Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – skąpana w blasku

Czarna kuchnia – skąpana w blasku

Efektowna zabudowa ścienna łącząca ciąg roboczy, dwie szafy do sufit po obu jego krańcach i szafki wiszące w jedną bryłę. Uzupełnia ją masywny prostopadłościan wyspy. Czarne matowe meble, lśniące czernią AGD, czarne zlewy i baterie (w ciągu i na wyspie) nie przytłaczają. Dzieje się tak dzięki pomysłowemu oświetleniu – ciepły blask sączący się z listwy LED nad blatem oraz z dwóch półkul na wyspie. Korzystny wpływ na wnętrze mają też duże okna o czarnych framugach. Tylko w razie potrzeby przysłania się je prawie przezroczystymi tkaninami. Poruszają się one na systemach karniszy szynowych aluminiowych typu MS1, które po montażu zabierają tylko 18 mm wysokości przestrzeni roboczej . To umożliwia zastosowanie tego typu szyn w przy oknach sięgających do sufitu. Na zdjęciu pokazano także systemy typu WAVE , układające firany i zasłony w równoległe fale (więcej na Marcindekor.com.pl).    

Źródło: Marcin Dekor
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – ponadczasowa elegancja

Czarna kuchnia – ponadczasowa elegancja

Prawie czarny ciąg roboczy nakryto marmurowym blatem. Płynnie przechodzi w białą ścianę z kilkoma półkami. Szeroki pas stanowią płytki stylizowane na przedwojenne, a powyżej jest po prostu biała farba, którą pomalowano także prostą zabudowę okapu. Nowoczesna biała bryła wraz ze stylizowanym czarnym piecem kuchennym tworzą imponującą strefę gotowania.Dwudrzwiową lodówkę wolno stojącą obudowano czarnymi szafkami. Clou wystroju stanowi wyspa z podwieszanym zlewozmywakiem. Zrobiono ją z granitu Breccia Imperiale (Interstone). Drewniane hokery z plecionką oraz trzy pastelowe lampy łączą w sobie funkcje praktyczne i dekoracyjne. Dywan w tradycyjne wzory podkreśla ponadczasową elegancję wnętrza.

Źródło: Interstone
Rozwiń
Czarna kuchnia – z cegłą w roli głównej

Czarna kuchnia – z cegłą w roli głównej

Niemal wszystkie ściany (poza tą vis-à-vis aneksu) w przestrzeni wspólnej wyłożono cegłą. To autentyczna stuletnia cegła z Manufaktury Kamieniarskiej w Skrzetuszewa. Szare wielkoformatowe płyty na posadzce imitują zaś beton. Na tym tle ikeowska czarna zabudowa prezentuje się atrakcyjnie i nawet… trochę tonuje aranżację. AGD oraz zlewozmywak i bateria także są czarne i także i IKEA. Czarne metalowe tabliczki z napisami (IKEA) chronią ścianę nad płytą grzewczą wypatrzyli w IKEA. W kawiarniano-loftową stylistykę kuchni dobrze wpisuje się nawet czajnik (oryginalnie był biały, ale po przypaleniu został pomalowany farbą w spreju). Industrialne lampy pochodzące z pochodzące z rozbiórki starych fabryk poddano renowacji i po oczyszczeniu i pomalowaniu awansowały na ozdobę strefy dziennej. Uzupełniono je oryginalnym oświetleniem własnego projektu pani domu. W kupiono kable i żarówki, a fachowcy przygotowali pręt jako bazę i połączyli wszystkie elementy w jedną całość. Obecność drewna (blat, przeszklona szafka wisząca oraz stół) dodaje wystrojowi ciepła. Przy stole stoją czarne metalowe krzesła  inspirowane pierwowzorem marki Tolix.

Źródło: M. Czechowicz, styl.: M. Moś
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – urok mroku

Czarna kuchnia – urok mroku

W tej kuchni wykorzystano większość wyposażania z IKEA prezentowanego na zdjęciu otwierającym artykuł. W tym wydaniu jednak, mimo zabudowy modułowej Metod z frontami Lerhyttan oraz stołu (Ingatorp), krzeseł (Ingolf) i lampy (Skurup) kuchnia wygląda inaczej. Po prostu wyposażenie „osadzono” na posadzce z cegieł albo płytek je imitujących, a na ścianach zaś pojawiły się cegły malowane na szaro i tynk strukturalny.

Źródło: IKEA
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Kuchnia czarna – dobra proporcja

Kuchnia czarna – dobra proporcja

Piękny przykład kuchni w duchu duńskiej wersji stylu skandynawskiego: bieli tyle, by rozświetlała wnętrze i stanowiła tło na ciemnych płaszczyzn. Ciąg roboczy z ciemnego drewna, szafa kuchenna antracytowa, część ścian czarna. Na olejowanym parkiecie w jodełkę francuską stół na zamówienie i krzesła – ikony dizajnu z połowy XX wieku. Co prawda projektu amerykańskich artystów, Ray i Charlesa Eamesów, ale idealnie wpisujące się w estetykę stylu skandynawskiego.

Źródło: Małgorzata Góra, styl: Magdalena Kazimierzczuk, Olga Strużyna-Mazurkiewicz
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Kuchnia czarna – czerń totalna

Kuchnia czarna – czerń totalna

Wspaniały przykład gdy odcieniami i fakturami w obrębie czerni! Wiejskie meble zyskały na elegancji i oryginalności po pokryciu ich matową farbą w odcieniu bardzo mocnej gorzkiej czekolady oraz wymianie zawiasów i uchwytów na te w odcieniu starego złota. Kamienny strukturalny blat także dodaje im szyku. Jego pas wchodzi na ścianę, łącząc się z nierównym tynkiem pomalowanym na aksamitną czerń. Matowy farmerski zlew z także również jest czarny i matowy. Stylizowana na dawne bateria z odcieniu starego złota zjawiskowo prezentuje się w tym morzu czerni. Jeszcze czarne kamionkowe i fajansowe naczynia oraz wyplatany kosz i jest... zjawiskowo! Nieliczne dodatki w naturalnych odcieniach, nawiązują do posadzki z trawertynu, i podkreślają wszech obecną czerń.

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – stylowa wygoda

Czarna kuchnia – stylowa wygoda

Na czarnych szafkach ułożono blat z konglomeratu. Ścianę powyżej obłożono płytkami jak sprzed dziesięcioleci. Powyżej oszczędnie wykorzystano ścianę: wystarczyły półki z ekspozycją pruszkowskiego porcelitu i szkła z Zakładów Karolina oraz niskie szafki. Czarne AGD oraz lampa ładnie dopełniają wnętrze. Odkryte podczas remontu piękne ceglane nadproże pozostawiono dla dekoracji i podkreślenia, że wnętrze jest wiekowe.

Źródło: Mariusz Bykowski, styl.: Karolina Klepacka
Rozwiń
Czarna kuchnia – ciepły loft

Czarna kuchnia – ciepły loft

Kamienica, w której znajduje się ta kuchnia otwarta na salon, pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku. Podczas remontu odkryto piękną dziewiętnastowieczną cegłę. Poprzedni właściciel część ceglanych ścian pozostawił w naturalny rudym kolorze (poza kadrem), a części pomalował na biało. Kolejni właściciele lokalu dodali od siebie podłogę z deski barlineckiej, a przy białej ścianie zrobili aneks kuchenny. Uznali, że na jej chropowatym tle pięknie będzie się prezentować czarna, wykonana na wymiar zabudowa z dopasowanym kolorystycznie piekarnikiem (Candy) stylizowanym na retro. Czarne meble uzupełniono drewnianymi blatami w odcieniu podłogi. Wyspa to dodatkowy blat roboczy i miejsce na różności (pojemne szuflady!). Oświetlają ją czarne, emaliowane lampy z elementami w kolorze starego złota (Leroy Merlin). Kilka turkusowych drobiazgów uzupełnia wystrój.

Źródło: Michał Skorupski, styl.: Agnieszka Wrodarczyk/Happy Place
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Kuchnia czarna – trochę boho, trochę etno

Kuchnia czarna – trochę boho, trochę etno

Czarne płytki na posadzce są zwykłe, ale te biało-antracytowe na ścianie już nie. To piękny patchwork nawiązujący do motywów afrykańskich etnicznych, który stał się inspiracją do podkręcenia kuchennej aranżacji właśnie w tym kierunku oraz trochę w boho. Wskazują na to m.in. także lampa wisząca, drewniane i gliniane dodatki, pióropusz traw. Podstawowe wyposażenie to  nowoczesna antracytowa zabudowa z minimalistycznymi uchwytami nakryta wspaniałym blatem, może nawet z wiekowego drewna (albo to świetna imitacja). Wiejski stół w otoczeniu krzeseł z różnych epok: trzy z giętego drewna bukowego (te z plecionką wiedeńską to słynny model nr 14, zaprojektowany przez Michaela Thoneta) oraz przykład współczesnego wzornictwa, czyli krzesło Comback autorstwa Patricii Urquioli (Kartell). Komplet jadalniany łączą materiał, wybarwienie i właśnie doskonałe wzornictwo.

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – czerń w przewadze

Czarna kuchnia – czerń w przewadze

Propozycja IKEA udowadnia, że ciąg roboczy (fronty Kungsbacka i blat Säljan) i ściana nad nim lub jej fragment w czerni mogą wyglądać arcyciekawie! Bryłę czerni uzupełniają jeszcze piekarnik, okap, płyta, zlew, bateria i półka. Ba, nawet kinkiety są czarne! Stalowe dodatki i akcesoria, jak np. półka, wieszak i pomocnik (poza kadrem) podkręcają całość loftowo. Lśniący i szczotkowany metal również rozjaśnia aranżację. Proponowana wersja będzie idealna do kuchni o dużych oknach, jasnych pozostałych ścianach lub pomysłowo oświetlona licznymi źródłami światła. 

Źródło: IKEA
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Kuchnia czarna – bez przesady

Kuchnia czarna – bez przesady

W tej kuchni czarne są właściwie lampa, bateria i kilka drobiazgów, lecz antracytowe szafki ciągu roboczego i takiż blat stołu mieszczą się w naszej skali odcieni czerni. Warto się przyjrzeć tej kuchni, bo jest bardzo interesująca. Ściany są jasnoszare, wykończone szerokimi białymi listwami ściennymi. W kolorze ścian są ramy okna ujętego w białą opaskę. Grafitowy ciąg roboczy o tradycyjnych ramiakowych frontach ze złotymi uchwytami nakryto białym blatem (kamień, kompozyt?), co sprawiło, że prezentuje się niezwykle elegancko. Stalowy okap i akcesoria uzupełniają strefę gotowania. Lewa strona kuchni jest zupełnie inna, trochę „medyczna”, z racji przeszklonej witryny i miniwyspy czy jak „z gabinetu”. Dla odmiany w stosunku do ciągu kuchennego, to korpus mebla jest biały, a blat grafitowy. Metalowa lampa podkreśla industrialny charakter tej części, ale szmaragdowe hokery mówią, że nie należy traktować tego zbyt poważnie.

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – czarno na szarym

Czarna kuchnia – czarno na szarym

Ściany jak z szarego betonu, a posadzka – szczyt elegancji! Wspaniała jodełka z deszczułek zróżnicowanych odcieniem jednak także ukłon tradycji w stronę nowoczesności. W tym wnętrzu czarne bryły mebli kuchennych wydają się być jak najbardziej na miejscu. Czarną matową zabudowę uzupełniają lśniące AGD oraz półki wykończone drewnem stanowiące wysmakowaną ozdobę. Zlewozmywak na wyspie, równie czarny jak blat, uzupełniono funkcjonalną baterią Zumba II marki Ferro z wyciąganą wylewką.

Źródło: Ferro
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – piękne z pożytecznym

Czarna kuchnia – piękne z pożytecznym

Mimo że wnętrze jest wysokie, przestronne i otwarte, a posadzkę zrobiono z lastriko, kuchnia jest przytulna! Czarne szafki nakryte czarnymi blatami ze spieku kwarcowego dzięki nóżkom wydają się być lekkie! Podobnie stół i krzesła na metalowych nogach stojące za wyspę. Ścianę nad ciągiem roboczym wyłożono deskami w ciepłym odcieniu. To właśnie drewno oraz fikuśne oświetlenie blatu i półki dodało kalorii minimalistycznemu wnętrzu.

Źródło: P. Mastalerz
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – wszystko na błysk

Czarna kuchnia – wszystko na błysk

Po wejściu do niewielkiego mieszkania widzimy otwartą przestrzeń dzienną z niewielkim aneksem kuchennym oracz częściami wypoczynkową i jadalnianą. W tym wnętrzu nic nie jest przypadkowe – każdy kolor, materiał, faktura czy wzór są starannie do siebie dobrane. Czarna zabudowa kuchenna to także cacko. Mieści wszystko, co niezbędne (lodówkę, zmywarkę, piekarnik z funkcją, naczynia, akcesoria i produkty spożywcze), a do tego miała wtapiać się część salonową. Dlatego wybrano eleganckie czarne, szklane fronty.

Źródło: Mariusz Bykowski, styl.: ELiza Mrozińska
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – nowoczesna przytulność

Czarna kuchnia – nowoczesna przytulność

Kuchnia stanowi otwartą część przestrzeni dziennej domu. Wielkoformatowe szare płyty posadzki oraz białe ściany stanowią minimalistyczną bazę aranżacji. Kuchenna zabudowa na zamówienie to także pochwała prostoty i funkcjonalizmu. W czarną szafę ścienną wmontowano lodówkę XXL oraz piekarnik. Za gładkimi frontami otwieranymi na docisk mieszczą się pojemne szafy, szuflady i cargo. Ciąg roboczy „wykończono” jedynie kilkoma wiszącymi szafkami i półką. Prosta wyspa służy miejscem do pracy i przechowywania. Połączenie sklejki brzozowej z czarnym matowym laminatem (Abet Laminati) – bardzo odpornym na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne  – okazało się doskonałym pomysłem. Loftowe oświetlenie wyspy to wisienka na torcie.

Źródło: Marcin Czechowicz
Rozwiń
Kuchnia czarna – antracyt z drewnem

Kuchnia czarna – antracyt z drewnem

Funkcjonalna i efektowna kuchnia (wyposażenie IKEA) urządzona z godną podziwu konsekwencją kolorystyczną: tylko drewno czy laminat o orzechowym wybarwieniu i odcień antracytowy, prawie czarny. Nowoczesna elegancja.

Źródło: IKEA
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – w równowadze

Czarna kuchnia – w równowadze

Czerń pojawia się w korpusach mebli i AGD. Szafa kuchenna z piekarnikiem, kuchenką mikrofalową oraz zabudowaną lodówką ma fronty w kolorze inox. Tylko część przeszklona, jako nowoczesny kredens, służąca do przechowywania szkła, ma czarne ramy. Czarny korpus wyspy nakryto okładziną z kamienia czy jego imitacji. Nad płytą grzejną zamontowano czarny cylindryczny okap z oświetleniem. Fronty ze szkła, stali nierdzewnej albo po prostu inox, kamień, lśniące lakierowane powierzchnie, a nawet płytki zachwycają, gdy są czyste. Odciski palców i smugi mogą zniweczyć oczekiwany efekt nawet najstaranniej przemyślanej aranżacji. Warto zaopatrzyć się więc z specjalistyczne płyty ułatwiające utrzymanie mebli, szyb, luster itp. w nienagannym stanie, np. Sidolux Szyby i Lustra o zapachu japońskiej wiśni (skuteczny w czyszczeniu szklanych powierzchni i ich ochronie przed zabrudzeniami, nie pozostawia smug. Zawiera aż 97% składników naturalnych).

Źródło: Sidolux
Rozwiń
Czarna kuchnia – barwa na ścianie

Czarna kuchnia – barwa na ścianie

Czerń w kuchni nie musi wiązać się tylko z obecnością czarnych mebli. Czarne mogą być ściany albo ich fragmenty, AGD, posadzka, stół i krzesła itd. W tej kuchni czarną farbą pomalowano ściany wokół okna ozdobionego makramowym lambrekinem. Na ciemnym tle pięknie wyglądają drewno, rośliny, jasne ażurowe dekoracje itp. Ta półka o nieco  zużytym wyglądzie (Pracownia Retro Concept) doskonale wpisuje się w wystrój kuchni.

Źródło: Michał Skorupski, styl.: Agnieszka Wrodarczyk/Happy Place
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – pod skosami

Czarna kuchnia – pod skosami

Kuchnię na poddaszu wyposażono w zabudowę o matowych frontach. Ciąg roboczy zlokalizowano pod oknami połaciowymi. Przyszybowe rolety (Marcin Dekor) do okien dachowych z funkcją automatycznej blokady wysokości także są czarne (tkanina z katalogu Shadows Club BASIC. Czarne metolowe nogi stołu i druciane lampy dają nowoczesnemu wystrojowi kierunek lekko industrialny. Drewniane blaty i krzesła z odzysku konweniują z belkami konstrukcyjnymi i ocieplają całość.

Źródło: Marcin Dekor
Rozwiń
Czarna kuchnia – doskonała wersja z bielą

Czarna kuchnia – doskonała wersja z bielą

W 42-metrowym mieszkaniu zdecydowano się na kuchnię otwartą na salon, z wyspą, i z przewagą czerni. Wydawałoby się, że ten eksperyment nie może się powieść, lecz projektantka, Magdalena Ilmer z Boho Studio dowiodła, że wszystko jest możliwe. Meble zostały tak rozplanowane, że do każdej szafki jest swobodny dostęp, a w razie potrzeby jako dodatkowy blat roboczy może posłużyć stół przystawiony do wyspy. Niewielki aneks z części pokojowej wydzielają kryjący wentylację obniżony sufit oraz posadzka w trójwymiarowe wzory. Na jej pograniczu stoi wyspa z płytą grzejną i cylindrycznym białym okapem (Nortberg.pl). Dolna część zabudowy (IKEA) jest czarna, ale już białe blaty sygnalizują, że wyżej zaczyna się królestwo bieli. Blat na ciągu roboczym ma kołnierz wysokości 20 cm. Ścianę powyżej pokrywa farba, tzw. kafle w płynie, tworząca powłokę o właściwościach płytki ceramicznej. Białe górne szafki nawiązując do przestrzennych wzorów płytek mają… trójwymiarowe fronty (Herrestad). 

Źródło: Michał Mutor, styl.: Joanna Płachecka
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Kuchnia czarna – z dodatkiem żółcienia

Kuchnia czarna – z dodatkiem żółcienia

Posadzka w wielkoformatowego czarnego gresu oraz szara ściana to baza tej aranżacji. Czerń powtórzono w wyposażeniu: stół, matowe fronty zabudowy,  drobne akcesoria. Doskonałym tłem dla nich okazała się okładzina ścienna z jasnego drewna (płytki ceramiczne, panele ścienne?). Intensywna słonecznikowa barwa to aranżacyjna kropka nad i. Nadaje kuchni wręcz awangardowy charakter. Warto zwrócić uwagę na krzesła: łączą w sobie i czerń, i szarość, i jasne drewno, i żółceń.

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – szykownie z kolorem

Czarna kuchnia – szykownie z kolorem

Czerń w tej kuchni nie jest oczywista. Zabudowa ścienna składa się bowiem w większości z frontów w odcieniu zgaszonego jasnego fioletu. Wiszące węższe szafki są już jednak czarne; takie też jest AGD. Blat ciągu roboczego oraz ściana we wnęce wyłożono spiekiem kwarcowym z kolekcji Seasonal Designs 2023 marki Laminam. Ten sam materiał (odcień Marmo Raggio Notturno) wykorzystano do budowy wyspy.

Źródło: Laminam
Rozwiń
Czarna kuchnia – ach, ten glamour!

Czarna kuchnia – ach, ten glamour!

Kuchnia, salon i jadalnia tworzą całość. Szafki kuchenne (Kozbi.com.pl) są w dwóch barwach, wiszące czarne, stojące – białe. Ścianę między nimi wyłożono płytą laminowaną, a czarny mat w błyszczące wzory przypomina adamaszkowy obrus. Przewaga czerni we wnętrzu jest wyraźna. Rozjaśniają je lśniące powierzchnie (pani domu mówi, że płyn do szyb błyskawicznie przywraca im blask), srebrzyste elementy wykończenia i AGD.

Źródło: Marcin Czechowicz, styl.: Jolanta Musiałowicz
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – uroda rzeczy

Czarna kuchnia – uroda rzeczy

Aneks kuchenny mieści się w głębi otwartej przestrzeni dziennej (pierwotnie kuchnia była oddzielona od pokoju ścianą) i ciągiem roboczym, który „wychodzi” z wnęki kuchennej w stronę strefy jadalnianej. W głębi widać efektowną zabudowę „drewniano-czarną”, z granitowym czarnym blatem. Lodówka i szacht wentylacyjny zostały ukryte w „drewnianej” ścianie wysokiej zabudowy meblowej. Nieregularne czarne słoje na fornirze (Palisander Santos, Serwisdrzewny.pl) w stylu lat 30. XX wieku korespondują z matowymi czarnymi frontami. Przestrzeń między szafkami wypełnia czarne szkło. 

Źródło: Mariusz Bykowski, styl.: ELiza Mrozińska
Rozwiń
Czarna kuchnia – elegancja na wąsko

Czarna kuchnia – elegancja na wąsko

Wąską kuchnię kończy jadalnia, już na drewnianej podłodze. Dębowy stół projektu Filipa Domagały (DOMagała design) jest bardzo ciężki, jednak dzięki kółkom daje się łatwo przesuwać, gdy zachodzi taka potrzeba. Wokół niego – oczywiście czarne – krzesła z podłokietnikami Thonet (Olx.pl). Nad blatem złocą się lampy Aston marki House Doctor. W kuchni vis-à-vis siebie ulokowano dwa ciągi robocze (IKEA) nad czarnymi dołami wiszą białe przeszklone szafki(wykonane na zamówienie)  po jednej stronie i okap Faber z dekoracyjną rurą wentylacyjną. Ponad czerwonawym drewnem blatów ściany osłaniają płytki arabeski Equipe Ceramica, które przechodzą w tynk strukturalny imitujący beton. Posadzka w geometryczny wzór (płytki Goroka Gris, Vives Ceramica) zaznacza wyraźnie strefę kuchenną.

Źródło: Maria Miklaszewska, styl.: Marta Urbańska
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – szyk nowocześnie

Czarna kuchnia – szyk nowocześnie

Antracytowe dolne szafki w kształcie litery L oraz zabudowa stojąca nakryto drewnem (albo jego imitacją). Z tego samego materiału są fronty wiszących szafek oraz podwieszany sufit. Szara posadzka aneksu przechodzi w parkiet w jodełkę francuską w salonie. Do niej nawiązuje jodełka na ścianie (płytki) ułożona w ten sam sposób. Na ogół skupiamy uwagę na wyborze frontów kuchennych szafek i zabudów. Tymczasem możemy zadbać także o estetykę systemów przechowywania. Zwróć uwagę na pełne ścianki boczne koszy Corner Comfort z linii Maxima PURO (Rejs). Masz do wyboru dwie opcje kolorystyczne. Corner może być biały z boczkami z przezroczystego szkła albo utrzymany w modnej czerni ze wstawkami z eleganckiego i przyjemnego w dotyku forniru dębowego w ciepłym odcieniu.

Źródło: Rejs
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – włoska fala

Czarna kuchnia – włoska fala

Kolejny aneks kuchenny otwarty na pokój. Fronty dolnych szafek są z czarnego anodowanego aluminium. Poziome fale szafek to projekt Vico Magistrettiego dla Schiffini (seria Cinqueterre była pierwszą zabudową kuchenną wykonaną całkowicie z aluminium). Zestawiono je lustrzanymi drzwiczkami szafek wiszących. Stalowe bateria, czajnik i akcesoria dodają elegancji wyrafinowanej całości.

Źródło: i styl.: Sara Niedźwiecka
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – skandynawski minimalizm

Czarna kuchnia – skandynawski minimalizm

Modułowa kuchnia Metod z matowymi frontami Nickebo (także reszta wyposażenia IKEA) zaaranżowano wręcz sterylnie, praktycznie ograniczając dekoracje do zera. Warto jednak się przyjrzeć tej realizacji, bo… wybierając podobne założenie, możemy nadać kuchni dowolny klimat. Wystarczy odpowiednio dobrać dodatki!

Źródło: IKEA
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – trochę loftowo

Czarna kuchnia – trochę loftowo

Sufit kolebkowy sugeruje, że budynek jest co najmniej przedwojenny. Niemal czarne meble o ramiakowych frontach nakryto blatami z bielonego drewna – dla rozjaśnienia wnętrza. Miedziane rondle i patelnie oraz biała zastawa za półkach wyspy i za szybami wiszących szafek także temu służy. Okap ze szczotkowanej stali i rura odprowadzająca opary to kolejne industrialne w klimacie elementy. W takiej kuchni mogłyby z powodzeniem iść grube kable po wierzchu, na ścianach świecić pofabryczne lampy w kloszach z metalowym oplotem.

Źródło: archideaphoto
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – czerń od góry

Czarna kuchnia – czerń od góry

Aneks kuchenny tworzy zwarta zabudowa o gładkich frontach. Na dole laminat je wykańczający łudząco przypomina drewno. Górne szafki i szafa stojąca są matowo czarne, podobnie ściana nad blatem. Na czarno pomalowano także ścianę miedzy oknami, by część kuchenna miękko łączyła się z salonem.

Źródło: M. Filipiuk-Obałek, styl.: E. Milczarek
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – według gustu i potrzeb

Czarna kuchnia – według gustu i potrzeb

Oryginalna kuchnia w bloku na osiedlu z lat 80. XX wieku. Czarna zabudowa na wymiar, a fronty zrobiono z płyty marki Krono, która jest odporna na zarysowania, wilgoć i ogień. Na jej powierzchni wyraźnie widać strukturę wiórków drewnianych. Ścianę nad blatem i po prawej stronie zdobi usłojony fornir dębowy ze sklepu drzewnego WIR Białystok. Drugą ścianę zrobi… beton. Został czyszczony i zaimpregnowany. Dzięki temu powierzchnia nie pyli i jest odp Podłoga to warstwowa deska dębowa Barlinek. Pod oknem stara skrzynia po amunicji, w której przechowuje się… ziemniaki.

Źródło: Monika Filipiuk-Obałek, styl.: Karolina Klepacka
Rozwiń
Czarna kuchnia – z tablicówką na ścianie

Czarna kuchnia – z tablicówką na ścianie

W przedwojennej kamienicy kuchnia była wąska, wyburzono więc ścianę, otwierając ją na salon. Podłoga z olejowanego na biało jesionowe deski integruje strefy kuchni i salonu. Z części ściany usunięto tynk, a cegły oczyszczono i zaimpregnowano. Pozostałe gładkie ściany pomalowano farbą tablicową. Ikeowskie szare szafki stojące uzupełniono półkami. Loftowy klimat podkreślają rura biegnąca od pieca gazowego i metalowa żółta lampa.

Źródło: Maria Miklaszewska, styl.: Maria Miklaszewska i Aleksandra Milejska-Lekki
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – naturalnie

Czarna kuchnia – naturalnie

Połączenie matowej czerni i jasnego drewna to strzał w dziesiątkę. Proporcjami można żonglować, zależnie od upodobań czy metrażu (w mniejszym pomieszczeniu czerń może być dodatkiem). Ta propozycja, z racji swojej prostoty i funkcjonalności, może stać się punktem wyjścia do stworzenia kuchni eko, boho, loftowej, fusion – wszystko zależy od ogrania wnętrza dodatkami.

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – wystarczy wyspa

Czarna kuchnia – wystarczy wyspa

Tu czerń ograniczono do jednego elementu, ale za to istotnego – wyspy. Jej kamienny masyw (Gran-Mar, B. W. Wiśniewscy) rozbija wysuwany blat. Opodal stanęło druciane krzesło Leaf, proj. Lievore Altherr dla firmy Arper (3F Studio). Posadzka z żywicowanego betonu łączy część kuchenną z jadalnianą i wypoczynkową. Tło na aneksu stanowi ściana z „budowlaną” tożsamością (dlatego otwory po śrubach są jedynie zaślepione). Przy niej stanął ciąg roboczy i zawisła biała półka powtarzająca rytm betonowych paneli. W żółtą zabudowę wmontowano zestaw AGD Siemensa z kanciastymi uchwytami.

Źródło: M. Mrowiec, styl.: A. Tyślerowicz
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – szykownie z różowym złotem

Czarna kuchnia – szykownie z różowym złotem

Elegancka kuchnia z trawertynową posadzką o wyjątkowym ułożeniu: angielska jodełka nawiązuje do najlepszych tradycji wnętrzarskich. Czarna minimalistyczna zabudowa o matowych frontach dostała jako biżuterię proste uchwyty w kolorze różowego złota. W tym samym odcieniu są płytki z mieniącą się mozaiką, zlewozmywak oraz metalowa konstrukcja krzeseł (Fiji, Gilli). Zwróć uwagę, że wnętrze ażurowej lampy (IKEA) także połyskuje na złoto...

Źródło:
Rozwiń
Czarna kuchnia – minimalistycznie

Czarna kuchnia – minimalistycznie

Uproszczone bryły zabudowy urozmaicono delikatnym usłojeniem niemal czarnych frontów, liniami podziałów oraz gzymsem. Biały zlewozmywak ze srebrzystą baterią oraz jasny fragment blatu i stołki stanowią dobrą przeciwwagę dla ciemnego odcienia i korespondują z parkietem w klasyczną jodełkę. Podświetlenie wnęki podkreśliło urodę starannie wybranych akcesoriów.

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – black & white

Czarna kuchnia – black & white

Szafki o antracytowych frontach z uchwytami z jasnego metalu nakryto białym blatem (kamień, spiek?). Ścianę powyżej osłonięto kompozycją z białych i czarnych heksagonalnych płytek. Grafitowa półka z geometrycznymi naczyniami wygląda jak element tej kompozycji. Czarne AGD, trochę drewna i jest pięknie!

Źródło:
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Czarna kuchnia – z cegłą i drewnem

Czarna kuchnia – z cegłą i drewnem

Ścianę, gdzie w większości kuchni wiszą szafki, potraktowano jako ozdobę samą w sobie. Pomalowana czarną matową farbą stanowi doskonałe tło dla błyszczących mosiężnych lamp. Jej część nad blatem chroni pas okładziny ceglanej, która dodaje wnętrzu charakteru. Sufit pomiędzy drewnianymi belkami także pomalowano na czarno. Szafki nakryte jasnym drewniany blatem mają mniej głęboki odcień – są grafitowe. To zróżnicowanie również uatrakcyjnia wnętrze.

Źródło: Ł. Kitliński, styl.: G. Klis
Rozwiń
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Kuchnie w czerni i z jej dodatkiem w różnych stylach.

Kuchnie w czerni i z jej dodatkiem w różnych stylach.

 

Źródło: Opisy zdjęć w galerii – kliknij i sprawdź!
Rozwiń
Powrót
Czarna kuchnia – skąpana w blasku
Czarna kuchnia – ponadczasowa elegancja
Czarna kuchnia – z cegłą w roli głównej
Czarna kuchnia – urok mroku
Kuchnia w stylu skandynawskim – przytulne i funkcjonalnie
Kuchnia czarna – czerń totalna
Czarna kuchnia – stylowa wygoda
Czarna kuchnia – ciepły loft
Kuchnia czarna – trochę boho, trochę etno
Kolorowa ściana w kuchni – barwa w bryle
Kuchnia w szarościach – odcienie szarości
Kuchnia w stylu salonowym
Czarna kuchnia – piękne z pożytecznym
Czarna kuchnia – wszystko na błysk
Czarna kuchnia – nowoczesna przytulność
Kuchnia w szarościach – antracyt z drewnem
Czarna kuchnia – w równowadze
Czarna kuchnia – barwa na ścianie
Czarna kuchnia – pod skosami
Czarna kuchnia – doskonała wersja z bielą
Kuchnia czarna – z dodatkiem żółcienia
Czarna kuchnia – szykownie z kolorem
Czarna kuchnia – ach, ten glamour!
Czarna kuchnia – uroda rzeczy
Czarna kuchnia – elegancja na wąsko
Przechowywanie w kuchni - rozwiązanie dla perfekcjonistów
Czarna kuchnia – włoska fala
Czarna kuchnia – skandynawski minimalizm
Czarna kuchnia – trochę loftowo
Czarna kuchnia – czerń od góry
Czarna kuchnia – według gustu i potrzeb
Kuchnia w stylu loftowym – loftowo w kamienicy
Czarna kuchnia – naturalnie
Kuchnia w stylu loftowym – minimalizm w cenie
Czarna kuchnia – szykownie z różowym złotem
Czarna kuchnia – minimalistycznie
Czarna kuchnia – black & white
Czarna kuchnia – z cegłą i drewnem
Kuchnie w czerni i z jej dodatkiem w różnych stylach.
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...
powiększone zdjęcie
email