Inteligentne technologie dla Twojego domu. Automatyka budynkowa na straży komfortu i bezpieczeństwa

2022-01-01 7:37 Materiał sponsorowany
Automatyka budynkowa Satel
Autor: Satel

Smart home już od wielu lat nie jest czymś, co pojawia się wyłącznie w filmowych produkcjach, wzbudzając zachwyt tych, dla których liczy się wygoda, komfort życia i spokój ducha. Przekonaj się, jak z użyciem automatyki budynkowej proste i przyjemne potrafią być te czynności domowe, które od lat znajdują się na Twojej czarnej liście.

Poranne wstawanie naprawdę może być przyjemne

Poranne wstawanie to dla Ciebie żmudna walka rozsądku z chęcią pozostania pod kołdrą? Automatyka budynkowa, chociaż nie wyciągnie Cię z łóżka za rękę, to zrobi co może, by Ci to uprzyjemnić. Odpowiednio zaprogramowana zadba o komfortową temperaturę pomieszczeń, w których będziesz szykować się do wyjścia z domu. Wstajesz przed świtem i przez intensywne oświetlenie czujesz się jak na przesłuchaniu? Możesz zmniejszyć natężenie światła i ustawić je tak, by łagodną poświatą wskazywało drogę z sypialni do łazienki lub kuchni. Entuzjastów porannej kawy ucieszy zapewne wizja ekspresu, który samoistnie włączy i nagrzeje się do użytku zanim przystąpisz do przygotowywania ulubionego napoju. O poranku liczy się w końcu każda minuta. Z automatyką budynkową nie marnujesz cennego czasu – a może właśnie dzięki niej uda Ci się rano zostać w łóżku chwilę dłużej?

Automatyka budynkowa Satel
Autor: Satel System automatyki domowej zbudowany na centrali alarmowej INTEGRA można skonfigurować tak, aby kierował pracą instalacji grzewczej i klimatyzacji, utrzymując temperaturę w pomieszczeniach na wskazanym poziomie i dostosowując ją np. do pory dnia

Technologia wybacza potknięcia

Jak często po wskoczeniu do ciepłego, wygodnego łóżka przypominasz sobie, że nie wyłączyłeś światła w łazience? Ile to już razy tuż po wyjściu z domu zastanawiałeś się, o czym zapomniałeś - szczególnie, gdy było to wyjście w pośpiechu? Niewyłączone oświetlenie, radio, telewizor – w głowie od razu widnieje myśl o jeszcze wyższych rachunkach za prąd, szczególnie w dobie rosnących stawek za jego zużycie. Automatyka domowa daje Ci możliwość zdalnego – z poziomu aplikacji mobilnej – włączania i wyłączania np. oświetlenia, instalacji grzewczej, klimatyzacji czy elektronicznych urządzeń gospodarstwa domowego. Ten system dba nie tylko o wygodę i spokój ducha – zapobiega generowaniu się opłat za niepotrzebnie zużytą energię elektryczną.

Koniec siłowania się z bramą

Automatyka budynkowa nie wyczerpuje swoich możliwości w progach domu. Na dworze szaleje wiatr, deszcz czy mróz, a Twoją codziennością jest ręczne otwieranie bramy wjazdowej na posesję lub garażowej? Możesz zautomatyzować to działanie i oszczędzić sobie nerwów. Jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej lub na pilocie sterującym, a zarówno jedna, jak i druga brama otworzy i zamknie się sama. Zamontowana w garażu czujka ruchu automatycznie uruchomi oświetlenie, gdy do niego wjedziesz. Rzadko kiedy to pomieszczenie uporządkowane jest od A do Z, zatem przy parkowaniu warto mieć dobrą widoczność, by nie uszkodzić żadnych znajdujących się tam rzeczy.

Automatyka budynkowa Satel
Autor: Satel Automatyka domowa realizowana przez inteligentną centralę alarmową umożliwia sterowanie bramą wjazdową na posesję oraz garażową, czy też furtkami. Do ich otwierania można wykorzystać ikony na manipulatorze dotykowym (INT-TSH2, INT-TSG2 lub INT-TSI), uniwersalne piloty zdalnego sterowania (APT-200), jak również smartfony z aplikacją mobilną INTEGRA CONTROL. Tymi samymi urządzeniami sterujesz alarmem oraz pozostałymi elementami automatyki

Weź urlop – również od zmartwień o dom

Choć „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” to każdy potrzebuje raz na jakiś czas zmienić otoczenie, kolekcjonując przy tym niepowtarzalne wspomnienia. Niestety, nawet w najpiękniejszych miejscach świata często nie przestajemy martwić się o pozostawiony samemu sobie dom. Wiadomo bowiem, że złodzieje i włamywacze chętnie wykorzystują dłuższe nieobecności domowników. Gdy system alarmowy to dla Ciebie za mało, by uwolnić głowę od zmartwień i cieszyć się odpoczynkiem… Bądź w dwóch miejscach na raz! Dzięki automatyce możesz symulować swoją obecność w domu. Zdalnie włączaj światła, muzykę czy telewizor lub steruj zasłonami/roletami w wybranym przez siebie momencie, np. według zaprogramowanego harmonogramu lub gdy czujka włamaniowa poinformuje centralę alarmową o wykryciu ruchu na terenie Twojej posesji. Jeżeli do tego zainstalujesz na obiekcie kamery Twój urlop będzie wolny od wszelakich zmartwień o miejsce najbliższe sercu – w każdej chwili możesz zajrzeć do aplikacji mobilnej i z dowolnego miejsca na świecie sprawdzić, co aktualnie dzieje się w Twoim domu. Zatrudnienie firmy ochroniarskiej daje Ci gwarancję szybkiej reakcji na niepokojące zdarzenia - szczególnie w sytuacjach, gdy jesteś daleko od domu, a żadna z bliskich osób nie może w danej chwili pomóc.

Automatyka budynkowa Satel
Autor: Satel Automatyczne sterowanie oświetleniem zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym, może być wykorzystane jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem

Automatyka i ochrona budynku – jeden system, wiele korzyści

Sama wygoda użytkowania może nie wystarczyć, by odczuwać pełen komfort życia domowego. Ochrona posesji przed włamaniem lub losowymi, niepożądanymi zdarzeniami – takimi jak pożar, wyciek gazu czy zalanie – jest równie ważna, co przekształcenie naszych czterech kątów w smart home. Tym bardziej, gdy na rynku istnieje rozwiązanie, które łączy w sobie te dwie, niezwykle ważne funkcje. Połączenie bezpieczeństwa i automatyki budynkowej oferuje system stworzony na centrali alarmowej INTEGRA. Funkcje automatyki domowej, które realizuje INTEGRA, to m.in. sterowanie:

  • oświetleniem,
  • instalacją grzewczą i klimatyzacją,
  • roletami wewnętrznymi i antywłamaniowymi, żaluzjami, zasłonami na karniszu elektrycznym,
  • bramą wjazdową i garażową, furtkami,
  • urządzeniami nawadniającymi zieleń,
  • elektronicznymi urządzeniami gospodarstwa domowego.

Takie rozwiązanie rozszerza możliwości obu systemów i obniża całkowite koszty instalacji, eliminując konieczność dublowania niektórych urządzeń. Na przykład, role detektorów ruchu inicjujących sterowanie światłem mogą przejąć czujki ruchu będące elementami systemu alarmowego. Zarówno ochroną, jak i automatyką budynkową sterować możesz z poziomu manipulatora z ekranem dotykowym (INT-TSH2, INT-TSG2, INT-TSI) lub smartfona z aplikacją INTEGRA CONTROL.

Automatyka budynkowa Satel
Autor: Satel Podłączenie modułu INT-KNX-2 do centrali alarmowej INTEGRA umożliwia połączenie funkcjonalności systemu alarmowego z zaawansowaną automatyką budynkową w standardzie KNX

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych funkcjonalności z zakresu automatyki budynkowej - niż tych oferowanych przez system alarmowy INTEGRA – skorzystaj z możliwości urządzeń w standardzie KNX. Dopasowanie mocy oświetlenia do aktualnych potrzeb, płynne sterowanie ogrzewaniem czy roletami – to tylko kilka przykładów tego, co potrafią urządzenia KNX. Manipulator INT-TSI z ekranem dotykowym świetnie poradzi sobie również ze sterowaniem tak zaawansowanymi opcjami automatyki budynkowej.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE