
Ogrodzenie metalowe
Klasyczne, proste przęsła z ocynkowanych kątowników ustawionych równolegle w jednakowej odległości. Zaletą ogrodzeń gotowych lub przygotowywanych na zlecenie klienta jest to, że można je korygować. Tu zdecydowano się na podwyższenie przęseł oraz umieszczenie ich między nieszerokimi murowanymi słupkami, co sprawia, że ogrodzenie sprawia wrażenie bardzo smukłego.
To rozwiązanie dobre do dużych posesji, bo zachowanie proporcji między wielkością, wysokością i rodzajem ogrodzenia a wielkością działki ma duże znaczenie dla estetycznego odbioru całości. (fot. WIŚNIOWSKI)
Źródło: Wiśniowski

Ogrodzenia metalowe
W tym ogrodzeniu stalowe płaskowniki są przyspawane do słupków pod kątem, dzięki temu powstaje złudzenie, że między murowanymi słupkami zmontowano żaluzje. Zaletą takiego sposobu mocowania płaskowników jest także to, że od strony ogrodu nie gości stale cień, bo przesmykujące się promienie słońca „wędrują” między lamelkami.
Poza tym bronią one dostępu na posesję, bo niewielka odległość jednej od drugiej oraz wyprofilowanie w stronę ogrodu uniemożliwia oparcie o nie stopy.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Białe ogrodzenie
Na tle białego płotu doskonale będą się prezentować ozdobne rośliny kwitnące.
Źródło: thinkstockphotos.com

Ogrodzenie ażurowe
Zaletą niskiego ażurowego ogrodzenia jest to, że wyznacza granicę działki, ale nie burzy porządku przestrzennego osiedla. Budując je, warto nawiązać do wykończenia domu – wzór przęsła powtórzyć w balkonowej barierce, klinkier taki jak na podmurówce zastosować na elewacji
Źródło: Andrzej T. Papliński

Ogrodzenie z metalu i drewna
Podmurówka z betonu, pomalowana na srebrno, stalowe słupki i ramy oraz jasne deski wystarczą, żeby powstało eleganckie ogrodzenie, które dyskretnie zaznacza granicę posesji
Źródło: Andrzej T. Papliński

Ogrodzenie gabionowe
Ogrodzenie gabionowe przy domu o nowoczesnej bryle
Źródło: Progress Eco

Najpiękniejsze ogrodzenia: geometryczne
Kontrastowe zestawienia barw i geometryczne kształty decydują o nowoczesnym charakterze ogrodzenia. Ostatnio bardzo modne stały się przęsła nawiązujące wyglądem do żaluzji okiennych. Mogą być wykonane z drewna lub ze stali (fot. Konsport).
Źródło: Konsport

Ogrodzenie kute z motywem roślinnym
Połączenie murowanego pełnego ogrodzenia z ażurowym. Pełna część obłożona jest płytkami, tak samo jak słupki i cokół w części ażurowej. Tworzą ją przęsła ozdobione motywem leżącej gałęzi. Fantazyjnie wygięte na zewnątrz tralki są dodatkową dekoracją. Zakończenie ich grotem gwarantuje bezpieczeństwo. Fot. SEMMELROCK
Źródło: SEMMELROCK

Najpiękniejsze ogrodzenia: w stylu dworkowym
Styl dworkowy rządzi się własnymi prawami. Ogrodzenie powinno być solidne i eleganckie: z przęsłami metalowymi robionymi na wzór kutych oraz murowanymi i otynkowanymi słupkami ozdobionymi gzymsami lub nawet boniami (fot. Wiśniowski).
Źródło: Wiśniowski

Ogrodzenie z klinkieru
Gdy posesja jest usytuowana w miejscu narażonym na zabrudzenia, warto pod tym kątem dobrać odpowiedni materiał na ogrodzenie. W tym przypadku sprawdzi się klinkier, który ma niską nasiąkliwość.
Źródło: Wienerberger

Ogrodzenie z kamienia polnego
Mieszkańcy okolic, gdzie występuje kamień polny, mogą skorzystać z tego budulca do wzniesienia ogrodzenia. Jest solidne i ładne, ale zarazem bardzo wyraziste, dlatego wymaga dyscypliny w aranżacji przestrzeni
Źródło: Piotr Mastalerz

Płot drewniany
Typowy, drewniany płot to pomysl na ogrodzenie wiejskiej lub leśnej posesji. Można umieścić nad furtką daszek, który dodatkowo osłoni przed zamakaniem istotne jej elementy: bramofon, skrzynkę, elektrozamek.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Najpiękniejsze ogrodzenia: z ocynkowanej stali
Styl budynku możemy zaakcentować przez odpowiedni dobór materiału ogrodzenia. Na przykład wykonać je z ocynkowanej siatki, której zazwyczaj używa się przy obiektach przemysłowych. Projekt: Paweł Kwaśniak, Szaroszyk & Rycerski Architekci.
Źródło: Andrzej Szandomirski

Z czego ogrodzenie?
Materiałem chętnie wykorzystywanym do budowy ogrodzeń jest metal
Źródło: Andrzej Szandomirski

Ogrodzenie z humorem
"Metalowe kredki" to pomysł na ogrodzenie mini ogródka dzialkowego.
Źródło: thinkstockphotos.com
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...