilkustopniowej filtracji gromadzi w szczelnym zbiorniku, oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych.

Odkurzacz centralny Comfort System
Autor: Comfort System

Wysokiej klasy odkurzacze centralne ENKE to 2- lub 3-stopniowa filtracja. Grubsze zanieczyszczenia separowane są przez kilkuwarstwowy filtr wstępny. Drobny pył filtrowany jest przez poliestrowe filtry HEPA o dużej powierzchni. Istotną cechą jest siła ssąca – w odkurzaczach ENKE moc silnika jest znacznie większa (ponad 30%) niż w tradycyjnym sprzęcie. Dzięki temu kurz usuwamy szybko i dokładnie.

Wyprowadzony na zewnątrz budynku wydmuch jednostki centralnej uwalnia powietrze bez zanieczyszczeń, a zassane powietrze nie wraca z powrotem do pomieszczeń - jak w odkurzaczach tradycyjnych. Korzystając z odkurzacza centralnego nie grozi nam przykry zapach, kojarzący się z korzystaniem z tradycyjnych urządzeń.

Używając wygodnego węża ssącego i odpowiednich ssawek zbieramy kurz, który szybko i bezpowrotnie znika w szczelnej instalacji PVC, trafiając do oddalonego pojemnika. Worki na kurz wymieniamy łatwo i higienicznie tylko 1-2 razy w roku.

Odkurzacz centralny Comfort System
Autor: Comfort System

Warto wyposażyć się w praktyczny drobiazg - tkaninowy pokrowiec na wąż, który zapobiega uszkodzeniom mebli i ścian, a także niweluje gromadzenie się kurzu na jego karbowaniach. Pokrowiec można prać w pralce.

Odkurzacz centralny Comfort System
Autor: Comfort System
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE