Niesamowite domy: na ziemi, wodzie i w powietrzu
Niesamowite domy
Dom-kopuła w Markach koło Warszawy. Uważa się, że domy przypomianjące kształtem kulę sa tańsze w budowie niż domy tradycyjne. Kopuła pozwala na zrealizowanie takiej samej powierzchni użytkowej domu przy użyciu mniejszej ilości materiałów budowlanych. Czy tak wygląda przyszłość? (fot. F.W.Sergiel)
foto: F.W. Sergiel
Niesamowite domy
Dom w powietrzu posadowiony w... oczku wodnym. Taki dom-kabina zmieści się nawet w małym prywatnym ogrodzie. Na schody wejdziesz po kamieniach zanurzonych w wodzie. (fot. bauraum)
foto: baumraum
Niesamowite domy
Czy to dom czy statek? Ponieważ w większości krajów budowanie na wodzie nie jest obwarowane restrykcyjnymi przepisami, domy na wodzie przybierają często zdumiewające kształty. Niejednokrotnie są wykończone znacznie lepszymi i droższymi materiałami wykończeniowymi niż tradycyjne domy, tworząc prawdziwe wodne apartamenty. Budując na wodzie, nie musisz kupować drogiej działki, starać się o pozwolenie na budowę, ani meldować. W domu możesz mieszkać cały rok, każdego dnia zmieniając widok za oknem. (fot. DomyNaWodzie.pl)
foto: DomyNaWodzie.pl
Niesamowite domy
Dom jak pień. Dom na planie koła zaprojektowany przez Roberta Koniecznego to propozycja niedrogiego domu dla zwolenników nowoczesnej architektury. Choć wygląda zaskakująco, jest powtarzalny, czyli typowy. Dom podobny jest do ściętego pnia. To, co w jego wyglądzie uderza najbardziej, to oszczędna bryła w połączeniu z gładkością elewacji. Nic tu nie wystaje, nie ma wnęk, poza jedną – zaznaczającą wejście. Zobacz więcej na temat domu na planie koła.
foto: Marcin Czechowicz
Niesamowite domy
Zamieszkać w silosie - dlaczego nie? Obecnie na mieszkania przekształca się różnorakie obiekty począwszy od fabryk po wiatraki, młyny. Silos pokazany na zdjęciu znajduje się w Danii w mieście Løgten north of Århus. Stary nieużyteczny silos został przekształcony w ekskluzywny apartamentowiec z tarasem na dachu. (fot. ARKITEKTFIRMAET C. F. MØLLER A/S)
foto: ARKITEKTFIRMAET C. F. MØLLER A/S
Niesamowite domy
Dom jak statek kosmiczny. Ciemna masywnie wyglądajaca elewacja górnej części budynku kontrastuje z kruchym parterem wykończonym szkłem. Dzięki temu połączeniu dom wygląda jakby wisiał w powietrzu. Niesamowicie prezentuje się na otwartej przestrzeni. Jego kształt współgra z ukształtowaniem terenu. (fot. Christoph Kraneburg, www.miesarch.com)
foto: www.miesarch.com
Niesamowite domy
Dom na drzewie i skałach. Taki dom służy głównie do wypoczynu i relaksu. Znakomicie sprawdzi się jako pokój dla gości. Może być usytuowany na wysokości od 1 do 5 m, w zależności od ukształtowania terenu. Zaletą jest przestronny taras, na którym bez problemu zmieścisz stół i krzesła. Nocą oświetlony dom jest widoczny z daleka. (fot. baumraum)
foto: baumraum
Niesamowite domy
Dom z patyków. Budynek zaprojektowali Viara Jeliazkova i Georgi Katov. Spodoba się wielbicielom naturalnych rozwiązań. Dzięki elewacji wykończonej patykami znakomicie wkomponuje się w zalesioną działkę. Dom zlokalizowany jest w małej bułgarskiej wiosce, kwadrans drogi od Sofii. (fot. Georgi Katov, www.miesarch.com)
foto: www.miesarch.com
Niesamowite domy
Dom jak wydęty żagiel. Nietypowy kształt tego domu ma swoje uzasadnienie. Dom zaprojektowany został tak, aby zapewnić doskonałe oświetlenie światłem dziennym przy jednoczesnym braku przegrzania. To najsłynniejszy dom BRE Innovation - parku niedaleko Londynu, w którym prezentowane są nowatorskie rozwiązania w dziedzinie budownictwa zrównoważonego.
foto: Andrzej T. Papliński
Niesamowite domy
Polski dom na wodzie. Dobiegła końca budowa polskiego domu na wodzie. Dom cumuje na Odrze przy moście Grunwaldzkim we Wrocławiu. Autorem projektu architektonicznego jest: Paweł Barczyk, a projektu wnętrza Przemysław Stawski. (fot. DomyNaWodzie.pl)
foto: DomyNaWodzie.pl
Niesamowite domy
Mieszkanie w kontenerze. W takim kontenerze znajduje się m.in. ubikacja z łazienką oraz mały aneks kuchenny z lodówką i kuchnią elektryczną. Kontenery są chętnie wykorzystywane w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych lub w ekstremalnych sytuacjach, kiedy trzeba zapewnić dach nad głową ludziom w potrzebie. (fot. Weldon)
foto: Weldon
Niesamowite domy
Stodoła zaadaptowana na dom. Chociaż budynek ma tradycyjną bryłę z dachem dwuspadowym, nie można go okreslić mianem "nudny". Dom zaprojektował Mariusz Wrzesz. Uwagę przykuwają olbrzymie przeszklenia na osi obu elewacji oraz przylegająca z boku drewniana szopa.
foto: Tomasz Myśluk
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...