Zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF

2023-03-01 9:14 Materiał sponsorowany
Zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF
Autor: SOLROOF

BP2 w styczniu 2023 zapowiedziało premierę nowej marki i systemu. Ich obietnice stały się faktem – poznajcie markę SOLROOF - modułowy zintegrowany dach fotowoltaiczny. Oficjalna premiera SOLROOF odbyła się 31 stycznia 2023 roku podczas Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA.

SOLROOF to innowacyjny system fotowoltaiczny, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. Jest w pełni zintegrowany z modułowym pokryciem dachowym, a dzięki autorskiemu rozwiązaniu pozwala na wyjątkową estetykę dachu oraz zastosowanie różnych form i kształtów, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej. Połączenie modułowych paneli FIT i zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT tworzy spójną, harmonijną powierzchnię pokrycia. 

Nowa jakość fotowoltaiki

Modułowy zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF to nowa jakość, która oferuje architektom nieograniczone możliwości projektowe, dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorowi wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania. Uzyskujemy to poprzez zastosowanie jednego produktu, jednego montażu, jednej gwarancji oraz jednego serwisu.

Zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF
Autor: SOLROOF

Bezkompromisowa estetyka w zgodzie z naturą  

Estetyka na najwyższym poziomie została połączona z innowacyjną technologią i lekkością zintegrowanych paneli fotowoltaicznych SOLROOF. Stosując nowoczesne rozwiązanie wykluczono nieatrakcyjne, ciężkie panele fotowoltaiczne, wraz z widoczną konstrukcją montażową i okablowaniem, które znamy ze standardowych rozwiązań. Technologia SOLROOF jest w pełni zgodna z normami budowlanymi zapewniając wysoki standard użytkowania całego budynku.

Innowacje, które maksymalizują wydajność, dbają o komfort i bezpieczeństwo 

Najważniejszym celem producenta było zapewnienie maksymalnej wydajności pracy systemu. Właśnie dlatego działanie instalacji oparte jest na sprawdzonych rozwiązaniach SolarEdge, takich jak: optymalizatory i system Safe DC™ minimalizujący zagrożenia spowodowane przepięciami prądu. Stały monitoring funkcjonowania dachu prowadzony jest przez intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację mobilną. Pozwala ona na śledzenie w czasie rzeczywistym informacji na temat energii pozyskiwanej z dachu oraz wykorzystywanej przez obiekt.

Producent podkreślił przy tym, że chce, aby klienci otrzymywali transparentne informacje na temat warunków użytkowania systemu SOLROOF, czego efektem jest opracowanie systemu All in One: jeden system = jeden montaż = jedna gwarancja = jeden serwis.

BP2 zapewnia, że zintegrowane panele dachowe FIT VOLT posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne, z powodzeniem przechodząc test uderzenia kul gradowych przeprowadzony zgodnie z międzynarodową normą IEC 61215.

Dowiedz się więcej odwiedzając media społecznościowe SOLROOF i stronę www.solroof.eu.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE