Ukryj się przed słońcem: nowoczesne rolety na okna pionowe

2020-07-20 11:12 Materiał sponsorowany MS więcej niż OKNA
Nowoczesne okna
Autor: MS więcej niż OKNA

W upalne dni marzymy o schowaniu się w chłodnym, zacisznym miejscu. Jak sprawić, by nasze domy nie nagrzewały się pod wpływem prażącego słońca? Najskuteczniejszą metodą jest ukrycie się przed nim za zewnętrznymi przesłonami - roletami more solutions marki MS więcej niż OKNA.

Wszystko wskazuje na to, że w wyniku zmian klimatycznych, tegoroczne upały przeplatane gwałtownymi burzami i wichurami, w najbliższych latach nie będą czymś nadzwyczajnym. Przeciwnie – wydaje się, że będą się powtarzać. Dlatego też kwestia zabezpieczenia domu przed wiatrem i nadmiernym nagrzewaniem się staje się coraz pilniejsza. Zwłaszcza, że korzystanie z klimatyzacji latem, podobnie jak nadmierna emisja ciepła zimą, powoduje jedynie pogłębienie problemów klimatycznych. Nie wspominając o kosztach, jakie generuje.

Nowoczesne rolety zewnętrzne more solution

Rozwiązaniem problemu może się okazać montaż zewnętrznych rolet more solution MS więcej niż OKNA. W przeciwieństwie do modeli montowanych wewnątrz domu, stanowią one skuteczną barierę dla ciepła, gdyż uniemożliwiają promieniowaniu przeniknięcie do wnętrza budynku. Rolety dostępne są w wielu kolorach i wzorach, które pasują do stolarki okiennej MS więcej niż OKNA. Mogą być zamontowane w skrzynkach zewnętrznych, lub – jeśli nie chcemy burzyć kompozycji elewacji budynku – tuż pod tynkiem, w specjalnie przygotowanych częściach nadproża (także w tej opcji montowany jest otwór rewizyjny pozwalający na konserwację rolet).

Nowoczesne okna
Autor: MS więcej niż OKNA

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Rolety mogą być sterowane ręcznie, elektrycznie lub radiowo. W zależności od wybranego systemu, za pomocą pilota, a także telefonu czy tabletu, możemy regulować, a nawet sprawdzać ich położenie z dowolnego miejsca na ziemi. System pozwala na zaprogramowanie czasowe, a także stałe dostosowanie przesłon do naszych preferencji i tworzenie scenariuszy działania. Dzięki temu – jeśli tylko chcemy – rolety samoczynnie rozwiną się około południa, by później – po zmierzchu, lub jeśli wolimy dopiero ranem – samoczynnie się zwinąć. Możemy też oddzielnie zaprogramować modele rolet w oknach od strony wschodniej i zachodniej, tak by dostosować je do słońca.

Co ważne, rolety more solution dostępne są również z automatycznymi ryglami uniemożliwiającymi ich otwarcie od zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu stanowią dodatkową, skuteczną przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy.

Nowoczesne okna
Autor: MS więcej niż OKNA
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE