
Sypialnia na poddaszu
Sypialnia na poddaszu jest jasna i przestronna, to zasługa głównie okien. Wnętrze pochodzi z projektu domu C214 Dom na rozstaju - sprawdź szczegóły projekt >>>
Źródło: Murator - Projekty domów

Okna na poddasze firmy Fakro
Okna na poddasze firmy Fakro - nowoczesne, funkcjonlane i bezpieczne. Duże przeszklenia w dachu robią wrażenie i tworzą atmosferę pod skosami. Dają dużo światła i dobry widok. Sprawdź ofertę - okna dachowe Fakro >>>
Źródło: FAKRO

Podział przestrzeni na poddaszu
Duży kąt nachylenia połaci (51°) daje możliwość swobodnego zagospodarowania przestrzeni. Dzięki niemu z części poddasza o szerokości 6 m udało się wydzielić (niepełną ścianką) wygodny korytarz i jadalnię.
Źródło: Norbert Banaszyk/DADA

Aneks kuchenny na poddaszu
Skos schodzi dość nisko nad kuchenny ciąg roboczy. Z tego powodu zlew zaprojektowano pod oknem połaciowym - swobodnie się przy nim zmywa. Płytę grzewczą zainstalowano przy prostej ścianie. Zamiast płytek nad blatem wykorzystano odzyskane cegły. Projekt poddasza: Paweł Bednarczyk.
Źródło: Mariusz Bykowski

Strefa dzienna na poddaszu
Gdy spadek połaci jest większy niż 40o, przestrzeń poddasza można zagospodarować już od wysokości 70 cm, gdyż na każdych 60 cm odległości prostopadłej do spadku zyskuje się co najmniej 50 cm wysokości. Sofę w pokoju ustawiono pod oknem połaciowym, choć skos jest nisko, nie przeszkadza to w odpoczynku i dojściu do mebla.
Źródło: Mariusz Bykowski

Poddasze: aranżacja przestrzeni
Najlepszym sposobem na dobre wykorzystanie przestrzeni na poddaszu jest stosowanie jak najmniej podziałów. Otwarta przestrzeń jest przestronna i jasna.
Źródło: Mariusz Bykowski

Przestronna sypialnia na poddaszu
Dobrze wykorzystana przestrzeń w sypialni na poddaszu. Żeby poddasze uchronić przed nadmiarem światła słonecznego pomyśl o roletach lub markizach do okien dachowych. Wnętrze pochodzi z projektu domu C356 Zaczarowany - sprawdź szczegóły projektu >>>
Źródło: Murator - Projekty domów

Część wypoczynkowa na poddaszu
Część wypoczynkowa jest niska, ale dzięki dużym oknom połaciowym zyskała na wysokości. Znaczny w tym udział ma również zabieg dekoratorski. Zabudowa w kontrastowych kolorach w najniższym miejscu poddasza - czerń pogłębia przestrzeń, białe wysokie i wąskie drzwiczki, sprawiają że skos wydaje się wyższy.
Źródło: Łukasz Kozyra

Łazienka na poddaszu: wanna pod oknem
Jeśli to tylko możliwe wannę i umwalkę z lustrem staraj się zaplanować blisko okna. W czasie codziennej toalety nie będziesz wtedy, zdany jednynie na światło sztuczne. Dzięki oknu łatwiej jest stanąć w wannie pod skosem. Wnętrze pochodzi z projektu domu M129 Przyjemny - sprawdź szczegóły projektu >>>
Źródło: Murator - Projekty domów

Kącik do spania na poddaszu
Kącik do spania został usytuowany na podeście między kominem a skośną ścianą. Typowe łóżko zastąpił materac. W podeście mieszczą się głębokie szuflady-schowki.
Źródło: Łukasz Kozyra

Część dzienna poddasza
Wcześniej na ciemnym poddaszu w domu mieściły się sauna i pokój rekreacyjny. Podczas remontu zaplanowano otwartą przestrzeń dzienną z częścią do pracy, wypoczynku i do spania. Żeby poddasza wizualnie nie zacieśniać, zaprojektowano sporo schowków.
Źródło: Łukasz Kozyra

Kuchnia na poddaszu
Kuchnia z blatem roboczym zaprojetowanym pod skosem i oknem połaciowym nad zlewozmywakiem. Dzięki wnęce okiennej można swobodnie poruszać się przy zlewie. Projekt poddasza: Damian Kałdonek, Projarch.
Źródło: Piotr Mastalerz
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...