Ogrodzenia metalowe i ich rodzaje. GALERIA ZDJĘĆ przęseł z metalu
Ogrodzenia metalowe wzory
Panele ogrodzeniowe w systemie Decofor są produkowane ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo. Do paneli można dobrać dopasowaną do nich furtkę i bramę oraz montować cały system między słupkami lub ścianami. Decydując się na ogrodzenie systemowe u jednego producenta kupuje się wszystkie potrzebne elementy oraz akcesoria montażowe, co znacznie ułatwia prace i skraca czas budowy. (fot. BETAFANCE)
foto: Betafance
Ogrodzenia metalowe wzory
W tym ogrodzeniu między ceglanymi słupkami umieszczono metalowe panele. Lekkie, bez nadmiaru ozdób nadają ogrodzeniu lekkości. Furtka jest jego integralną częścią, ponieważ skonstruowano ją tak jak przęsło. Zaokrąglenie górnej części przęsła podkreślone poprzecznym prętem, łagodzi ostrość grotów wieńczących każdą tralkę.
foto: Marek Kazanowski
Ogrodzenia metalowe wzory
Nowoczesna i modna bryła budynku, wymagała by ogrodzenie posesji również zachowało te cechy. Z powodzeniem sprawdziły się w tej roli przęsła mocowane do metalowych słupków. Niewysoki cokół chroni przed przerastaniem chwastów i kolorystycznie współgra z otoczeniem oraz barwami domu
foto: Andrzej Szandomirski
Ogrodzenia metalowe wzory
Ogrodzenia panelowe zastrzeżone do niedawna dla obiektów przemysłowych zdobywają serca prywatnych inwestorów. Produkuje się je ze stalowych prętów zgrzewanych, z przetłoczeniami lub bez. Mogą mieć wysokość od ponad metra do prawie dwu i półmetrowych paneli mocowanych do stalowych słupków o przekroju prostokątnym.
Panele mogą być pomalowane na inny kolor niż słupki, więc ogrodzenie łatwo dostosować do kolorystyki wykończenia domu. (fot. WIŚNIOWSKI)
foto: Wiśniowski
Ogrodzenia metalowe wzory
Style łączy nowoczesność z elegancką stylową formą. Jedyna ozdoba to okręgi przymocowane w górnej części przęseł i obwiedzione metalową ramką. Na uwagę zwraca sposób, a dokładniej wysokość mocowania przęseł. Zwykle między ich dolną krawędzią a cokołem zostawia się różnej wielkości przestrzeń.
Tu przęsła są zamontowane nieco poniżej górnej linii cokołu, którzy od strony ulicy tworzy dekoracyjny murek. Połączenie czarnej konstrukcji metalowej z cegłami klinkierowymi w żółtym kolorze dobrze koresponduje z elementami wykończenia domu. Jeszcze jednym elementem łączącym jest kolor czarny kolor fugi. (fot. WIŚNIOWSKI)
foto: Wiśniowski
Ogrodzenie metalowe
Klasyczne, proste przęsła z ocynkowanych kątowników ustawionych równolegle w jednakowej odległości. Zaletą ogrodzeń gotowych lub przygotowywanych na zlecenie klienta jest to, że można je korygować. Tu zdecydowano się na podwyższenie przęseł oraz umieszczenie ich między nieszerokimi murowanymi słupkami, co sprawia, że ogrodzenie sprawia wrażenie bardzo smukłego.
To rozwiązanie dobre do dużych posesji, bo zachowanie proporcji między wielkością, wysokością i rodzajem ogrodzenia a wielkością działki ma duże znaczenie dla estetycznego odbioru całości. (fot. WIŚNIOWSKI)
foto: Wiśniowski
Ogrodzenie metalowe wzory
Panele ogrodzeniowe zamontowano w murowanych i otynkowanych słupkach. Ich ozdobą są jedynie przekręcone tralki w górnej i dolnej części. Zachowanie proporcji między wielkością paneli i słupków sprawiło, że całość, chociaż opasująca niedużą posesję, nie przytłacza.
Przy przęsłach, od strony ulicy, posadzono rośliny, dzięki którym ogród zyskał naturalną przesłonę.
foto: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Ogrodzenia metalowe wzory
By ogrodzenie nie sprawiało wrażenia masywnego, a także by nieco zmniejszyć jego koszty, można montować obok siebie kilka przęseł (w tym przypadku trzy), a dopiero potem mocować do murowanych słupków.
Przęsła składają się z metalowej ramy wypełnionej prostym tralkami, a całość pomalowana jest na kolor szary, świetnie pasujący do barwy części elewacji oraz okien. Murowana cześć ogrodzenia znajduje się tylko tam, gdzie uznano ją za niezbędnie konieczną, czyli tuż przy wejściu (na ścianie znajduje się skrzynka na listy oraz domofon), a także na granicy bryły domu i garażu, by możliwe było zamocowanie bramy wjazdowej.
foto: Andrzej Szandomirski
Ogrodzenia metalowe
W tym ogrodzeniu stalowe płaskowniki są przyspawane do słupków pod kątem, dzięki temu powstaje złudzenie, że między murowanymi słupkami zmontowano żaluzje. Zaletą takiego sposobu mocowania płaskowników jest także to, że od strony ogrodu nie gości stale cień, bo przesmykujące się promienie słońca „wędrują” między lamelkami.
Poza tym bronią one dostępu na posesję, bo niewielka odległość jednej od drugiej oraz wyprofilowanie w stronę ogrodu uniemożliwia oparcie o nie stopy.
foto: Andrzej Szandomirski
Ogrodzenia metalowe wzory
Nowoczesne siatki ogrodzeniowe w niczym już nie przypominają tych, które znamy z przeszłości. Dzisiaj są produkowane z drutu powlekanego różnego koloru tworzywami, chroniącymi je przed warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim przed wilgocią powodującą korozję. Siatki mogą też mieć różną wysokość oraz przetłoczenia wpływające na ich dekoracyjność.
Mocuje się tak samo jak dawne siatki, czyli do metalowych słupków. Można też skorzystać z gotowych rozwiązań producenta i zastosować elementy przez niego proponowane, czyli słupki, obejmy, łączki oraz śruby montażowe.
foto: Marcin Czechowicz
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...