Kominek Twoich marzeń? Znajdziesz go w naszej galerii 15 najpiękniejszych kominków
Piec cylindryczny
Piec cylindryczny ozdobiony ręcznie malowanymi kaflami. Romantyczny, delikatny i bardzo kobiecy. Opalany drewnem, daje dużo ciepła przy minimalnym zużyciu opału. Wnętrze kryje ceramiczne krążki kumulacyjne Ortner. Po wyjściu z komory spalania spaliny krążą w nich ruchem wirowym, co umożliwia zatrzymanie energii wewnątrz pieca. Dzięki temu grzeje długo po wygaśnięciu ognia. Kafle: Manufaktura Nakomiady, palenisko: Kominki Piotr Batura.
foto: KOMINKI PIOTR BATURA
Kominek fantazyjny
Stylowy kominek w kształcie walca w nowoczesnej aranżacji. Uwaga dla zainteresowanych takim rozwiązaniem - kominek i dizajnerskie meble mają wspólną cechę: kolor. To decyduje, że wnętrze jest harmonijne. Wkład ma zaokrągloną szybę otwieraną na bok - żeliwne urządzenie z szamotowym bezresztowym paleniskiem. Moc cieplna: 9 kW. Wkład: HKD 2.2 rund Brunner. Wykonanie: KOMINKI KOZŁOWSKI.
foto: BRUNNER
Kominek akumulacyjny
Kominek akumulacyjny idealny do wnętrz rustykalnych. Ręcznie formowane kafle w obudowie kominka podkreślą urok naturalnych materiałów wokół: surowego drewna czy kamienia. Projekt: Lidia Kokoszka, wykonanie: Kokoszka-Lotz, palenisko: ceramiczne Certus.
foto: Kokoszka-Lotz
Kominek podświetlany
Umieszczony w salonie kominek widać już od wejścia - dzięki temu, że nieduża boczna ściana, przy której go ustawiono, jest delikatnie ścięta i odsłania hol. Okazała obudowa wchodziłaby w strefę wejścia, a płaski kominek ginąłby w powierzchni ściany. Nie stało się tak dzięki niezwykłej ramie z onyksu, w jaką został oprawiony. Efektowność rozwiązania podkreśla nieszablonowy dobór kamienia oraz szerokie podświetlenie ramy. W kominku zastosowano żeliwny wkład Zuzia o mocy 16 kW wyposażony w szyber, szufladę popielnika, deflektor, system zimnej klamki oraz nawiew na żaroodporną szybę gr. 4 mm. Wykonany przez firmę Kratki.pl Marek Bal.
foto: Kratki.pl
Kominek w ścianie z książkami
Kominek wkomponowany w domową bibliotekę. Portal przypomina kształtem klasyczny, lecz jest pozbawiony ozdób - wystarczającą dekoracją są książki. Wkład jest dwufunkcyjny - duży z płaszczem wodnym (CTM, moc 24 kW) zasila instalację CO. W zabudowie obok biblioteczki umieszczono też mały piecyk akumulacyjny (z paleniskiem Brunner HKD) przydatny w razie porzeby szybkiego dogrzania wnętrza. Wykonanie: kominki Piotr Batura.
foto: KOMINKI PIOTR BATURA
Panoramiczny kominek
Panoramiczny kominek z trójstronną szybą w ścianie na granicy pomieszczeń. Pozwala na doskonałą ekspozycję ognia z kilku stron, co wzbogaca wystrój wnętrza. Industrialny, chłodny styl uzyskano dzięki obudowie z płyt z betonu architektonicznego. Wkład stalowy Panorama Komin 51/88/50/88 z szamotowym paleniskiem. System podnoszenia szyby easy lift - otwarty lub zamknięty. Moc 13 kW. Wykonanie: Kominki Kozłowski.
foto: KOMINKI KOZŁOWSKI
Kominek w białym kolorze
Kominek jest zabudowany w wysokiej prostopadłościennej bryle w modnym białym kolorze, na której tle odcina się czarna rama paleniska. Idealny do nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim. U góry i u dołu obudowę zdobią dekoracyjne podświetlane wnęki, które wieczorem zapewniają w salonie nastrojowy klimat. Dwupłaszczowy wkład z zewnętrznym korpusem stalowym wyłożonym szamotem. Nominalna moc urządzenia wynosi 11 kW, sprawność 78%, zdolność grzewcza - 80 m kw. Palenisko osłania witroceramiczna szyba z systemem czystej szyby (kurtyna powietrzna). Wykonanie: Spartherm.
foto: SPARTHERM
Kominek trójstronny
Kominek trójstronny. Wkład, w którym ogień widoczny jest z różnych stron, umieszczono na tle ściany obłożonej łupanym kamieniem polnym, co wnosi do wnętrza naturalny klimat. Blat ze sjenitu klejonego bez widocznych łączeń. Podłoga przed kominkiem również została wyłożona sjenitem, którego kolor harmonizuje z barwą kamieni na obudowie kominka. Wkład grzewczy: Ruegg Pl Classic, zabudowa nad nim jest z płyt krzemianowo-wapiennych. Projekt: Oz Studio, arch. Ludmiła i Maciej Michalscy. Wykonanie: MWart.
foto: MWart
Ściana kominkowa
Ultranowoczesna ściana kominkowa. Zajmuje całą szerokość pokoju, wykorzystano w niej materiały typowe dla minimalistycznej aranżacji - marmur i stal. Ściana z poziomymi podziałami została wykonana z płyt gipsowo-kartonowych z oryginalnie podświetlonymi wnękami. Stalowe obramowanie kominka wybija się na tle okładziny z marmuru. Wykonanie: ADART KOMINKI.
foto: ADART KOMINKI
Kominek z obudową z piaskowca
Elegancki kominek z obudową Karmoy wykonaną z piaskowca. Z kamiennym obramowaniem paleniska łączy się praktyczna i zarazem dekoracyjna półka na ozdobne przedmioty. W podstawie tego mebla przewidziano specjalne miejsce do przechowywania drewna. Stalowy wkład Atraflam 750 SF o nominalnej mocy 14 kW ma podnoszoną szybę i wykładzinę szamotową. Wykonanie: Atra/Jotul.
foto: JOTUL
Kominek z asymetryczną obudową
Nowoczesny kominek z asymetryczną obudową wykończoną od frontu wielkoformatowymi kaflami marki Kornak o intensywnie czerwonej barwie i prążkowanej powierzchni. Żeliwno-stalowy wkład kominkowy BRASECO K1 o mocy 19 kW ma panoramiczną szybę, która otwiera się na bok. W tylnej części kominka zaplanowano praktyczne miejsce do przechowywania drewna. Projekt i wykonanie: Kornak.
foto: Kornak
Kominek z kasetą
Kominek z kasetą. To prosta w montażu, szczelna, zamknięta komora spalania z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Została umieszczona w wysokiej zabudowie z pojemną wnęką na drewno. Pokrycie z łupku kamiennego ociepla wizualnie wnętrze i dodaje mu uroku. Kaseta KW LINE K800/450 jest płytka (33 cm), więc zmieści się tam, gdzie nie ma miejsca na większy wkład kominkowy. Wykonanie: Tapis.pl.
foto: Tapis.pl
Kominek z wkładem panoramicznym
Kominek z wkładem panoramicznym. Szeroka ściana kominkowa wybudowana z ogrnioodpornej płyty g-k pokrytej farbą. Rozwiązanie do dużego wnętrza łączącego kilka funkcji. Pod paleniskiem i symetrycznie umieszczonymi wnękami na drewno zaprojektowano blat obłożony granitem Nero. Wkład grzewczy Linea V 1320 z szybą bez ramy. Projekt i wykonanie: MWart.
foto: MWart
Biokominek
Narożny automatyczny biokominek wkomponowany w ścianę o maksymalnie uproszczonej formie. Otwarte palenisko z nierdzewnej stali kwasoodpornej ma kształt litery L. Kominkiem steruje się za pomocą pilota, systemu Inteligentnengo Domu lub manualnie. Można go ustawić w dowolnie wybranym miejscu. Maksymalna długość wynosi 1636 mm. Działa na bioetanol. Jest bezdymny i bezwonny. Nie wymaga instalacji kominkowych. Wykonanie: Planika.
foto: PLANIKA
Piecokominek
Piecokominek opalany drewnem. Jego wnętrze stanowi ceramiczne palenisko wykonane z szamotu oraz także szamotowe kanały ceramiczne. Klasyczną prostą obudowę zrobiono z kafli polskiej produkcji oraz otynkowanych płyt szamotowych. Piec jest w stanie ogrzać drewniany dom, niezależnie od pory roku. Kafle: Kafel-Kar. Wykonanie: Kominki Piotr Batura.
foto: KOMINKI PIOTR BATURA
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...