Drzwi wewnętrzne - drewniane, przesuwne, przeszklone. Zobacz galerię eleganckich drzwi
Drzwi wewnętrzne z podziałami
Szerokie drzwi (takie jak na zdjęciu) podnoszą rangę pomieszczenia i optycznie powiększają wnętrze. W tej aranżacji zastosowano drzwi przesuwne, które zajmują przy otwieraniu mniej miejsca niz rozwieralne. Dodatkowo są one przeszklone, podzielone na mniejsze kwadraty z mlecznego szkła, dzięki czemu doświetlają wnętrza strefy dziennej.
foto: Andrzej Szandomirski
Drzwi z bulajem
Drzwi z bulajem przywodzą na myśl pozytywne skojarzenia: z marynistycznymi wnętrzami i wspomnieniami dalekich podróży. Bulaje stanowią bowiem efektowną dekorację inspirowaną architekturą okrętową. Wykorzystywane były także przez architektów modernistycznych. Dziś równie chętnie ozdabia się nimi drzwi (zazwyczaj prowadzące do kuchni lub łazienki). W prezentowanym przez nas wnętrzu wyjątkowo starannie dobrano drzwi do drewnianej okładziny ścian, a kontynuacją okrągłego okienka w drzwiach są lampy sufitowe.
foto: Piotr Mastalerz
Drzwi z ciemną okleiną
Proste ciemne, pełne drzwi ładnie kontrastują z jasną podłogą i ścianami. Skrzydła bez przeszkleń stosuje się zwykle do pomieszczeń gospodarczych, pomocniczych, pozbawionych okien. Warto też pamiętać o tym, że wszystkie drzwi w domu powinny pasować do siebie nawzajem - stanowić komplet lub przynajmniej pochodzić z tej samej kolekcji.
foto: Marcin Czechowicz
Drzwi z ozdobnymi płycinami
Drzwi z ozdobnymi płycinami to dobre rozwiązanie do wnętrz stylowych, klasycznych. Pamiętaj jednak, że drzwi to nie tylko skrzydło - ościeżnica i opaska wokół drzwi też muszą być dopasowane do pozostałych elementów wnętrza. Drzwi ze zdjęcia - wraz z całą oprawą - doskonale pasują do listew przypodłogowych (mają nawet podobny wzór) oraz elementów sztukateryjnych pod sufitem, a także do stylu i koloru mebli. Efekt? Kompozycja dopracowana w najdrobniejszych szczegółach!
foto: Andrzej Szandomirski
Drzwi wewnętrzne z mlecznym szkłem
Drzwi z przeszkleniem pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Dodatkowo napis na szkle informujący, dokąd prowadzą drzwi (np. na drzwiach łazienkowych), będzie wskazówką w domach, w których często przyjmuje się gości. Nie można też zapomnieć o klamce. Podczas wyboru klamki trzeba brać pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale też np. częstotliwość otwierania drzwi (do domowu zamieszkanego przez sporą rodzinę z gromadką dzieci dobrze jest wybrać trwalsze klamki, np. z powłokami odporniejszymi na ścieranie) oraz ciężar skrzydła (fot. SIMPSON DOOR).
foto: SIMPSON DOOR
Drzwi z kwadratowym przeszkleniem
Przeszklenie w drzwiach może nawiązywać kształtem do innych szklanych elementów wykończenia wnętrza, na przykład sufitu, lustra czy elementów mebli. Szklany kwadrat w drzwiach prowadzących do sypialni jest niczym ekran doświetlający, jego kształt powtarzają kinkiety oraz elementy balustrady (projekt wnętrz: Katarzyna Baumiller).
foto: Jacek Kucharczyk
Drzwi z tablicą
Oto dwa w jednym - drzwi, które pełnią jednocześnie funkcję rodzinnej tablicy z notatkami. Część skrzydła pokryto farbą tablicową, dzięki czemu domownicy, którzy mijają się w ciągu dnia, mogą sobie przekazywać ważne informacje. Świetny pomysł do kuchni. Okleinę drzwi najlepiej dobrać do koloru mebli (fot. SIMPSON DOOR).
foto: SIMPSON DOOR
Drzwi przesuwne - szklane
Drzwi w całości wykonane ze szkła dają efekt połączenia pomieszczeń. W zależności od tego, czy jest to szkło mleczne, mrożone, piaskowane, żyłkowane, czy też z fantazyjnym wzorem, widać za nimi jedynie sylwetkę postaci lub dowolnie wybrany fragment pomieszczenia. Szkło piaskowane i fazowane sprawia, że załamanie światła na szlifie nadaje drzwiom niepowtarzalny klimat (fot. ECLISSE).
foto: Eclisse
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...