Stół kuchenny - bohater rodzinnych posiłków. Zobacz galerię kuchni ze stylowymi stołami kuchennymi
Tradycyjny stół w nowoczesnej kuchni
Kamień, drewno i stal - kwintesencja eleganckiej kuchni. Wystrój spina stół, który stanowi serce nie tylko kuchni, ale też całego domu. Jest duży, a dodatkowo można go rozłożyć, tworząc miejsce biesiadowania, odrabiania lekcji oraz długich rozmów dla licznej rodziny (fot. BULTHAUP).
foto: BULTHAUP
Stolik w wersji mini
W naprawdę niedużej kuchni wystarczy stolik składany, przy którym można wypić małą kawę, taki stolik w razie potrzeby łatwo też przestawić w dowolne miejsce. Sielski klimat w kuchni prezentowanej na zdjęciu tworzą wiklinowe meble i stare, malowane na biało cegły.
foto: Marcin Czechowicz
Stół na granicy kuchni i jadalni
Wyznacznikiem nowoczesnej kuchni są proste, wręcz geometryczne formy mebli, szlachetne materiały oraz brak dodatkowych ozdobników. Taki też jest stół, który oddziela ją od salonu. Zwróć uwagę na to, jak został on "wbudowany" w kuchenną zabudowę. Z jednej strony ma solidną ramę, z drugiej zaś opiera się na kuchennym parapecie, tworząc tym samym dodatkową półkę np. na przyprawy lub podkładki pod talerze.
foto: Konrad Kalbarczyk
Czarny lakierowany stół w kuchni retro
Stylistyczny miks może wyjść kuchni na dobre - tutaj do wystroju kuchennego trochę jak za dawnych lat dobrano stół z salonu o nowoczesnej stylistyce. Lakierowany na wysoki połysk z krzesłami o równie współczesnym rodowodzie. Uśmiech w stronę funkcjonalnego eklektyzmu. Stół i krzesła pięknie się prezentują na tle starego drewnianego kredensu.
foto: Sylwester Rejmer
Metalowy stolik niczym z ogrodu
Jeżeli z kuchni można wyjść do ogrodu, dobrym pomysłem jest ustawienie w niej stołu i krzeseł podobnych do tych znajdujących się na tarasie. Do kuchni na zdjęciu zaproponowano nieduży okrągły stolik na solidnej metalowej nodze, a przy nim metalowe krzesła ze wzorem serca na oparciu (fot. MARSTON & LANGINGER).
foto: MARSTON AND LANGINGER
Stół w kuchennym wykuszu
Gdy kuchnia - jak w tradycyjnych domach - jest sporym, osobnym, dobrze doświetlonym pomieszczeniem, stół warto usytuować jak najbliżej okna. Rozciągający się z nich widok stanie się atrakcją podczas rodzinnych posiłków. Na zdjęciu stół umieszczono w wykuszu, który wyraźnie zaznaczył w kuchni część jadalnianą.
foto: Marcin Czechowicz
Stół przy kuchennej ścianie
Nieduża kuchnia w stylu rustykalnym domaga się stołu o podobnym klimacie. Dlatego też jego blat jest zrobiony z dwóch starych desek wspartych na solidnych toczonych nogach. By taki stół długo zachował swą urodę, jego blat powinien być impregnowany kilka razy w roku.
foto: Marcin Czechowicz
Dwa kuchenne stoły
Kuchnia na zdjęciu to część otwartej przestrzeni, do której należy także jadalnia wraz z salonem. Ponieważ gospodarz chętnie w niej biesiaduje, znajdują się tu dwa stoły. Ten będący częścią kuchennej wyspy to raczej miejsce na szybkie śniadanie (znajdują się tu jedynie 3 wysokie stołki), ale już stół stojący obok - w części jadalnianej - mieści swobodnie kilkanaście osób. Doskonałe rozwiązanie na duże przestrzenie oraz dla rodziny, która prowadzi bogate życie towarzyskie.
foto: Marcin Czechowicz
Stół, który daje wrażenie lekkości
Jak uzyskać wrażenie lekkości przy kuchennym stole, tak pożądane w nowoczesnych kuchniach? Warto dopasować do niego optycznie lekkie krzesła - na przykład przezroczyste, plastikowe wzorowane na słynnym modelu Ghost Philippe'a Starcka. Ciekawym pomysłem w tej kuchni jest również "winna" ściana - do muru ze starej rozbiórkowej cegły przymocowano półkę na wina, które wiszą na niej poziomo, tworząc swego rodzaju rzeźbę. Pozwala zaoszczędzić miejsce na barek!
foto: Mariusz Bykowski
Biały stół w białej kuchni
W kuchni zdominowanej przez biel jedynym kolorystycznym akcentem są drewniane nogi krzeseł przy kuchennym stole - równie proste jak reszta wystroju wnętrza. Ponieważ kuchnia jest dość wąskim pomieszczeniem, by zaoszczędzić nieco miejsca, stół ustawiono przy ścianie.
foto: Mariusz Bykowski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...