
Lustro wiszące pod kątem
Lustro w tej łazience jest równie efektowne jak cała jej aranżacja, dla której tłem stały się ściany ze starej cegły. Na uwagę zasługuje fakt, że wielkie lustro nie przylega całkiem do ściany, lecz jego górna płaszczyzna jest od niej lekko odsunięta. Efekt teatralny!
Źródło: Mariusz Bykowski

Owalne lustro
Okrągłe lustro bez ramy jest konsekwentnym nawiązaniem do wystroju łazienki. Jego kształt naśladuje formę, jaką przybrała umywalka i uchwyt znajdującej się pod nią szafki. Owalne są także lampiony dające nastrojowe oświetlenie podczas wieczornej kąpieli. Efekt spójności aranżacji podkreśla też kształt lampek oświetlających lustro oraz deszczownicy.
Źródło: Mariusz Bykowski

Lustro oddzielające łazienkę od sypialni
Dwustronne lustro zawieszone na wysięgnikach zamocowanych u sufitu dzieli wspólną przestrzeń łazienki i sypialni małżeńskiej na dwa pomieszczenia. Ciekawy pomysł na aranżację masterbedroom z subtelnymi podziałami.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Lustro z baterią
W tej łazience dość przewrotnie potraktowano zasadę, zgodnie z którą lustro powinno wisieć minimum 20 cm nad umywalką, by nie było cały czas zachlapane wodą. Owszem, zachowano tu wymaganą odległość, ale wylewkę baterii umywalkowej umieszczono... właśnie w tafli lustra!
Źródło: Marcin Czechowicz

Lustra w łazience retro
Lustra w tej rustykalnej łazience to prawdziwy majstersztyk. Nie dość, że prostokątną ramę zdobią bogate roślinne ornamenty, to jeszcze wspiera ją popiersie anioła. Światło sączące się ze stylizowanego na stary kinkietu podkreśla ozdobne rzeźbienia ramy.
Źródło: Marcin Czechowicz

Lustro nad umywalką
Najlepszy pomysł na oświetlenie lustra w łazience to umieszczenie z obu jego stron dwóch niewielkich lamp (i ewentualnie trzeciej nad lustrem), które dają rozproszone światło. Nie poleca się reflektorków emitujących światło punktowe.
Źródło: Marcin Czechowicz

Lustro w bogato zdobionej ramie
Neutralny wystrój łazienki kontrastuje z ramą lustra - grubą, bogato zdobioną, z lekkimi przetarciami rodem z dawnego dworu. Podobny styl prezentuje także stolik, na którym umieszczono umywalkę. W tej łazience z powodzeniem zestawiono przedmioty z dwóch różnych światów.
Źródło: Anna Orłowska|Mateusz Lipiński

Lustro z półką
Małe lustro może być równie funkcjonalne jak to na szerokość całej ściany - do niedużej łazienki warto wybrać lustro z półką na kosmetyki albo takie, którego tafla kryje szafkę na drobne przybory toaletowe.
Źródło: Marcin Czechowicz

Lustro na tle lustrzanej ściany
Potrójne lustro - jedno na całej powierzchni ściany, drugie - wiszące nieco przed ścianą oraz trzecie - do makijażu (z regulowanym ramieniem) tworzy niezwykłą iluzję przestrzeni o zwielokrotnionym efekcie
Źródło: Marcin Czechowicz

Lustro z ramą z mozaiki
Ozdobną ramę lustra można - tak jak na zdjęciu - stworzyć z dekoracyjnej mozaiki. Dzięki temu wygląda ono równie efektownie jak wiszące obok obrazki
Źródło: Michał Przeździk

Lustro stylizowane na stare, z bogatą dekoracją
W łazience o klimacie retro również lustro powinno nawiązywać do dawnej stylistyki. Do takiej aranżacji dobrze jest wybrać lustro w drewnianej ramie. W sprzedaży są ramy już pobielone i postarzone, można też jednak samemu podjąć się "postarzenia" ramy lustra.
Źródło: Sylwester Rejmer

Lustro podświetlane
Oświetlenie lustra to kluczowa sprawa, jeśli ma ono służyć do wykonywania tak precyzyjnej czynności, jaką jest makijaż. Właściwe oświetlenie zapewni umieszczenie źródła światła (np. kinkietu) między lustrem a stojącą przed nim osobą. Tajemniczą poświatę daje z kolei źródło światła (np. taśma LED-owa) umieszczone za lustrem
Źródło: Jarosław Chabros
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...