Szafy wnękowe zastępują te wolno stojące, gdyż lepiej wykorzystują przestrzeń. Inspiracje i galerie zdjęć z pomysłami - jak zrobić szafę.
Dużą zaletą szaf wnękowych jest możliwość zabudowania nimi skosów, na przykład na poddaszu czy pod schodami. (fot. INDECO)
Dzięki bogatej ofercie frontów wykonanych z płyt imitujących drewno szafę można idealnie zestawić z kolorem podłogi. Stylizacja: Ewa Milczarek
Za frontami ze sklejki kryje się wygodna garderoba w sypialni na poddaszu.
Szafa w kuchni. Za drzwiami przesuwnymi można dyskretnie ukryć lodówkę i półki na zapasy. Dzięki temu otwarta kuchnia może być lepiej związana z salonem
Szafa z drzwiami przesuwnymi znakomicie sprawdzi się między innymi w wąskich korytarzach, w których drzwi uchylne zajęłyby zbyt dużo miejsca.
W sypialni drzwi składane pozwalają na wygodny dostęp do wnętrza przestronnej szafy
Szafy wnękowe najczęściej montowane są w sypialniach, ponieważ różnorodne wypełnienia drzwi dają się dopasować do stylu wnętrza (Projekt: Kinga Iwanicka)
Szafa wnękowa dobrze sprawdzi się w przestronnym salonie, kiedy zależy nam na ukryciu bibelotów lub nie chcemy często sprzątać np. książek na półkach (fot. KOMANDOR)
Świetnym miejscem na zastosowanie szafy wnękowej jest przedpokój lub ciąg komunikacyjny. W ten sposób można zaoszczędzić wiele przestrzeni (Stylizacja: Justyna Sławecka)
Nie mniej przydatna niż w przedpokoju jest szafa wnękowa pod skosami. W takim rozwiązaniu można dowolnie dopasować rozmiar szafy do posiadanego poddasza
Niektórzy producenci proponują również szafy wnękowe w łazienkach. Wówczas stosowane są materiały odporne na wilgoć (fot. INDECO)
W małych mieszkaniach i pomieszczeniach można zastosować lustra w drzwiach szafy - w ten sposób powiększy się optycznie wnętrze
Lustra pasują również w dużych pomieszczeniach. Wówczas nie trzeba stosować tak silnego światła do oświetlenia np. salonu lub pokoju dziecięcego (fot. INDECO)