Kompleksowa ochrona, komfort i energooszczędność z inteligentnym systemem alarmowym INTEGRA

Co czyni system alarmowy INTEGRA wyjątkowym? To wysokiej klasy system ochrony obiektów niemalże każdego typu. Oferowany poziom zabezpieczenia spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli domów, apartamentów i mieszkań. Dzięki dodatkowo realizowanym funkcjom automatyki budynkowej zapewnia nie tylko ich jeszcze lepszą ochronę, ale również komfort korzystania z wyposażenia, jak i liczne sposoby na energooszczędzanie. Przedstawiamy najważniejsze cechy i funkcje systemu INTEGRA.
Szczelna ochrona przed włamaniem
Do systemu INTEGRA, oprócz przewodowych i bezprzewodowych czujek ruchu PIR oraz dualnych, możemy włączyć również czujki: magnetyczne, wstrząsowe, stłuczenia szkła, kurtynowe czy aktywne bariery podczerwieni. Za pomocą wszystkich wymienionych urządzeń zabezpieczymy nie tylko wnętrze domu, ale również teren wokół niego. To szczególnie ważne, gdy zależy nam na bezpieczeństwie znajdujących się na zabezpieczonym terenie budynków gospodarczych, pojazdów czy też dekoracyjnych elementów architektury ogrodu, a także na zbudowaniu szczelnej, kilkuliniowej ochrony całej posesji.

Symulowanie obecności
Włączające się w różnych częściach domu oświetlenie, otwierające i zamykające się rolety antywłamaniowe czy nawet sterowanie sprzętem RTV – to wszystko (i inne) możemy łączyć w scenariusze, które system INTEGRA może uruchomić po wydaniu mu takiego polecenia przez użytkownika na manipulatorze lub w aplikacji, według harmonogramu lub po otrzymaniu od wybranego urządzenia niezbędnej informacji, np. po wykryciu ruchu przez czujkę. To świetny sposób na odstraszenie nie tylko złodziei, ale również intruzów nastawionych jedynie na wandalizm.

Monitoring
INTEGRA umożliwia podgląd obrazu z zamontowanych na posesji kamer za pomocą manipulatora INT-TSI z ekranem dotykowym oraz w aplikacji mobilnej INTEGRA CONTROL. Co więcej, do widoku kamery można przypiąć polecenia dla systemu, np. uruchomienie zraszaczy w ogrodzie, otwarcie bramy czy włączenie oświetlenia w wybranej strefie.

Ochrona przed zdarzeniami losowymi
Ochrona przed włamaniem to podstawowa, ale nie jedyna funkcja systemu INTEGRA. Może on bowiem zapewniać ochronę również przed niepożądanymi zdarzeniami losowymi takimi jak:
- pożar – po wyposażeniu systemu w urządzenia takie jak czujka dymu i ciepła, np. bezprzewodowa ASD-200, zostaniemy poinformowani o jego pierwszych symptomach,
- zalanie – wyciek wody wykryje czujka zalania, np. przewodowa czujka uniwersalna XD-2 lub bezprzewodowa AXD-200 (po podłączeniu do niej sondy zalania),
- wyciek gazu – np. czadu, gazu LPG czy metanu.
Na każde z tych zdarzeń możemy przygotować systemowi odpowiednią „instrukcję” postępowania. Dzięki temu, po odnotowaniu pierwszych symptomów pożaru system np. odetnie dopływ gazu do budynku, a po wykryciu zalania - dopływ wody. Z kolei powiadomiony przez czujkę gazu o wycieku niebezpiecznej substancji może uruchomić wentylację oraz otworzyć wyposażone w elektryczne siłowniki okna.

Oszczędzanie energii
W dobie rosnących za zużycie prądu czy gazu stawek szalenie ważna jest optymalizacja pracy instalacji elektrycznej i grzewczej. Z systemem INTEGRA można m.in. zaplanować ją według harmonogramów lub tworzyć scenariusze ułatwiające nam dbanie o energooszczędność. Na przykład, wychodząc z domu możemy uruchamiać scenariusz, który oprócz uzbrojenia czuwania alarmu i opuszczenia rolet antywłamaniowych przełączy ogrzewanie w tryb ekonomiczny, a także odetnie zasilanie tym urządzeniom elektrycznym, które nie potrzebują go podczas naszej nieobecności.
Pod kontrolą możemy mieć również okna – wystarczy wyposażyć je w czujki magnetyczne, by system INTEGRA poinformował nas o ich otwarciu bądź niedomknięciu. Jeśli zaopatrzymy okna w elektryczne siłowniki to będziemy mogli zdalnie je otwierać i zamykać.

Podział systemu na strefy
INTEGRA to system funkcjonalnie wprost idealny dla domów jednorodzinnych (a także dla większych obiektów biurowych czy budynków wielorodzinnych). Niezależnie od stopnia rozbudowy systemu jego obsługa jest bardzo efektywna, m.in. dzięki możliwości wydzielania stref. W każdej z nich możemy ustawiać inny tryb czuwania. Na przykład, pod naszą nieobecność system może czuwać w trybie pełnym na piętrze i w ogrodzie a na parterze czuwać mogą jedynie czujki ochrony obwodowej (okna i drzwi) by nasz pupil mógł swobodnie poruszać się po mieszkaniu bez wywoływania alarmu.

W pełni zdalna obsługa
Dla bezpieczeństwa posesji ważnym jest, by móc kontrolować to, co się dzieje nie tylko wtedy, gdy na niej przebywamy, ale przede wszystkim gdy nie ma nas na miejscu. Wspomniana wcześniej aplikacja INTEGRA CONTROL umożliwia wygodną obsługę systemu INTEGRA z każdego miejsca na świecie, oferując pełną funkcjonalność manipulatora sterującego. Dotyczy to zarówno zarządzania czuwaniem alarmu, jak i sterowania smart home.

Integracja z systemem automatyki budynkowej KNX
Szukasz jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań automatyki do swojego domu? System INTEGRA można zintegrować z urządzeniami standardu KNX – jednego z najbardziej zaawansowanych systemów automatyki na świecie. Bogatszy o urządzenia KNX system INTEGRA umożliwia m.in. określanie parametrów dla wybranych instalacji (np. moc świecenia lamp czy wysokość, na jaką unoszą się rolety) i płynne ich zmiany w zależności od harmonogramów, scenariuszy i odczytów z innych czujek (np. natężenia światła czy wilgotności). Takie rozwiązanie rozszerza możliwości obu systemów, obniża całkowity koszt wykonania instalacji, a także pozwala zrealizować nawet te najbardziej sprecyzowane oczekiwania użytkowników.
- Dowiedz się więcej o inteligentnym systemie alarmowym INTEGRA na stronie https://www.satel.pl/kategoria-produktu/sswin/integra/
