
Blacha - pokrycie lekkie i nowoczesne
Atutem blachy jest jej niewielka waga i lekkość optyczna. To argument dla osób, które szukają pokryć nowoczesnych, a także takich, które będą współgrały z modnymi dużymi przeszkleniami. Gdy prawie całą elewację wypełnia szkło, blacha tworzy dobre połączenia z aluminiowymi ramami i profilami przeszkleń. Jeśli chcemy podkreślić rolę blaszanego pokrycia w budowaniu wizerunku domu, warto powtórzyć jego kolorystykę w ogrodzie czy strefie wejścia (fot. RHEINZINK).
Źródło: RHEINZINK

Blacha płaska - pokrycie na dach kolebkowy
Dach kolebkowy przywodzący na myśl skojarzenia z odwróconym kadłubem łodzi ma swoje korzenie w architekturze modernistycznej. Blacha dzięki swojej elastyczności i temu, że łatwo poddaje się formowaniu, doskonale sprawdza się na takim dachu. Ponieważ dach kolebkowy zwraca na siebie uwagę, blacha użyta jako pokrycie powinna być szlachetna – najlepiej cynkowo-tytanowa. Najczęściej układa się ją na rąbek stojący. Jej długie arkusze tworzą wówczas na dachu wyraźny rysunek, który podkreśla dodatkowo kształt łuku i w pełni wydobywa jego nietypową urodę. Dach przykryty blachą tworzy jednolitą powierzchnię bez dodatkowych podziałów (fot. RHEINZINK).
Źródło: RHEINZINK

Blacha płaska - pokrycie na dach wielopołaciowy
Dom złożony z kilku brył przykryty dachem wielopołaciowym to także dobry punkt wyjścia do przykrycia go blachą płaską. Pokrycie wygląda efektownie, gdy połacie tak zaprojektowanego budynku są duże, również na takich elementach architektonicznych jak ryzality czy lukarny. W otwartej przestrzeni połacie górującego nad ścianami dachu są dobrze widoczne, dlatego ich wygląd odgrywa ważną rolę w odbiorze domu. Ciekawie prezentuje się na nich blacha płaska ułożona na rąbek stojący. Takie ułożenie na dużych połaciach dodaje dachowi dynamiki i uplastycznia go.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Blacha płaska - pokrycie o wielu kolorach
O tym, że kolor pokrycia dachowego odgrywa ważną rolę w wizualnym odbiorze domu, nie trzeba nikogo przekonywać. Ma on szczególne znaczenie, gdy połacie dachu są wyeksponowane przez kąt jego nachylenia. Typowe dla blachy płaskiej odcienie szarości i grafitu doskonale komponują się z dowolną kolorystyką ścian i większością materiałów elewacyjnych. Eleganckim zestawieniem jest biel otynkowanych ścian i grafit blachy na dachu. By wzmocnić efekt, warto wybrać ramy okienne i drzwi w kolorze pokrycia.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Blacha płaska - pokrycie na dach inspirowany modernizmem
Blacha jako pokrycie była szczególnie ceniona w okresie XX-lecia międzywojennego. Doceniano wówczas jej kolorystykę oraz nowoczesny wyraz. Kontynuacją tej tradycji są nowoczesne wille nawiązujące do tej estetyki. Sposób ułożenia blachy współgra z boniami na elewacji oraz balustradą.
Źródło: Daniel Rumiancew

Blacha płaska - pokrycie, które idealnie się komponuje z oknami dachowymi
Gładka blacha ułożona na rąbek wraz z oknami połaciowymi może tworzyć spójną geometryczną kompozycję. Rytmiczny i harmonijny rysunek pokrycia dachu zbudujemy, gdy ramy okienne będą zgrane z połączeniami arkuszy blachy (fot. VELUX).
Źródło: VELUX
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...