
Sufit podwieszany
Gra prostych płaszczyzn – minimalistyczny sufit podwieszany wyodrębnia i podkreśla strefę dzienną. Inne jego zadanie to obniżenie wysokiego salonu, który przez ten zabieg staje się bardziej przytulny.
Źródło: Mariusz Bykowski

Sufit podwieszany
Sufit podwieszany pozwolił na to, aby oświetlenie w kuchni i salonie umieszczono na różnych poziomach. Decydując się na takie rozwiązanie należy dostosować rodzaj opraw do wielkości i wysokości pomieszczenia, które mają oświetlać. Warto pamiętać, że niektóre pozwalają na regulowania kierunku padania światła (na zdjęciu oprawy nad kominkiem)
Źródło: Andrzej Szandomirski

Sufit podwieszany
Sufit podwieszany można zrobić na całej powierzchni stropu lub na jego częścią, na przykład wzdłuż ścian. To drugie rozwiązanie sprawdza się wtedy, gdy pomieszczenie nie jest zbyt wysokie – ma niewiele ponad 250 cm wysokości. Warto je także zastosować, by grą świateł podkreślić fakturę ściany.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Sufit podwieszany
Zróżnicowane poziomy sufitu podkreślają ustawienie mebli. Znaczna część jego niższego poziomu to lustrzane odbicie blatów kuchennych. Tym razem w suficie podwieszanym zamontowano nie tylko oświetlenie, ale także głośnik.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Sufit podwieszany
Wykonanie podcięć, wgłębień, otworów i zróżnicowanie poziomów w suficie podwieszanym jest stosunkowo proste. Umiejętne kształtowanie powierzchni sufitu pozwala zaakcentować wybrane strefy pokoju. Dodatkowo można je podkreślić różnymi rodzajami światła, na przykład centralnie umieszczone koło rozświetlić od środka świetlówkami, a na pozostałej powierzchni sufitu umieścić halogeny
Źródło: Andrzej Szandomirski

Sufit podiweszany
Sufit podwieszany występuje w roli głównej. Na ruszcie z metalowych profili przymocowanych do stropu umocowano okładzinę z płyt w sześciu płaszczyznach. Dynamiczne, geometryczne kształty sufitu dodatkowo podkreślnono ramowym oświetleniem.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Sufit podwieszany jp
Jeden sufit i trzy rodzaje oświetlenia. Zagłębienie nad stołem w kształcie koła rozświetlono świetlówkami, dodatkowo w jego centralnym punkcie umieszczono tradycyjną lampę wiszącą. Kilka halogenów dopełnia świetlną sufitową kompozycję.
Źródło: Piotr Mastalerz

Sufit podwieszany
Dzięki podwieszanemu sufitowi z łatwością można zamontować praktycznie dowolną liczbę punktów świetlnych, unikając kucia bruzd w suficie. Ich kształt i wielkość można dostosować do zamysłu aranżacyjnego. Tym razem prostokątne formy wystroju korytarza podkreślono kształtem opraw.
Źródło: Marta Znój

Sufit podwieszany
Sufit podwieszany może przyciągać wzrok nie tylko grą płaszczyzn, ale także kolorem. Obszar nad łóżkiem podkreślony błękitem nasuwa skojarzenia z niebem widocznym za oknem. Rozmieszczenie halogenów podkreśla centralny punkt pomieszczenia - łóżko.
Źródło: Piotr Mastalerz

Sufit podwieszany
Sufit podwieszany wykonano tylko nad kuchenną częścią pomieszczenia. Jego prosta forma idealnie współgra z minimalistycznymi szafkami. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło na schowanie przewodów instalacyjnych i precyzyjne umieszczenie punktów świetlnych - nad blatami kuchennymi.
Źródło: Mariusz Bykowski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...