Nowoczesne wnętrza - w nich przemysłowa posadzka epoksydowa stanowi tło, na którym wspaniale prezentują się meble w intensywnych kolorach.
Posadzka epoksydowa w kolorze miodowym ociepla aranżację wnętrza
Błyszcząca biała posadzka epoksydowa i lustro na całą ścianę dają złudzenie, że łazienka jest dużo większa niż w rzeczywistości. Ciekawy efekt daje na posadzce imitacja śladów na śniegu. Uzyskano go dzięki zalaniu na podłodze fotografii żywicą.
Przemysłowa posadzka epoksydowa ładnie prezentuje się w zestawieniu z surowymi belkami
Biała posadzka przemysłowa kolorystycznie zlewajaca się ze ścianą powiększa optycznie wnętrze
Wnętrza z posadzką z żywicy epoksydowej na pierwszy rzut oka wydają się chłodne i minimalistyczne. Tymczasem posadzka epoksydowa jest dość ciepła i miła w dotyku.
Posadzka z żywicy epoksydowej w ciepłym piaskowym kolorze.
Posadzka epoksydowa w łazience w zestawieniu z białymi ścianami i akcesoriami łazienkowymi - takie połączenia sprawiają, że wnętrze wydaje się przestronne. Szczęśliwie biała posadzka epoksydowa jest bardzo łatwa w czyszczeniu.
Posadzki żywiczne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Są odporne na substancje chemiczne używane w domu i intensywną eksploatację (Projekt: Iwona i Jakub Szatkowscy)
Do wypełnienia nawierzchni i uzyskania efektu dekoracyjnego można wykorzystać całą paletę piasków kwarcowych o różnej granulacji i kolorystyce. Wybór musi być przemyślany, ponieważ lakiery też mają swój kolor. Trzeba więc dobrać do nich odpowiedni wypełniacz z piasku, żeby barwy współgrały.
Po zagruntowaniu podłoża położono lakier nawierzchniowy o większej twardości. Preparat rozprowadza się tak jak grunt, trzeba go także rozwałkować na krzyż.
Ponieważ lakier ciemnego koloru zbyt kontrastował z piaskiem wypełnienia, a efektem końcowym ma być jasna posadzka, zasypano go grubą warstwą piasku kwarcowego – „do sucha”, to znaczy tak, żeby związał tyle piasku, ile zdoła wchłonąć
Po wyschnięciu i stwardnieniu żywicy nadmiar piasku zgarnięto i posadzkę zamieciono do czysta. Tak wykończoną powłokę przeszlifowano tarczą o bardzo drobnym uziarnieniu, żeby wyrównać powierzchnię i zwiększyć przyczepność kolejnej warstwy lakieru
Teraz można było nałożyć drugą warstwę lakieru nawierzchniowego
Ponieważ epoksydy są wrażliwe na promieniowanie UV (na przykład pod oknami mogłyby ulec przebarwieniu pod wpływem promieni słonecznych), warstwę nawierzchniową wykonano z lakieru poliuretanowego. Tu zastosowano taki, który nadał posadzce matowe wykończenie. Rozprowadzono go raklą i rozwałkowano na krzyż jeden raz
Próg między dwoma poziomami podłogi zrobiono z listwy aluminiowej. W trakcie prac widać było na nim rodzaj zastosowanego kruszywa