Wymierne korzyści z zastosowania trzyszybowych okien dachowych

2021-09-13 14:52 Materiał sponsorowany
Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

Przez lata rozwoju techniki i technologii, okna dachowe stały się czymś więcej niż tylko sposobem na doświetlenie poddasza. Różne modele okien można dostosować do różnych rodzajów dachów, w taki sposób, aby zapewnić każdemu użytkownikowi maksymalny komfort.

Niezależnie jednak od rodzaju okna dachowego, każde powinno charakteryzować się doskonałymi parametrami. Podstawowym elementem pakietu superTrio, który zapewnia komfortowe warunki na poddaszu zarówno zimą, jak i latem, jest 3-szybowe okno dachowe. Jego wysoka termoizolacyjność pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną oraz komfortowe warunki na poddaszu przez cały rok. Nowoczesne okna dachowe zawdzięczają swoje parametry wielu zastosowanym w nich rozwiązaniom. Przyjrzyjmy się w jaki sposób 3-szybowe okna dachowe, współtworzą skuteczność pakietu superTrio.

Przeszklenia oszczędzające energię przez cały rok

Okna dachowe z pakietami 3-szybowymi powoli stają się standardem na rynku, ponieważ charakteryzują się zdecydowanie lepszą energooszczędnością. Tak dobre parametry to rezultat nałożenia powłok niskoemisyjnych, odbijających promieniowanie cieplne aż na dwóch szybach. W efekcie pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń latem. W zimie powłoki ograniczają straty energii, ponieważ odbijają ciepło z powrotem do pomieszczenia. Zatrzymują jednocześnie pasywnie pozyskiwane ciepło słoneczne we wnętrzach, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na ogrzewanie. W lecie, powłoki częściowo odbijają ciepło dochodzące z zewnątrz, lecz proces ten powinien być dodatkowo wspomagany przez markizy zewnętrzne, które bardzo skutecznie „zatrzymują” ciepło przed szybą, tym samym chroniąc wnętrza przed przegrzewaniem. 

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

Komory pakietów 3-szybowych w oknach FAKRO wypełnione są gazem szlachetnym, który zwiększa termoizolacyjność przeszklenia. Pomiędzy taflami szkła często znajdują się tzw. "ciepłe" ramki dystansowe, które dodatkowo ograniczają przewodzenie energii cieplnej przez okno. Pakiet szybowy jest bardzo szczelny, jednak wypełniające ramkę dystansową sito molekularne stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Jego funkcją jest pochłanianie wilgoci, która ewentualnie mogłaby się dostać do komory międzyszybowej i zwiększenie trwałości okna dachowego. Nowoczesne pakiety 3-szybowe w oknach FAKRO pozwalają zatem obniżyć rachunki za ogrzewanie pomieszczeń zimą oraz chłodzenie ich w czasie upałów.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

Kołnierz Thermo – niezbędny element pakietu

Dzięki wspomnianym już rozwiązaniom, 3-szybowe okna dachowe skutecznie zatrzymują ciepło i zapewniają komfort przebywania na poddaszu zimą i latem. Elementem niezbędnym do osiągnięcia bardzo dobrych parametrów izolacyjnych okna jest także kołnierz uszczelniający Thermo. A to dlatego, że nawet najlepsze okno nie spełni swoich funkcji, jeżeli nie będzie właściwie zamontowane. Ciepło po prostu będzie przenikać na zewnątrz. Połączenie okna z dachem musi zatem być szczelne i eliminować tzw. mostki cieplne, czyli miejsca wzmożonego przenikania ciepła przez dach. Taką możliwość daje kołnierz uszczelniający Thermo, wyposażony w elastyczny materiał dociepleniowy. Przylega on szczelnie do ościeżnicy okna, dzięki czemu, po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Zastosowanie kołnierza Thermo poprawia współczynnik przenikania ciepła okna nawet o 15%, co wpływa na ponoszony koszt ogrzewania. Szeroki wybór 3-szybowych okien dachowych sprawia, że możemy budować ekologiczne budynki i jednocześnie cieszyć się ich pełną funkcjonalnością. Wybór dobrej jakości produktu jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na zapewnienie komfortu korzystania z naszego domu przez długie lata.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie