Otwórz się na duże przeszklenia! Jak wybrać piękne i energooszczędne okna i drzwi tarasowe?

2022-04-29 15:00 Materiał sponsorowany
Okna i drzwi tarasowe DAKO
Autor: DAKO

Inwestorzy coraz częściej wybierają domy z dużymi przeszkleniami - i nic dziwnego. Duże okna i drzwi tarasowe otwierają budynek na przestrzeń dookoła, zapewniają dostęp do światła słonecznego i pozwalają zaaranżować wnętrza w nowoczesny sposób. To jednak nie jedyne zalety. Poznajmy kolejne i przyjrzyjmy się dostępnym rozwiązaniom.

Jak wybrać dobre okna i drzwi tarasowe?

Wybór dużych przeszkleń nie jest obecnie łatwy i oczywisty, a szeroka oferta producentów może przyprawić o zawrót głowy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie okien i drzwi tarasowych, by wybrać te najlepsze? Które parametry są ważne?

  • Energooszczędność. Nowoczesne przeszklenia powinny gwarantować dobrą izolację cieplną naszego domu, zarówno zimą, jak i latem. Wartość Ug, czyli współczynnika przenikania ciepła szyby powinna wynosić około 0,5 W/m2K, a Uw (współczynnik przenikania ciepła całego okna) 0,9 W/(m2K). Drzwi przesuwne DA-SkyLine od DAKO mogą pochwalić się współczynnikiem nawet 0,85 W/(m2K). Dzięki wyborowi energooszczędnych okien i drzwi tarasowych nasz dom zimą będzie przytulnie ciepły, a latem - nie będzie się nagrzewał. Nawet, gdy wybierzemy największe przeszklenia.
Okna i drzwi tarasowe DAKO
Autor: DAKO
  • Estetyka. Przy zakupie okien i drzwi tarasowych powinniśmy mieć jak najszerszą możliwość wyboru ich kolorystyki. W ofercie nowoczesnych producentów oprócz standardowych kolorów (najczęściej bieli, brązu i srebra lub szarości) znajdują się opcję zamówienia okuć w niemalże dowolnej barwie wybranej z wzornika kolorów RAL. Dzięki tej opcji będziemy mogli dopasować kolor okna do nawet najbardziej oryginalnej aranżacji wnętrza. Oprócz kolorystyki ważny jest również wygląd okucia. Cienkie profile i nowoczesne technologie okuć umożliwiają stworzenie w domu niemalże całkiem przeźroczystej ściany. Panoramiczne przeszklenia wielkich rozmiarów zapewnią doskonały widok na otaczający budynek ogród, nie tylko otwierając część dzienną na taras, ale wręcz łącząc je w jedną wypoczynkową całość.
Okna i drzwi tarasowe DAKO
Autor: DAKO
  • Wygoda. Otwieranie drzwi tarasowych nie powinno sprawiać trudności. Nowoczesne okucia oraz systemy otwierania firmy DAKO gwarantują komfortowe korzystanie z dużych przeszkleń niezależnie od ich rozmiaru. Nawet najcięższe okna można przesunąć bez żadnego wysiłku po specjalnych rolkach. Z ich obsługą poradzi sobie nawet dziecko lub osoba starsza. Istotne z punktu widzenia wygody - ale także estetyki - jest także zapewnienie bezpiecznego i szybkiego przejścia na taras. Umożliwia to zastosowanie niskich progów, zlicowanych z podłogą salonu i posadzką tarasu. Ryzyko potknięcia podczas przenoszenia posiłków czy urazu biegających dzieci spada do minimum!
Okna i drzwi tarasowe DAKO
Autor: DAKO
  • Sposób otwierania. Przesuwne, podnoszono-przesuwne a może odstawno-przesuwne? Każdy ze sposobów otwierania drzwi tarasowych ma swoje zalety, dlatego powinniśmy zdecydować się na taki, który najbardziej pasuje do możliwości wnętrza i naszych potrzeb. Czy zależy nam na możliwości wietrzenia wnętrza dzięki uchylonym lub odstawnym drzwiom? A może na panoramicznym widoku, z jak najcieńszymi okuciami? Szeroka oferta DAKO zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Klienta. Oprócz wyboru sposobu otwierania, mamy możliwość wyboru drzwi tarasowych w opcji aluminiowej, drewnianej lub z PCV.
Harmonijkowe drzwi tarasowe
Drzwi harmonijkowe DAKO

Autor: DAKO

DAKO posiada w swojej ofercie również drzwi harmonijkowe DA-77FD. Są one doskonałym rozwiązaniem, gdy zależy nam na stworzeniu wyjątkowo szerokiego przejścia na balkon lub taras, bez progów, profili i wizualnych podziałów. Światło przejścia pozostaje czyste, niemalże usuwając jedną ze ścian salonu, co pozwala na całkowite połączenie pokoju dziennego z ogrodem, tarasem lub balkonem.

Drzwi harmonijkowe są rozwiązaniem ciągle dość rzadko stosowanym, budzą jednak zachwyt jako opcja nieszablonowa, nowoczesna i nadająca domowi niezwykłego klimatu. Oprócz estetyki ważny jest również komfort: drzwi tarasowe można otwierać na dwa sposoby - obydwa tak samo łatwe. Z przesunięciem skrzydła poradzi sobie nawet dziecko lub osoba starsza.

Nowoczesne drzwi tarasowe DAKO

Do niedawna wokół domów z oknami panoramicznymi krążyło wiele mitów. Szczęśliwie, z biegiem czasu i rozwojem technologii stolarki większość z nich została obalona, a wielkoformatowe drzwi i okna tarasowe wydają się nieodłącznym elementem nowych budynków. Domy z dużymi przeszkleniami mogą być energooszczędne i w pełni bezpieczne, a do tego pozwalają stworzyć wyjątkowo jasną, nowoczesną i przestronną przestrzeń dzienną. 

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie