
Oświetlenie domu
O zmroku w kompozycji pojawia się dodatkowy kontrast – między ciepłym światłem sączącym się z wnętrz przez przeszklenia, a metaliczną szarością blachy dachowej układanej na rąbek, bramy garażowej, drzwi wejściowych i ram okiennych (nakładek aluminiowych)

Dom na skarpie
Projekt domu: Marek Chmura, Bartłomiej Hornik/Hornik Chmura Architektura; konstrukcja Krzysztof Siodmok

Ciekawa bryła domu
O formie bryły przesądziła topografia parceli i ograniczenia narzucone przez warunki zabudowy. Dwie jej główne części dostosowano do poziomów terenu i fragment dolnej ukryto w skarpie. Zostały też przesunięte względem siebie. Dzięki temu z jednej strony bryły powstało nadwieszenie (odpowiednik wiaty na samochód), a z drugiej – taras przy strefie dziennej

Elewacja boczna: dom na skarpie
Wąski pas tarasu przy górnej części bryły to nie tylko urozmaicenie architektonicznej kompozycji, lecz także miejsce na stworzenie naturalnej przesłony z traw pampasowych, chroniącej przed silnym południowym słońcem i wzrokiem przechodniów. Utworzone między dwoma poziomami terenu przez ściany podporowe przejście kaskadowe porasta zieleń. Od frontu są schody, a od tyłu za ścianą kaskadową jest rampa, po której można przejechać kosiarką, taczką

Elewacja domu od strony ogrodu
Taras przy górnej kondygnacji łączy się z płaskim terenem ogrodu. Tu można biesiadować i grać w piłkę czy badmintona

Wykończenie elewacji domu na skarpie
Górna kondygnacja domu w drewnie sprawia wrażenie lekkiej i kontrastuje z ciężkim kamiennym postumentem, czyli dolną kondygnacją.

Dom na skarpie
Racjonalny projekt domu sprawił, że domownicy nie odczuwają niedogodności górzystego terenu. Powstały dwa poziomy jego zagospodarowania - przy dolnej i górnej kondygnacji. Oba są płaskie – wygodne.

Wnętrze domu
Strefa dzienna została zaprojektowana na górnej kondygnacji.