Rolety zewnętrzne do okien dachowych: komfortowe rozwiązania VELUX

2020-06-24 12:38 Materiał sponsorowany Velux
Rolety zewnętrzne VELUX
Autor: materiały prasowe Velux Rolety zewnętrzne VELUX, dzięki nowoczesnej konstrukcji i atrakcyjnemu wzornictwu, doskonale harmonizują się z każdym rodzajem pokrycia dachowego

Gdy wybiera się okna na poddasze, warto pomyśleć o wyposażeniu ich w odpowiednie osłony przeciwsłoneczne. Rozwiązaniem, które znakomicie sprawdzi się o każdej porze roku i zapewni komfort termiczny, są rolety zewnętrze. Będą doskonale służyć zarówno latem – zatrzymując ciepłe promienie słońca i obniżając temperaturę w pomieszczeniu, jak i zimą – ograniczając straty ciepła.

Ochrona przeciwsłoneczna przyda się zwłaszcza na oknach dachowych umieszczonych w połaciach wystawionych na południe, południowy wschód lub południowy zachód. Pozostałe okna warto chronić przed stratami ciepła w sezonie grzewczym. Stopień ochrony zależy od typu przesłony. Rozwiązaniem, które znakomicie sprawdzi się o tej porze roku jest roleta zewnętrza. Najlepiej chronią rolety z aluminium, z zamkniętym płaszczem w pełni odcinają dostęp światła. Natomiast w chłodniejsze dni i zimą zapobiegają stratom ciepła z wnętrza, więc poprawiają izolacyjność okna.

Jedna roleta zewnętrzna – wiele funkcji

Zasada działania rolety zewnętrznej, mimo że prosta, jest niewiarygodnie skuteczna – rolety zewnętrzne do okien dachowych VELUX zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby i nagrzeją ją. Dzięki temu, bez względu na porę roku, zapewniają optymalny komfort termiczny na poddaszu. W chłodniejsze, jesienne i zimowe dni poprawiają izolacyjność okna nawet o 17 procent i zapobiegają stratom ciepła. Z kolei w lecie redukują ilość wpadającego ciepła nawet o 94 procent i tym samym obniżają temperaturę w pomieszczeniu. W ten prosty sposób możemy więc zaoszczędzić zarówno na ogrzewaniu zimą, jak i na klimatyzacji latem.

To nie wszystko. Jedna roleta ma wiele przydatnych funkcji, które zamienią poddasze w ciche, przytulne miejsce i pozwolą domownikom poczuć się bezpiecznie i komfortowo. W konstrukcji pancerza rolety zewnętrznej VELUX zastosowano wysokiej jakości, wytrzymałe aluminium, które pozwala zintegrować roletę z dachem. Takie rolety zewnętrzne chronią przed hałasem z zewnątrz, tłumią odgłosy padającego deszczu oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo domu. Dodatkowo roleta umożliwia uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co może być niezwykle przydatne w sypialniach. Co ważne, po jej zamontowaniu, okno nie traci swoich właściwości i funkcjonuje bez żadnych ograniczeń. Możemy je uchylić nawet przy całkowicie lub częściowo zasłoniętej rolecie.

Rolety zewnętrzne VELUX dostępne są w wersji sterowanej elektrycznie lub solarnie. Pozwala to poruszać nimi za pomocą klawiatury naściennej. Dodatkowo, rolety można wyposażyć w inteligentny system VELUX ACTIVE, który podstawie wewnętrznych czujników jakości powietrza w domu decyduje, kiedy opuścić lub podnieść roletę. Wszystkimi produktami możemy wtedy zarządzać poprzez aplikację w telefonie.

Rolety zewnętrzne VELUX
Autor: materiały prasowe Velux Roleta zewnętrzna umożliwia uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co może być niezwykle przydatne w sypialniach

Zalety rolet zewnętrznych VELUX

  • Redukcja wpadającego ciepła nawet o 94%
  • Całkowite zaciemnienie
  • Poprawa izolacyjności nawet o 17%
  • Efekt wyciszenia hałasu podczas deszczu i gradu
  • Prosta instalacja
  • Zwiększenie bezpieczeństwa
  • Dwa sposoby otwierania: elektryczny (VELUX SML) i solarny (VELUX SSL) za pomocą klawiatury naściennej lub aplikacji w telefonie.

Kiedy zamontować roletę?

Wszystkich, którzy planują zakup rolety zewnętrznej, z pewnością ucieszy fakt, że jej montaż jest szybki i prosty. W zależności od modelu, do zainstalowania rolety zewnętrznej potrzeba niewiele ponad godzinę. Zakup i montaż rolety warto uwzględnić na etapie projektowania domu. Można zamontować ją w dowolnym momencie, ale musimy zdawać sobie sprawę, że jeśli decydujemy się na montaż rolety elektrycznej, a wcześniej nie doprowadziliśmy przewodu w okolice okna, to czekają nas dodatkowe prace remontowe. Nie będzie to natomiast konieczne w przypadku rolet zasilanych energią słoneczną.  

warto wiedzieć

Przesłony i okna sterowane elektrycznie

Elektryczne okna z elektrycznie sterowanymi markizami lub roletami można zintegrować z systemem inteligentnego domu. Ciekawym rozwiązaniem jest inteligentny system kontroli klimatu VELUX ACTIVE. Dzięki niemu użytkownicy mogą nie tylko zdalnie zamykać i otwierać okna i rolety za pomocą aplikacji, ale także korzystać z automatycznej kontroli klimatu na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz z lokalnych stacji pogodowych.

Jeśli mamy w domu okna zainstalowane jedno nad drugim trzeba pamiętać, by do montażu okien użyć kołnierzy o szerszym rozstawie, inaczej roleta na oknie zainstalowanym poniżej po prostu się nie zmieści. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest montaż rolety jednocześnie z oknem do poddaszy.

Rolety zewnętrzne VELUX zostały przetestowane w najbardziej ekstremalnych warunkach, by mieć pewność, że będą służyły przez lata. Idealnie pasują do okien, gdyż zamawia się je pod jego rozmiar, odczytując symbol okna z jego tabliczki znamionowej. Wybierając produkty VELUX otrzymujesz gwarancję wieloletniego, bezawaryjnego funkcjonowania, a w przypadku problemów, sprawny serwis i doradztwo techniczne.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE