Przyjemny chłód latem i skuteczna ochrona przed owadami

2021-07-26 12:07 Materiał sponsorowany
Żaluzje MS więcej niż OKNA
Autor: MS więcej niż OKNA

Lato stanowi zwykle połączenie wysokich temperatur oraz gwałtownych i niespodziewanych burz. Podczas upalnych dni marzymy o tym, żeby choć na chwilę schować się w chłodnym, zacienionym pomieszczeniu. Z kolei letni deszcz przynosi ze sobą nieproszonych gości, czyli komary. Jak zapewnić sobie przyjemny chłód w pomieszczeniu i sprawić, żeby dom nie nagrzewał się pod wpływem gorących promieni słonecznych, a jednocześnie ochronić go przed owadami? Z pomocą przychodzą rolety zewnętrzne oraz moskitiery.

Niezawodne rolety zewnętrzne more Solutions

Rolety zewnętrzne more Solutions produkowane przez MS więcej niż OKNA wykonane są z solidnych i trwałych materiałów. Dzięki temu są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Co zatem sprawia, że osłony zewnętrzne potrafią zabezpieczyć wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem? Osłony zewnętrzne tworzą barierę termiczną jeszcze przed szybą, co spowalnia wymianę ciepła. Pozwala to utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach domu i zapewnić przyjemny komfort domownikom. Mogą być również traktowane jako element utrudniający włamanie. To również idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Jeśli okna naszego domu albo mieszkania skierowane są w stronę głośnej ulicy, to warto rozważyć montaż zewnętrznych osłon. Rolety more Solutions są bardzo dobrym izolatorem od hałasów. Warto również podkreślić, że użytkowanie rolet przyniesie korzyści nie tylko latem, ale także podczas sezonu jesienno-zimowego, ponieważ opuszczona w dół roleta skutecznie izoluje wnętrza od zimna. Optymalną opcją jest uwzględnienie rolet na etapie projektu budowlanego. Jednak, jeśli nie zrobiliśmy tego, to nic straconego. Rozwiązania dostępne w MS więcej niż OKNA pozwalają na instalację osłon zewnętrznych w przypadku nowych inwestycji, ale również w starszym budownictwie. - Rolety zewnętrzne bez najmniejszego problemu możemy dopasować i zamontować w domu, który jest wykończony. Odbywa się to bez większej ingerencji w bryłę całego budynku, a także bez ryzyka uszkodzenia elewacji – wyjaśnia Paweł Lange, Product Manager w MS więcej niż OKNA. Rozpięty wachlarz kolorystycznych możliwości ułatwi dopasowanie rolety do stolarki, elewacji czy dachu. Tym samym osłony zewnętrzne mogą stać się elementem dekoracyjnym naszego budynku.

Żaluzje MS więcej niż OKNA
Autor: MS więcej niż OKNA
Żaluzje MS więcej niż OKNA
Autor: MS więcej niż OKNA

Moskitiera: sprawdzony sposób na owady

Decyzja o zamontowaniu moskitier będzie najlepszym wyborem w kwestii ochrony przed owadami. Niewątpliwą zaletą moskitier jest także to, że ich montaż nie ma wpływu na wygląd stolarki okiennej. - Bogata oferta moskitier proponowana przez MS więcej niż OKNA gwarantuje odpowiednie dopasowanie ich do różnych typów stolarki. Solidna konstrukcja, jak również odpowiednio dobrane komponenty gwarantują bezawaryjne i komfortowe użytkowanie moskitier przez wiele sezonów. Wszystko to sprawia, że stanowią barierę nie do przekroczenia dla owadów. Nowoczesne moskitiery, to znacznie więcej, niż tylko zwykła siatka, którą można przykleić do ramy okiennej – podsumowuje Paweł Lange z MS więcej niż OKNA.  Jakie rozwiązania w kwestii ochrony przed insektami oferuje firma? Do wyboru mamy kilka wariantów i wszystko zależy od tego, do jakiego typu okna ma zostać dobrana moskitiera. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest moskitiera ramkowa, która idealnie przylega do ramy okiennej, bardzo dobrze przepuszcza światło oraz łatwo ją zdemontować, podczas gdy obecność komarów staje się mniej uciążliwa. Jej montaż najlepiej sprawdzi się w oknach, które służą tylko do wietrzenia pomieszczeń. 

Żaluzje MS więcej niż OKNA
Autor: MS więcej niż OKNA

Z kolei moskitiera balkonowa w żaden sposób nie ograniczy nam swobodnego przejścia. Montowana jest na zawiasie i otwiera się dokładnie tak samo jak drzwi balkonowe czy tarasowe. To rozwiązanie nie zawsze może być stosowane przy drzwiach przesuwnych. Dla tego typu przeszkleń firma MS więcej niż OKNA proponuje inny rodzaj moskitiery, czyli moskitierę przesuwną. Ten rodzaj moskitiery osadzony jest na prowadnicach i łatwo przesuwa się na boki, dlatego stosowany jest w systemach podnoszono-przesuwnych albo uchylno-przesuwnych. To wygodna opcja, która podczas przesuwania nie wymaga użycia siły oraz nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. Poza tym, moskitierę można bez najmniejszego problemu zdemontować zimą i utrzymywać w czystości. Wszędzie tam, gdzie zamontowano duże przeszklenia sprawdzą się moskitiery plisowane. Składają się w harmonijkę, by po złożeniu zająć jak najmniej miejsca. Natomiast po rozłożeniu mają nawet 380 cm szerokości. Można je przesuwać w prawo albo w lewo, a w przypadku większych szerokości, nawet w obie strony. Olbrzymią zaletą moskitiery jest bardzo niski próg, co ułatwia przechodzenie i nie stanowi dodatkowej bariery, a także łatwe utrzymanie czystości.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie