Czerwona kuchnia - nie tylko dla osób z ognistym temperamentem
Kolor czerwony ożywia, pobudza do działania, w jej towarzystwie przyjemnie się również gotuje. Warto otoczyć się w kuchni czerwienią - czerwone ściany, meble kuchenne, podłoga czy choćby ogniste dodatki nadadzą twojej codzienności odrobinę pikanterii. Zobacz, jak piękna może być czerwona kuchnia.
Kuchnia z czerwoną lampą
Czerwony to jeden z najmodniejszych kolorów tego roku. Jeżeli nie jesteś na tyle odważna, by wprowadzić czerwień na dużych płaszczyznach mebli kuchennych, wybierz na przykład czerwoną lampę rzucającą ciepłe światło. Jeżeli na podłodze masz stare drewniane deski, pomaluj je na czerwono. Praktycznym uzpełnieniem aranżacji jest ściana nad kuchennym blatem wykończona czerwoną mozaiką z białą fugą (fot. BSWEDEN).
foto: BSWEDEN
Kuchnia w malinowym odcieniu
W tej kuchni temperament czerwonych mebli w malinowym odcieniu został stonowany przez delikatną biel ścian, stołu oraz krzeseł - obie barwy tworzą smakowite, kontrastowe połączenie zaostrzające apetyt. Ponieważ kuchnia jest otwarta na salon, powinien on konsekwentnie nawiązywać do jej kolorystyki, chocby przez odpowiedni dobór dodatków.
foto: Michał Skorupski
Czerwona kuchnia rodzinna
Gdy w kuchni dominuje kolor czerwony, tak jak na naszym zdjęciu, staje się ona miejscem pobudzającym do działania - kulinarnych eksperymentów i wspólnego, rodzinnego gotowania. Ponieważ czerwień silnie przyciąga uwagę, na dużych płaszczyznach warto ją łączyć raczej z delikatnymi kolorami tłowymi: bielą oraz szarością. Doskonale pasują też do niej sprzęty AGD z połyskliwym stalowym wykończeniem (fot. IKEA).
foto: IKEA
Nowoczesna czerwona kuchnia
Czerwień pasuje do nowoczesnych mebli kuchennych - podkreśla ich proste linie i geometryczne kształty, dlatego w nowoczesnych kuchniach często spotyka się fronty w różnych odcieniach czerwieni. Czerwone meble tworzą dobre połączenie z kamiennymi blatami. Ich uzupełnieniem są proste uchwyty tworzące pionowo-poziome układy (fot. ALNO).
foto: ALNO
Kuchnia czerwono-drewniana
Drewno to materiał, który ma dobrą energię, a przy tym nieco uspokaja i wycisza czerwoną aranżację. Połączenie czerwieni z drewnem sprawdzi się w dużej kuchni, potrzebuje ono bowiem oddechu i przestrzeni, by zaprezentować swą wyjątkowość. Czerwono-drewnianą kuchnię warto oświetlić delikatnym mlecznym światłem (fot. JUPITER IMAGES).
foto: Jupiterimages
Kuchnia koralowa
Zwolennicy wnętrz urządzonych w stylu klasycznym czerwonordzawy kolor ścian potraktują jako ciekawe uzupełnienie kuchennej aranżacji, w której wykorzystano także drewniane meble jadalniane. Kuchenne ściany pomalowane na czerwono zwracają uwagę na niebanalne zdobienia stylowych mebli, a także na efektowne dodatki w stylu retro - podobne zestawienia barw były popularne w baroku (fot. BENJAMIN MOORE).
foto: Benjamin Moore
Kuchnia czerwono-fioletowa
Fiolet ciekawie łączy się z czerwienią - tajemnica ich udanego związku tkwi w dobraniu odcieni o podobnym nasyceniu. Efektowne zestawienie w kuchni dwóch tak intensywnych kolorów to wyzwanie, które wymaga konsekwencji w doborze mebli oraz dodatków. Czerwone meble powinny mieć prostą formę, a pozostałe elementy wykończenia (podłoga, stół), odcienie neutralne – zbliżone do bieli albo białe (fot. IKEA).
foto: IKEA
Czerwona kuchnia z szachownicą
Połączenie czerwieni z zielenią jest typowe dla bożonarodzeniowych dekoracji, dlatego w kuchni, w kórej zastosowano taki zestaw kolorystyczny, świąteczny nastrój będzie wyczuwalny niezależnie od pory roku. Do tego śnieżnobiałe meble i podłoga z czarno-białych płytek ceramicznych ułożonych w szachownicę, jak w starych angielskich rezydencjach.
foto: Sławomir Frąckowiak
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...