Rośliny sprawiły, że zwykłe schody stały się ważnym elementem aranżacji ogrodu. W roli podstopnic sprawdzi się irga Dammera, która tworzy długie, sztywne pędy i ma zimozielone liście
więcej...
foto: Piotr Gorączko
Schody wykończone drewnem i kamieniem
To kompozycja drewnianych stopni i spoczników zrobionych z nieregularnych kamieni połączonych betonem. Dzięki spocznikom schody są bardziej dynamiczne i malownicze, zwłaszcza jeżeli towarzyszą im bujne rośliny
więcej...
foto: Piotr Mastalerz
Stopnie schodów jak bloki skalne
Interesujące rozwiązanie to stopnie z ułożonych jeden na drugim bloków skalnych (lub ich betonowej imitacji). Są uniwersalne – dobrze pasują do ogrodów klasycznych, nowoczesnych, a także wiejskich (fot. Semmelrock Stein+Design)
więcej...
foto: Semmelrock Stein+Design
Schody połaczone z kamiennymi murkami
Wśród zieleni doskonale wyglądają stopnie z pospółki umocnione kamiennymi murkami. Bezpretensjonalne, naturalne, doskonałe do ogrodów wiejskich i na słoneczne skarpy obsadzone ziołami.
więcej...
foto: Piotr Gorączko
Dyskretne schody na taras
Zadaszony taras otoczony bujnymi roślinami tworzy przytulną enklawę odizolowaną od reszty działki. Z ogrodem łączą go niewielkie schodki ukryte w kamiennym murku. Betonowe stopnie, podobnie jak taras, wykończono płytkami z gresu.
więcej...
foto: Andrzej Szandomirski
Taras - oryginalne zejście z tarasu
Oryginalne zejście z tarasu powstało z kwadratowych podestów zamocowanych jeden na drugim. Wykonano je z trwałego egzotycznego drewna, takiego samego jak na elewacji domu.
więcej...
foto: Andrzej Szandomirski
Drewniane schodki z tarasu
Surowe drewniane schodki i nawierzchnie z desek zamocowanych na legarach to przede wszystkim propozycja dla właścicieli domów za miastem. Ich trwałość zależy od właściwej impregnacji i rodzaju drewna (z rodzimych gatunków najtrwalszy jest dąb).