Zestaw stolarki od jednego producenta spełniający wymagania programu „Czyste Powietrze” i WT 2021

2021-03-08 13:14 Materiał sponsorowany
Stolarka WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Projektowanie energooszczędnych budynków to trend, który wpisuje się w globalne działania na rzecz klimatu. Wymogi takie coraz częściej stawiają również prawa budowlane – nowe Warunki Techniczne 2021 wymagają od nowych inwestycji spełnienia określonych, surowych norm termoizolacyjności. Czy w bramach, oknach i drzwiach da się zagwarantować odpowiednią termoizolację, nie zapominając o dobrym design i bezpieczeństwie?

Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach i nie można jej tak łatwo uchwycić jak np. dobrego wzornictwa. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.

Energia elektryczna – szczególnie ta wytwarzana z węgla – będzie coraz droższa. Odpowiednio dobrana stolarka otworowa nie tylko zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd, ale również zagwarantuje domownikom większą niezależność wobec nagłych podwyżek cen energii. Wybranie odpowiednich produktów może dać oszczędności już na etapie zakupu – np. poprzez skorzystanie z możliwości programu „Czyste Powietrze”.

Stolarka WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI Współczynnik U dla bram PRIME i Uni- Therm, bez konieczności wyposażania ich w dodatkowe uszczelnienia czy elementy izolujące, jest lepszy ok. 20% od standardowych bram segmentowych dostępnych na rynku

Termoizolacja z marką WIŚNIOWSKI. „Czyste Powietrze” i nowe Warunki Techniczne 2021

Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Stanowi dominantę fasady domu, dlatego musi być odpowiednia wzorniczo. Chroni również jedno z wejść do domu – istotne  jest również jej bezpieczeństwo. Ze względu na swoje rozmiary ma ona ogromne znaczenie w bilansie energetycznym całego budynku.

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalne bramy, okna i drzwi, które doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa – zarówno w kwestii designu i bezpieczeństwa, jak i termoizolacyjności.

Wśród bram garażowych marki WIŚNIOWSKI szczególnie wyróżnić należy bramy segmentowe UniTherm oraz PRIME. Zastosowano w nich oryginalne panele INNOVO o grubości 60 mm, których współczynnik U wynosi jedynie 0,33 W/m2K. Na doskonałą izolację wpływają również uszczelnienia obwodowe i międzypanelowe. Bramy PRIME i UniTherm gwarantują cichą, bezpieczną i bezawaryjną pracę, najlepszy design i nowoczesne rozwiązania dla termoizolacyjności.

Współczynnik U dla bram PRIME i UniTherm, bez konieczności wyposażania jej w dodatkowe uszczelnienia czy elementy izolujące, jest lepszy ok. 20% od standardowych bram segmentowych dostępnych na rynku.

W gronie bram segmentowych WIŚNIOWSKI, które spełniają najwyższe wymagania termoizolacyjność jest również ekonomiczna brama UniPro z panelem o grubości 40 mm. Tak dobre parametry izolacyjności termicznej bram UniPro udało się uzyskać dzięki zastosowaniu nowych, dwulistkowych uszczelnień bocznych. To rozwiązanie standardowe, nie musisz więc dopłacać, by uzyskać doskonały produkt spełniający wymagania Wytycznych Technicznych 2021 i popularnych programów termomodernizacyjnych.

Stolarka WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI Drzwi CREO – przykład udanego połączenia designu, funkcjonalności i doskonałych parametrów termoizolacyjnych

CREO i NOVA – drzwi wejściowe dla ciepłego domu i programu „Czyste Powietrze”

W ofercie drzwi wejściowych WIŚNIOWSKI rozwiązaniem dedykowanym dla budownictwa energooszczędnego są drzwi CREO i NOVA. Można je również z łatwością dostosować wizualnie do własnych potrzeb wykorzystując szeroką ofertę wzorów i opcji, pozwalających na niemal nieograniczoną personalizacji. Drzwi CREO i NOVA łączą w sobie wszystkie najważniejsze cechy: są bezpieczne, ciepłe, piękne i trwałe.

Stolarka WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI Okna PCW PRIMO są produkowane z profili klasy A marki Veka. Objęte są siedmioletnim okresem gwarancyjnym

Okna dla perfekcyjnego zestawu

Do pełnej ochrony domu brakuje tylko szczelnych i trwałych okien. Te również są dostępne w ofercie marki WIŚNIOWSKI, która zajmuje się produkcją okien od niemal 30 lat! Okno PVC Primo 82 z okuciami Maco MultiMatic i technologią V-Perfect może pochwalić się współczynnikiem U na poziomie nawet 0,5 W/m2K! Produkt ten można uzupełnić o nakładkę aluminiową, która dodatkowo podnosi jego walory wizualne i pozwala na stworzenie doskonale spójnego zestawu bramy garażowej, drzwi i okien.

Stolarka WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI Wybranie kompletu stolarki otworowej od jednego producenta to gwarancja doskonałego wyglądu budynku

Idealny efekt z systemem Home Inclusive

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalny system Home Inclusive, w którym klienci mogą dobierać bramy, okna, drzwi, a także ogrodzenie w jednym designie i spiąć je dodatkowo funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED.

Wybranie kompletu stolarki otworowej od jednego producenta – spójnych wzorniczo i technologicznie – to gwarancja doskonałego wyglądu budynku i najwyższego komfortu w codziennym życiu. Zakup ten może być jeszcze bardziej korzystny, jeśli skorzystasz z programu „Czyste Powietrze”. Można w nim uzyskać aż do 53 tysięcy złotych dotacji na zakup stolarki otworowej do nowego budynku lub termomodernizację istniejącego. Dzięki właściwie dobranej stolarce otworowej zyskasz nie tylko Ty i Twoja rodzina, ale również środowisko.

Stolarka WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Rozliczenie programu – potrzebne dokumenty

Rozliczenie dotacji otrzymaną w ramach programu „Czyste Powietrze” wiąże się z dostarczeniem informacji o właściwościach użytkowych bramy garażowej, okien i drzwi. Najczęściej wystarczą zdjęcia tabliczek znamionowych produktów – zawierają one wszystkie potrzebne dane.

Czasem jednak wymagane może być również złożenie Deklaracji Właściwości Użytkowych danych produktów. Taki dokument można uzyskać od dystrybutora, u którego kupiono stolarkę lub otrzymać go po uzupełnieniu specjalnego formularza w zakładce „Czyste Powietrze” na stronie internetowej wisniowski.pl.

Ciepła stolarka WIŚNIOWSKI w komplecie jest szansą na korzystną termomodernizację domu. To również okazja, by znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie i zyskać komfort życia w pięknym domu i czystym środowisku.

Czyste powietrze z Muratorem

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” termomodernizacja domu stała się łatwieja. Jednak nadal jest to przedsięwzięcie wymagające podjęcia wielu ważnych decyzji. Jak co roku postanowiliśmy włączyć się do akcji ograniczania emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Ponownie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Czyste powietrze z Muratorem”. Do wygrania cenne nagrody ufundowane przez partnerów akcji: firmy Fakro, Knauf Insulation, Galmet i Wiśniowski.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE