
Oświetlenie sypialni
Podświetlone od dołu łóżko wygląda tak, jakby za chwilę miało wystartować w podróż międzyplanetarną. Jednak nawet jeśli tak się nie stanie, rozwiązanie jest bardzo efektowne, bo ciepła smuga światła ożywia i urozmaica wystrój sypialni.
Źródło: Marcin Czechowicz

Oświetlenie domu
Oświetlenie dekoracyjne nadaje wnętrzu charakteru. Nowoczesna lampa podłogowa doskonale prezentuje się w przestrzeni o wyrazistych akcentach kolorystycznych. Oświetlenie liniowe biegnące wzdłuż sufitu prowadzi nas do drzwi opromienionych ciepłym światłem.
Źródło: Michał Mrowiec

Kolorowe światło
Kolorowe światło odmienia wygląd łazienki o białych, gładkich ścianach. Tworzy nastrój intymności i reżyseruje spektakl cieni. Z pewnością umili też kąpiel najmłodszym.
Źródło: Marcin Czechowicz

Podświetlenie z dołu
Podświetlanie obiektów od dołu zawsze wywołuje efekt zaskoczenia, zwłaszcza jeśli zastosuje się to rozwiązanie w łazience. Niebieskawa poświata jest bardzo à propos – budzi skojarzenia z wodą – i urozmaica kolorystykę wnętrza
Źródło: Mariusz Bykowski

Oświetlenie łazienki
Światło o ciepłej barwie podkreśla kolor ścian, a oprawy ukryte we wnękach pozwalają obwieść dyskretną poświatą wybrane elementy wyposażenia. Dzięki temu łazienka staje się zupełnie odrębną przestrzenią. To rozwiązanie jest bardzo efektowne, ale niezależnie od niego warto zainstalować oświetlenie ogólne
Źródło: Barbara Sokołowska

Oświetlenie dekoracyjne i użytkowe
Dekoracyjne i użytkowe funkcje oświetlenia powinny być zharmonizowane. Światła nie może brakować w strefie przygotowywania posiłków i ekspozycji książek. Lampy pod szafkami kuchennymi doświetlają blat i zwracają uwagę na oryginalne wykończenie przestrzeni ponad nim – wykonano ją ze szklanej tafli z wtopionymi źdźbłami trawy morskiej.
Źródło: Sebastian Oleksik

Podświetlane schody
Gra światła i cienia na szklanych schodach podświetlonych lampami halogenowymi. Piękne, nastrojowe i... funkcjonalne oświetlenie, bo przezroczysty budulec umożliwia poruszanie się nawet w półmroku
Źródło: Marcin Czechowicz

Oświetlenie podłogowe
Oświetlenie podłogowe najczęściej służy do wyeksponowania wybranych fragmentów wystroju wnętrza, ale – jak widać – osłonięte taflami lampy biegnące przez środek posadzki korytarza stają się najciekawszym elementem aranżacji wnętrza.
Źródło: Marcin Czechowicz

Oświetlenie wnętrz
Światło w roli głównej. Łączenie tradycji z nowoczesnością bardzo dobrze robi obu tym stylistykom. Efektownie podświetlona sztukateria może przywodzić na myśl współczesne oświetlenie liniowe instalowane wzdłuż sufitu.
Źródło: Krzysztof Zasuwik

Oświetlenie wnętrz
W powściągliwie zaaranżowanym wnętrzu podświetlany sufit może pełnić funcję dekoracyjną.
Źródło: Marcin Czechowicz

Oświetlenie wysokiego wnętrza
W wysokich wnętrzach dobranie oświetlenia górnego jest trudnym zadaniem albo... polem do popisu. Rozproszone na płaszczyźnie sufitu nowoczesne lampy wiszące przypominają swoje poprzedniczki – tradycyjne żarówki.
Źródło: Michał Morawiec

Oświetlenie wnętrz
Światło przepuszczone przez półprzezroczyste powierzchnie wygląda bardzo efektownie. Wystarczą dwa brązowobursztynowe przesmyki, aby oswoić i udekorować prawie laboratoryjne wnętrze domu.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Oświetlenie łazienki
Onyks, z którego wykonano fragmenty zabudowy wanny, oraz matowe szkło to materiały stworzone wręcz do tego, aby wchodzić w dialog ze światłem i dyskretnie zdobić wnętrze.
Źródło: Marcin Czechowicz
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...