Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok

2021-09-13 14:54 Materiał sponsorowany
Okno dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze potrzebujemy w nich komfortowego klimatu. Zbyt wysoka temperatura zmniejsza naszą produktywność w pracy, obniża wydajność snu i pogarsza samopoczucie. Mieszkanie w zbyt zimnych pomieszczeniach również nie jest komfortowe. Takie problemy pomaga rozwiązać markiza AMZ zamontowana na oknie dachowym FAKRO.

Potwierdzona skuteczność

Markizy AMZ osiągają bardzo dobre wyniki w zakresie ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem. Ich wysoka skuteczność wynika z faktu, iż zatrzymują ciepło jeszcze przed szybą okna dachowego. Dzięki temu wnętrza na poddaszu są zdecydowanie lepiej odizolowane od panującego na zewnątrz upału. Z badań FAKRO wynika, że markizy zewnętrzne chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem 8 razy skuteczniej niż wewnętrzne dodatki do okien. Temperatura wnętrz, dzięki markizom AMZ, może być nawet o 10° C niższa, a przebywanie na poddaszu dużo bardziej komfortowe.

Okno dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

Inteligentna ochrona zimą i latem

Oprócz wersji sterowanej ręcznie markizy zewnętrzne dostępne są również w wariancie elektrycznym AMZ Z-Wave, dzięki czemu mogą być sterowane zdalnie i są kompatybilne z systemem FAKRO smartHome. Warta uwagi jest też wersja AMZ Solar, czyli bezprzewodowa markiza, z baterią słoneczną. AMZ Solar może być sterowana w każdej chwili zdalnie lub pracować w trybie letnim i zimowym. W trybie letnim markiza samoczynnie zamyka się podczas dużego nasłonecznienia, dbając o utrzymanie przyjemnej temperatury na poddaszu. Gdy jest pochmurno, markiza automatycznie się zwija, zwiększając ilość naturalnego światła w pomieszczeniach. W zimie AMZ Solar zamyka się na noc, a otwiera w godzinach największego oddziaływania promieni słonecznych, wspierając naturalne nagrzewanie się wnętrz.

Okno dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

SuperTrio w zgodzie z naturą

Obok trzyszybowego okna dachowego i kołnierza Thermo, markiza AMZ jest elementem superTrio – kompleksowego pakietu doświetlenia poddasza. Zastosowanie pakietu superTrio pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię zimą i latem, co przynosi korzystne efekty dla środowiska, w którym żyjemy. Produkcja energii wiąże się przecież z degradacją natury, a dzięki temu zestawowi marki FAKRO nasze budynki zużywają jej mniej przez cały rok. Stosując kompletne rozwiązania jak superTrio, zapewniamy komfort życia oraz zdrowie sobie i innym.

Okno dachowe FAKRO
Autor: FAKRO

Noc w ciągu dnia

Roleta ARF Sunset stanowi bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok” w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Roleta ARF wykonana jest z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła. Posiada boczne prowadnice, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz pozwalają na zaciemnienie wnętrza.

CHARAKTERYSTYKA:

  • stopniowa redukcja dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza; częściowa ochrona przed ciepłem słonecznym. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną,
  • możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki prowadnicom,
  • ograniczenie strat ciepła w okresach grzewczych,
  • ochrona przed promieniami UV,
  • zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety,
  • łatwe w utrzymaniu czystości.

STEROWANIE:

  • roleta ARF obsługiwana ręcznie. Do obsługi wysoko zamontowanej rolety służy uniwersalny drążek ZST,
  • roleta ARF w bezprzewodowym systemie Z-Wave ,sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC.
  • roleta ARF w bezprzewodowym systemie µWiFi, sterowana za pomocą smartfona, zasilana 15V DC,
  • roleta ARF Solar sterowana pilotem.
Okno dachowe FAKRO
Autor: FAKRO
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie