Najbardziej trendy - dachy solarne

2023-03-01 9:16 Materiał sponsorowany
Dachy solarne MyRoof
Autor: MyRoof

Żyjemy w epoce skokowego wzrostu cen energii. Co dekadę temu było tematem akademickich dysput, dziś staje się codzienna koniecznością. Do sięgania po zielone i alternatywne źródła energii część z nas zachęciła rosnąca świadomość ekologiczna. Pozostałych – ekonomiczna presja. A jednak okazuje się, że w szukaniu ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań nie trzeba rezygnować z marzenia o domu, którego widok zapiera dech w piersiach, bo w jego dachu przegląda się niebo.

Klasyczne piękno

Dach to zwieńczenie każdego budynku. Ten jego element, który widać z daleka i którego wygląd najtrudniej zmienić. O ile wybór koloru farby elewacyjnej jest istotny, ale nie przesądza o wieloletnim wizerunku siedziby firmy lub rodzinnego lokum, o tyle rozwiązanie dachowe – tak. Stąd opór i dystans części inwestorów wobec klasycznej nadachowej fotowoltaiki. Trudno pogodzić się z koniecznością  pokrywania ładnej dachówki lub innego pokrycia dachowego dodatkową warstwą obudowanych aluminiowymi ramkami paneli. Naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagającego rynku wychodzi MyRoof – pierwszy polski dach solarny. Ekonomiczny i efektywny energetycznie jak klasyczna fotowoltaika, a przy tym estetyczny, jednolity i solidny jak dach klasy premium.

Dachy solarne MyRoof
Autor: MyRoof

Efekt lustra

Dach solarny jako koncept opiera się na założeniu, że panel fotowoltaiczny może być najbardziej zewnętrzną częścią dachu. Nie dodatkowym urządzeniem na dachu, ale jego częścią integralną – zastępując tym samym dachówkę, blachę czy inne tradycyjne pokrycie. Współczesna technologia pozwala na wytworzenie paneli wystarczająco wytrzymałych i trwałych dla takiego rozwiązania. Co więcej – ich wygląd jest o niebo bardziej estetyczny od klasycznych paneli. Dosłownie o niebo: czarne szklane tafle bez widocznych ramek fundują „efekt lustra” – w dachu solarnym odbija się słońce i chmury.

Dachy solarne MyRoof
Autor: MyRoof

Polski koncept

To, co widać na zewnątrz, jest częścią dachu. Oczywiście najbardziej spektakularną, ale nie przesądzającą o jego solidności i funkcjonalności. Pod szklanymi panelami kryje się unikalna aluminiowa konstrukcja wsporcza, której zadaniem jest stabilne mocowanie paneli oraz zapewnienie równej dla całej połaci dachu, 10-centymetrowej dylatacji. Pod nią paroprzepuszczalność i wodoszczelność dachu solarnego zapewnia specjalna membrana, o bardzo wysokich właściwościach starzeniowych, czyli o wysokiej wytrzymałości na wysokie temperatury przez cały okres użytkowania dachu. O ile panel fotowoltaiczny w dachu solarnym jest elementem generycznym (panele zbliżonej klasy i parametrów produkuje kilku światowych wytwórców), o tyle pozostałe składowe systemu MyRoof  – od systemu wsporczego, przez obróbki dekarskie i izolacje, po dobór najwyższej klasy osprzętu elektrycznego jest autorskim konceptem. Opracowanym, opatentowanym i wciąż udoskonalanym przez polskich inżynierów z firmy mdm NT  z Bielska – Białej.

Dachy solarne MyRoof
Autor: MyRoof

Dobre praktyki   

Dach solarny MyRoof wychodzi naprzeciw nie tylko oczekiwaniom inwestorów. Firma znana w ponad 47 krajach świata oraz uznana przez dekarzy i środowisko dachowe zatroszczyła się również  o to, by kolejny asortyment dołączający do bogatego portfolio był zgodny z katalogiem dobrych praktyk dekarskich. MyRoof wprowadza szereg usprawnień, które przekładają się na korzyści inwestora oraz pewność wieloletniego użytkowania dachu solarnego.

Dach solarny MyRoof kładziony jest na dachu przez wyszkolonych i certyfikowanych przez MyRoof dekarzy: to daje gwarancję bezpieczeństwa i  szczelności. Autorski, unikalny algorytm montażu dachu został oparty o instrukcje i zalecenia wiodących producentów paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu gwarantowane jest długoletnie bezusterkowe działanie.

Dachy solarne MyRoof
Autor: MyRoof

Szybka dostawa i montaż

Firma mdm NT jest obecna na rynku pokryć, membran i akcesoriów dachowych od 27 lat. Dzięki dobrym relacjom z niemal całą branżą, jej najnowszy asortyment – dach solarny MyRoof, dostępny jest niemal „od ręki” w sieci ponad 200 zaufanych partnerów handlowych . Przekłada się to na czas dostawy i montażu dachu solarnego, który od zaakceptowania projektu i skompletowania zamówienia po montaż gotowego urządzenia wynosi raptem 14 dni. Wycenę dachu solarnego wraz z doradztwem można zamawiać przez formularz kontaktowy na www.myroof.pl

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE