Wyspa kuchenna – praktyczna i efektowna. Zdjęcia najpięknych kuchni z wyspami
Zobacz nasze propozycje. Wśród nich są zarówno te solidne, jak i lekkie (także wizualnie) oraz… „niewyspy”, czyli meble, które pełnią taką funkcję, i to z powodzeniem!
Wyspa kuchenna – tradycja z pazurem
Główny ciąg roboczy, szafki stojące i wiszące oraz wyspa pochodzą z jednej kolekcji, co sprawia, że kuchnia wygląda bardzo elegancko. Szarolawendowy odcień frontów, a więc nieoczywisty dla angielskiego stylu (wyposażenie marki Laura Ashley), pięknie kontrastuje z białymi blatami i płytkami. Wyspa z wieloma szufladami i półkami pomieści mnóstwo naczyń i akcesoriów. Przy tak szykownym meblu wybierz zlewozmywak wpuszczany w blat albo taki, który tworzy z nim monolit, czyli z tego samego materiału (np. z kompozytu mineralnego, marmuru) z niewidocznymi połączeniami spoinowymi. Ważna będzie też efektowna bateria.
Wyspa kuchenna – stół w roli
Solidny stół, jak widać, może udawać wyspę (wyposażenie Bemz.com). Przyda się zwłaszcza taki z półką (możesz dorobić jedną lub dwie) i szufladami. Wkręć haczyki na ściereczki czy sitka. Nad stołem zawieś lampę. Jeśli blat jest duży, niech będą dwie lub trzy. Ruszaj więc na podbój strychów, piwnic i targów staroci – może już dziś znajdziesz podobną perełkę.
Wyspa kuchenna – mebel dwustronny (1)
Przestrzeń dzienna została umownie podzielona wyspą kuchenną z przystawionym do niej stołem. Jej korpus i blat to drewno albo jego doskonała imitacja. Od strony kuchni mebel mieści dziewięć szuflad o oraz piekarnik i umieszczoną nad nim płytę indukcyjną. Gdy znikną z niej garnki i patelnie wyspa wygląda jak zgrabny kubik. Na kolejnym zdjęciu zobaczymy ją od strony salony.
Wyspa kuchenna – mebel dwustronny (2)
Od strony salonu wyspa mieści warsztat pani domu: maszynę do szycia, tkaniny, motki, młotki, gwoździe, narzędzia stolarskie. Przesłania je tkanina z IKEA – zdaniem właścicielki rozwiązania uznawane przez niektórych za tymczasowe mają więcej wdzięku. I pozwalają na łatwą zmianę aranżacji.
Wyspa kuchenna – wielofunkcyjnie
Wyspa o zaokrąglonych bokach zapewnia miejsce do pracy, zmywania oraz na szybkie przekąski. Nad nią ciekawa konstrukcja łącząca funkcje oświetlenia, półki i kwietnika. Białą zabudowę z elementami jasnego drewna dopełnia mozaika kamienna Carrara White Calamus (Dunin.eu) i już rozumiemy, że blatu wyspy nie wybrano przypadkowo.
Wyspa kuchenna – integryjąca barwa
Wyspę i resztę zabudowy kuchennej łączą fronty w jasnym odcieniu drewna i białe blaty. Jednak to AGD z linii Maris oraz zlewozmywak Maris w modnej czerni i bateria Urban (produkty Franke) mocno spajają aranżację. Kuchnia z nowoczesnym AGD z funkcjami na miarę XXI wieku i obszerną wyspą to idealne miejsce do gotowania na co dzień i kulinarnych szaleństw z bliskimi od święta.
Wyspa kuchenna – ekominimalizm
Kuchnia otwarta na jadalnię i salon zaprojektowana jako integralna część wspólnej przestrzeni. Aranżacja to kwintesencja nowoczesnego minimalizmu z nurtu eko. Ogromna wyspa ze zlewozmywakiem i płytą grzejną symbolicznie stawia granicę między kuchnią a pokojem. W tle funkcjonalna szafa kuchenna mieszcząca dosłownie wszystko, co przy gotowaniu potrzebne. W zrobionym na zamówienie meblu, na dogodnej wysokości zamontowano eleganckie, czarne ADG marki ASKO, w tym także nowoczesny ekspres do kawy z linii Elements (rozważając kupno, warto zwrócić uwagę również na ekspresy z linii Craft).
Wyspa kuchenna – oryginalnie na zamówienie
Granicę między kuchnią a salonem wyznacza wyspa, która, tak jak cała zabudowa, powstała na zamówienie w firmie K. Pietrzaka pod Sieradzem. Jest to oryginalny mebel: owalna, z grubym blatem oraz szafkami po obu stronach i półkami po bokach. Jest estetyczną kontynuacją ciągu roboczego. Nad nim zaś wiszą nowoczesne białe szafki, które sprawiają, że kuchnia nie wydaje się przytłoczona nadmiarem drewna, mebli i dodatków.
Wyspa kuchenna – wokół komina
Oprócz ciągu roboczego biegnącego tradycyjnie wzdłuż ściany, mamy wyspę-kombajn „owiniętą” wokół komina. Szafki o fazowanych frontach to wyrób współczesny, ale podobnie jak reszta wyposażenia, zdradzają zamiłowanie gospodarzy do estetyki retro oraz prowansalskiej (np. płytki podłogowe Saicis Hi-Tech oraz ścienne weneckie, Leroy Merlin).
Wyspa kuchenna – industrialnie
Praktyczny kubik z płytą indukcyjną idealnie wpisuje się w inspirowaną stylem industrialnym kuchnię (Qubik, Agatameble.pl). Wyspa ma fronty (Alova) identyczne jak zabudowa, a blaty dodatkowo łączą je w całość. Dwa wysokie stołki pozwalają tu przysiąść i coś zjeść lub potowarzyszyć kucharzowi. Wysunięty blat wystarczył, by znalazło się miejsce na dodatkową szafkę. Jeśli ktoś dużo gotuje, przydałby się okap wyspowy albo pochłaniacz, chowany w blacie.
Wyspa kuchenna – retro unowocześnione
Kuchnia urządzona w duchu retro ze stylowym piecem kuchennym (Aga), który był marzeniem pani domu. Uzupełnia go płyta gazowa zamontowana na wyspie pod dekoracyjną belką stropową. Wyspę wyposażono w szuflady i półki. Jest biała, jak szafki przy czarnej kuchni. Ciąg roboczy zaś ma fronty kremonowobeżowe. Meble łączy blat jednego rodzaju.
Wyspa kuchenna – jak w restauracji
Fronty ze stali nierdzewnej Vårsta tworzą wyspę i ciąg roboczy, a nakrywa je blat Skogså (wyposażenie IKEA). Warto zwrócić uwagę na ściankę zintegrowaną z wyspą – idealną na półki czy relingi. To także może być pomysł na wykorzystanie „niefunkcjonalnej” ściany konstrukcyjnej czy kominowej.
Wyspa kuchenna – z dodatkową funkcją
Doskonałe rozwiązanie nie tylko do niewielkich kuchni to właśnie wyspa z dodatkowym wysuwanym blatem (Car-Möbel). Będziesz z niego zadowolona, zwłaszcza jeżeli nie przepadasz za tradycyjnymi siedziskami przy wyspie, czyli hokerami. Blat na takiej wysokości pozwala usiąść do posiłku na zwykłym krześle, a przy tym nic nie traci jako powierzchnia robocza.
Wyspa kuchenna – z prześwitem
Wyspa nie musi być pełnym kubikiem, może też, podobnie jak w propozycji projektantów Castoramy, składać się z dwóch słupków z szufladami czy półkami lub szafek (seria Chia) nakrytych blatem. Ów prześwit dodaje jej lekkości, sprawdzi się więc także tam, gdzie miejsca jest mniej i masywny mebel mógłby przytłoczyć wnętrze.
Wyspa kuchenna – szyk minimalizmu
Wyspa jakby złożona z dwóch masywów, kamiennego (dekor Carnico 6261 CMS)
i drewnianego (dekor Dąb szary z kolekcji Premium, Juan.pl), tworzy efektowną bryłę. W oszczędnie urządzonej przestrzeni gra pierwsze skrzypce. Tu nie potrzeba innych dekoracji…
Wyspa kuchenna – na dwóch poziomach
Kubik pośrodku kuchni jest nietypowy, bo łączy wysoką szafkę, za którą kryje się płyta grzejna, z niższym barkiem. Różnica w poziomie zabudowy (Verbena kaszmir, Castorama) ma swoje zalety: gotowanie jest wygodne, a działania kulinarne są dyskretnie przysłonięte od strony pokoju.
Wyspa kuchenna – awans społeczny
Zwykły wiejski stół z półką po drobnych zabiegach renowacyjnych nagle stał się modnym i pożądanym meblem. W romantycznej, słodkiej kuchni wygląda świetnie. Pomalowany na czarno, z dokręconymi kółkami zrobiłby furorę i w lofcie!
Wyspa kuchenna – dwa w jednym
W tej kuchni są dwa ciągi robocze (drugi poza kadrem), a pomiędzy nimi funkcjonalna podłużna wyspa. W jej jednej części znajdują się pojemne szafki, w drugiej – pusta przestrzeń, a całość nakrywa dębowy blat. Zabudowa powstała na zamówienie według projektu architektek z Milokoo Design. Fronty są z MDFu pokrytego białym akrylem. Wyspę oświetlają lampy z IKEA.
Wyspa kuchenna – w połowie drogi
Niewielka wyspa wraz z zabudową (IKEA) tworzy zgrabną całość. Wyposażony w blat i z jednej strony półki mebel to kamień milowy na drodze między strefami kuchni i wypoczynku. Lampa nad nim podkreśla jego znaczenie. To spore pomieszczenie, więc wyspa mogłaby być większa, np. złożona z dwóch takich mebli.
Wyspa kuchenna – grecka wyspa według projektu
Nie mogliśmy się oprzeć urodzie tej kuchni, która z powodzeniem mogłaby się znaleźć w domu nad Morzem Śródziemnym. Urzekają w niej m.in. odcienie błękitu i słoneczny żółcień. Wyspa tworzy całość z ciągiem roboczym – mają takie same fronty i są nakryte takim samym blatem. Usytuowanie stref gotowania i zmywania (bateria Zumba, Ferro) naprzeciw siebie ułatwia pracę – wariant szczególnie godny polecenia. Zainspirowana grą kolorów, stwórz swój własny wariant, pamiętając, by wyspa miała akcenty w obu barwach, choćby w postaci baterii (np. Zumba jest dostępna z elastycznymi wylewkami w wielu kolorach).
Wyspa kuchenna – loftowy gotowiec
Strefa kuchenna składa się z niebieskiej zabudowy z piekarnikiem, kuchenką mikrofalową i mnóstwem szafek, regaliku na wina oraz wyspy. Wyspa wraz ze stołkami (IKEA) pełni także funkcję stołu. Ikeowskie lampy znad blatu są wspierane przez reflektorki zintegrowane z okapem, przydające się zwłaszcza podczas gotowania. Podłoga jest stara, z desek tu zastanych. Deskami sosnowymi zostały też obłożone fragmenty ścian, jak również zrobiono z nich zabudowę okapu. Najpierw wybielono je ługiem, a potem zabezpieczono olejem.
Wyspa kuchenna – paryskie inspiracje
Aranżacja nawiązuje do stylowych paryskich wnętrz, nie odzwzorowując ich jeden do jednego. Robiona na zamówienie kuchenna zabudowa zachwyca prostotą, klarownością i elegancją. Ciąg roboczy i wyspę nakryto szarym granitem, kamieniem najbardziej odpornym na uszkodzenia itp. Wyspa o obłej formie łagodnie łączy się z resztą wyposażenia, mimo że płytki imitujące marmur (Tubądzin) wyraźnie stawiają granicę między strefami.
Wyspa kuchenna – gotowy mebel
Wnętrze z wyraźnymi inklinacjami do stylu angielskiego, prowansalskiego i… „babcinego”. Ciąg roboczy i szafki wiszące widoczne w głębi są kremowe i mają drewniany blat, stojąca zaś na pierwszym planie wyspa – jest biała z blatem pokrytym blachą. Z tej racji, choć jest meblem kuchennym, bliżej jej do części salonowej. Podobne gotowe wyspy można kupić np. na Allegro.pl, Meble-prowansalskie.pl. Można też zrobić ją ze starego bufetu czy pomocnika.
Wyspa kuchenna – przemyślany układ
Białe meble kuchenne były robione na wymiar i oprócz jednej szafki pod sufit, nie ma w górnej zabudowy. Kuchnia ma kształt litery L i od pokoju oddziela ją wyspa oraz łączenie posadzek. Wyspa nie jest duża, choć się przydaje w praktyce jako miejsce do przechowywania i dodatkowy blat roboczy, ma raczej znaczenie symboliczne.
Wyspa kuchenna – lekko na cokole
Minimalizm w meblach i przytulność w dodatkach – tak można zdefiniować aranżację tego wnętrza, łączącego nowoczesny styl skandynawski z klasyką lat 50. XX wieku, naturalnymi materiałami, drewnem i dawką różu. Zabudowa kuchenna (IKEA) nie narzuca swojej obecności, a wyspa usytuowana na pograniczu stref, choć duża, nie przytłacza. Przyczynił się do tego na pewno cofnięty znacznie cokół – dzięki temu zabiegowi mebel wydaje się być lżejszy.
Wyspa kuchenna – efektowne połączenie (1)
Zabudowa jest nietypowa – fronty zdobi okleina z łupka kamiennego (Palladiomaterials.com). Dlatego meble mają zróżnicowaną fakturę i wybarwienie. Nakryto je blatem imitującym beton. Zamiast górnych szafek zawieszono nadstawkę od zabytkowego kredensu. Wyspa oddziela część kuchenną od salonowej (na kolejnym zdjęciu można zobaczyć ją od drugiej strony), znajduje się na niej płyta grzejna (Samsung) z okapem (Amica).
Wyspa kuchenna – efektowne połączenie (2)
Ta sama wyspa w ujęciu „od kuchni”. Pod płytą grzejną zamontowano piekarnik, także marki Samsung.
Wyspa kuchenna – w podwójnej roli
Ta wyspa składa się z dwóch części: od strony zabudowy mamy tę roboczą z płytą do gotowania, a od strony okna z wysokimi taboretami część barową. W razie potrzeby może stać się ona też dodatkowym blatem do pracy.
Wyspa kuchenna – gwiazda aranżacji
Biała zabudowa wtapiająca się ścianę ma tylko dyskretne pastelowe uchwyty idealnie zharmonizowany z mieniącą się mozaiką (Schoener-wohnen.de) nad blatem. Prawdziwym clou kuchennej aranżacji jest jednak wyspa w miętowym odcieniu. Choć bardziej przypomina dekoracyjny mebel retro, jest bardzo funkcjonalna. Jej urodę dodatkowo podkreśla „dywan” z wzorzystych płytek (Mosaicdelsur.com) idealnie wtopionych w białą, bezfugową posadzkę epoksydową.
Wyspa kuchenna – w centrum uwag
Zabudowa kuchenna zrobiona jest na wymiar. Czarne fronty absolutnie nie przytłaczają, tym bardziej że zostały efektownie skontrastowane z czerwoną plamą lodówki (Gorenje). W głębi mamy ciąg roboczy biały z czarnym blatem, a nad nim tapeta, której zadaniem było „połapanie” barw z wnętrza – znajdziemy tu i czerwień lodówki oraz turkus stolika (poza kadrem) i zieleń drzew. Najważniejszym punktem wystroju jest wyspa o industrialnym charakterze, z laminatu imitującego drewno, na ozdobnych żarówek (Cablepower.pl).
Wyspa kuchenna – metal z drewnem (1)
Zamiłowanie gospodarzy do loftowej stylistyki szczególnie widać w kuchni, gdzie królują przemysłowa wyspa marki Stalgast oraz okap z IKEA (jedyne gotowe elementy w tym pomieszczeniu). Szafki to projekt DIY, jedynie ich fronty zamówiono u stolarza. Hokery wykonane z drewna dębowego i metalu to również dzieło państwa domu.
Wyspa kuchenna – metal z drewnem (2)
To zdjęcie prezentuję tę samą wyspę w szerszym kadrze. Teraz lepiej widać całą strefę dzienną i jej wystrój, o którym gospodarze mówią, że to udomowiony styl przemysłowy. Upodobali sobie połączenie drewna i metalu, bo te materiały świetnie się uzupełniają – drewniane akcenty zaś skutecznie ocieplają naszą minimalistyczną, wręcz surową kuchnię.
Wyspa kuchenna – rozmiar XXL
Centralnym punktem strefy dziennej jest ogromna wyspa kontynuująca zamysł estetyczny zabudowy (na zamówienie, Meranti) i „wspierana” przez stół i krzesła z tej samej bajki (IKEA). Nad stołem stylowa lampa art déco, pieczołowicie odrestaurowana, nad wyspą zaś metalowa lampa retro i okap oklejony lustrzanymi taflami. Podłogę w kuchni wyłożono łupkiem. Jego matowa, fakturowa powierzchnia jest przeciwwagą dla gładkich lśniących blatów. Wyspa jest tak duża, że mieści płytę gazową, zlew oraz szafki i szuflady. Wydaje się, że wyspa nie może być za wielka, ale to nieprawda! Powinna mieć maksymalne wymiary dopasowanie do naszego wzrostu i długości ramion – chodzi o to, by móc swobodnie kłaść rzeczy na jej środku i je zdejmować oraz by bez kłopotu wycierać cały blat.
Wyspa kuchenna – po angielsku w dworku
Style polskiego dworku (kredens, kuchnia kaflowa, kosze, ceramika), english cottage (kremowa zabudowa z frezowaniem, kanelowaniem, gzymsami i cokołami czy kwietny lambrekin), oraz współcześnie skandynawski (choćby lampy) dały interesującą wypadkową, która może wiele osób zachwycić. Wyspa z szafkami i półkami świetnie się tu odnajduje. Może tylko wolałaby stylizowaną lampę?
Wyspa kuchenna – składak z pomysłem
W tej kuchni otwartej na salon wyspa to istny składak! Od strony pokoju stanowi ją wysoka przeszklona szafka z półkami otwartymi na kolekcję kubków z Bolesławca. Od strony kuchni szafka jest niższa, a jej blat do dryga część ciągu roboczego. Do nich zaś dostawiony jest stół z krzesłami. Całość oświetlają lampy pofabryczne, pomalowane na biało.
Wyspa kuchenna – różnica blatów (1)
Kuchnia jest niewielka, a jej projekt głęboko przemyślany. Ciąg roboczy i wyspa mają takie same korpusy, ale różne blaty: czarny (Pfleiderer) i biały (kwarcyt kupiony u kamieniarza). Dzięki temu zabudowa nie jest jak spod sztancy, a wyspa wygląda lżej. Swój charakter kuchnia zawdzięcza m.in. loftowym lampom (Synthia, Italux) nad wyspą i czarnym metalowym kinkietem (Tolomeo, Artemide). Ten klasyk dizajnu mocnym rysunkiem zazna za swoja obecność. Na kolejnym zdjęciu zobaczymy tę samą wyspę od strony salonu.
Wyspa kuchenna – trzy w jednym
Wyspa z płyt lakierowanych i fornirowanych dębem ma ciekawie rozwiązany blat. Znacznie wystaje z jednej strony, zapewniając wygodne miejsce do jedzenia. Znajdują się na niej także strefy gotowania i zmywania. Bok od strony salonu możesz wykorzystać na półki na książki czy zawiesić niewielki telewizor.
Wyspa kuchenna – różnica blatów (2)
Kuchnia widoczna od strony salonu także prezentuje się efektownie. Widać tu strefy wpływów salonu i samej kuchni. Heksagonalne płytki w strefie roboczej stykają się z dębowym parkietem. Z tej strony także wyspa ma bardziej pokojowy charakter z tapicerowanymi hokerami Tapik (Bogatewnetrza.pl), z drugiej zaś – służy jako dodatkowy blat roboczy. W głębi widać szafę kuchenną z AGD marki Bosch. Za jej białymi nowoczesnymi frontami kryją się wszelkie użyteczne rzeczy. Obok niej jest wnęka-spiżarnia z shuttersowymi drzwiczkami.
Wyspa kuchenna – loftowy ażur
Industrialne wnętrze jest chłodne w odbiorze głównie za sprawą płytek klinkierowych z kolekcji Viano (Paradyż), ale to wrażenie równoważy naturalny odcień drewna. Blaty wyspy i zabudowy oraz siedziska świetnie grają z czarnym metalem, tworząc efektowną całość.
Wyspa kuchenna – wsypa z szufladami
Wyspa może być po prostu kubikiem – kontynuacją ciągu roboczego. W tym przypadku szafki (zabudowa IKEA) od strony kuchni mają pojemne szuflady, a od strony salonu po prostu płycinowe fronty. Czarne korpusy nakryto blatami w ciepłym odcieniu drewna. Czarne, emaliowane lampy z elementami w kolorze starego złota (Leroy Merlin) oświetlają wyspę. Można było przymocować je do sufitu w tradycyjny sposób, lecz właścicielka zdecydowała się zapleść je wokół drewnianej belki, celowo umieszczając oprawy na różnej wysokości. Industrialnym lampom towarzyszą trzy dodatkowe zwisy, które czekają na swoje pięć minut, aż właścicielka znajdzie odpowiednio ładne żarówki.
Wyspa kuchenna – z minispiżanią
Wyspa w tej kuchni jest bardzo praktyczna: od strony jadalni to rodzaj minispiżarni ze słojami z sypkimi produktami, a od strony kuchni ma liczne szuflady na niezbędne akcesoria. Idealnie wpisuje się w wystrój będący udanym miksem konwencji vintage i rustykalnej.
Wyspa kuchenna – szykownie w stylu hamptons (1)
Zabudowa kuchni z wyspą, pełniącą funkcję miejsca do przechowywania (szuflady), gotowania (czarna płyta grzejna) oraz barku (hokery), przywodzi na myśl najlepsze projekty rodem z nadmorskiego Hamptons. Jest ciepła biel, dużo metalu, zieleń i szlachetne dodatki, takie jak metalowa taca z ozdobnymi uchwytami z lin (Rasler). Trzy stylizowane lampy (Magnolia-home.pl) świetnie doświetlają płytę i część blatu roboczego. Metalowy łuk na pierwszym planie to fragment lampy (z tego samego sklepu), wiszącej już nad stołem w jadalni. Hokerom (Daro-meble.pl) wytworna tkanina i srebrne gwoździe tapicerskie dodają im szyku. Na kolejnym zdjęciu zobaczymy wyspę z innej perspektywy.
Wyspa kuchenna – wsypa ze źródłem
Wyspę można wyposażyć w przyłącze wodno-kanalizacynje (trzeba o tym pomyśleć na etapie projektowania albo podczas remontu). Wtedy można oprócz zlewozmywaka z baterią (Espacio, Ferro) również zmywarka może tu trafić, by stworzyć strefę zmywania z prawdziwego zdarzenia. Baterię stojącą można też zastąpić składaną, np. Toledo, tej samej marki. Gdy nie będzie potrzebna, po złożeniu niemal zniknie z pola widzenia.
Wyspa kuchenna – szykownie w stylu hamptons (2)
Białe fronty szuflad z płycinami i bibliotecznymi uchwytami tworzą klasyczną, pełną wdzięku, całość. Blat został wykonany z czarnego polerowanego granitu. Nad ciągiem roboczym znajduje się szerokie, choć niewysokie, okno, przez które można spoglądać na ogród. Dzięki temu nawet mycie naczyń i siekanie warzyw staje się przyjemnością!
Wyspa kuchenna – pomysłowy kubik
Wspaniale sprawdza się, jeśli chodzi o przechowywanie z racji licznych szafek, szuflad i półek oraz strefę zmywania, bo w wyspie jest też zmywarka. Raczej nie ma co liczyć na kupno gotowego mebla tego rodzaju. Najlepiej zaprojektować go według potrzeb i zlecić wykonanie firmie. Jeśli marzysz o takim rozwiązaniu, zamontuj przy kuchence dodatkowy kran, który przyda się podczas gotowania.
Wyspa kuchenna – atrakcyjny mebel
Loftowe wnętrze z ciekawą zabudową w odcieniu oliwkowej zieleni i antracytowej czerni. Wyspa to mebel na metalowej konstrukcji z dwoma małymi półkami wyłożonymi drewnem czy sklejką albo ich udaną imitacją (świetnie ocieplają całość) oraz dwoma dużymi – z czego jedna jest zielona, jak fronty ciągu roboczego. Dzięki temu zabiegowi wyspa i zabudowa tworzą efektowny, uzupełniający się komplet. Hybrydowa powierzchnia mineralna marki Silestone firmy Cosentino powraca w nowej kolekcji Urban Crush: dekory Lime Delight, Concrete Pulse, Brass Relish i Cinder Craze przypominają industrialne powierzchnie, stanowiąc idealne tło do surowych, eklektycznych przestrzeni. Warto wiedzieć, że kolekcję wyprodukowano w technologii HybriQ+, co oznacza zrównoważony proces produkcji, z wykorzystaniem 99% ponownie odzyskanej wody, 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i minimum 20% materiałów pochodzących z recyklingu.
Wyspa kuchenna – w układzie ze stołem
Wyspa (Lawendowa Prowansja, Meble-prowansalskie.pl) z blatem z ocynkowanej blachy to miejsce do pracy i przechowywania. Z racji dostawionego do niej stołu podczas biesiad może być barkiem czy bufetem. Nad nią lampa (Tassoti) nadająca całości lekkość i wdzięk. Aby uzyskać podobny efekt, wybierz meble z jednej kolekcji lub te z różnych bajek pomaluj na ten sam kolor.
Wyspa kuchenna – uroda blatów
Dizajnerskie połączenie powierzchni gładkich, grafitowych z imitującymi miedzianą blachę zdecydowało o urodzie zabudowy (kolekcja Touch, Verlekuchen.com). Miedziane lampy (np. Italux, Nowodvorski Lighting) podkreślone większą liczbą takich garnków i akcesoriów sprawiłyby, że od wyspy nie można by było oderwać oczu.
Wyspa kuchenna – z przeszkleniami
Wysoka szafka z przeszkleniami (Car-Möbel) dodającymi lekkości to świetna gotowa wyspa. Jej zaletą jest mobilność – zależnie od potrzeb możesz modyfikować jej lokalizację w kuchni. Ciekawy efekt osiągniesz, montując w szklanej części oświetlenie – w tym meblu lub podobnym.
Wyspa kuchenna – ponadczasowe wzornictwo
Zgaszona zieleń sprawia, że mimo potężnych rozmiarów ciąg roboczy, szafa i okazała wyspa nie narzucają swojej obecności. Delikatny wzór płytek Lotus Marble (Rawdecor.pl) stanowi ich świetne uzupełnienie. Całość jest elegancka i blisko natury. Neutralne lampy nad wyspą doświetlają ją, nie podkreślając podziału przestrzeni.
Wyspa kuchenna – kolorystyczna odmiana
Meble utrzymano w stonowanych beżach i odcieniach szarozielonych, dzięki czemu współgrają z winylową podłogą (kolekcja Paraquet Neishy Crosland, Harveymaria.pl). Zabudowa i wyspa mimo jednej linii projektowej różnią się kolorem i blatem. To ciekawy zabieg wyróżniający wyspę i skupiający na niej uwagę.