Okno i roleta zewnętrzna: synergia dla komfortu i energooszczędności

2024-01-19 7:57 Materiał sponsorowany
Okna i rolety DAKO
Autor: DAKO

Połączenie wysokiej jakości okna z nowoczesną roletą to klucz do maksymalnej wygody, oszczędności energii i bezpieczeństwa w każdym budynku. Polski producent stolarki DAKO podpowiada, które modele warto ze sobą połączyć oraz wskazuje korzyści ze wspólnego montażu.

Wybór stolarki otworowej i osłon okiennych w 2024 roku to wymagające zadanie. Szukamy produktów, które zostaną z nami na lata, choć nasze wymagania i zewnętrzne okoliczności wciąż się zmieniają. Poniższy artykuł przygotowany został z pomocą ekspertów z branży: znajdą w nim Państwo gotowe rozwiązania z obszaru stolarki, które odpowiadają na najważniejsze wyzwania współczesnych mieszkań i domów.

Dobierając wskazane produkty, widocznie ograniczymy straty energii cieplnej w domu, wpuścimy do niego więcej światła, zapewnimy bezpieczeństwo i podniesiemy swój komfort życia na co dzień.

Okna i rolety DAKO
Autor: DAKO

Okno DAKO DPQ-82 thermoSecure: ciepło, światło, bezpieczeństwo

Nowoczesne okno z PVC, DPQ-82 thermoSecure, to synonim maksymalnej efektywności energetycznej w stolarce otworowej. Technolodzy marki DAKO uzyskali ją dzięki precyzyjnie dobranym rozwiązaniom, takim jak 7-komorowy profil klasy A o grubości 82 mm, 2 wkładki termoizolacyjne, szyba ECLAZ z tzw. ,,ciepłą ramką’’ oraz pełna stal w ramie. Dzięki temu, współczynnik przenikania ciepła (Uw) wynosi tu zaledwie 0,75 W/m²K, co stawia je w czołówce produktów o najwyższej wydajności energetycznej na rynku.

Ogromną zaletą okna DPQ-82 thermoSecure jest także bezpieczeństwo: odpowiada za nie m.in. unikalna klamka SecuForte oraz zaczep z podwójnym ryglowaniem w skrzydle.

Kiedy wybierzemy już okno, warto zastanowić się, co dalej. Mądrym rozwiązaniem będzie uzupełnienie go o osłonę okienną, dzięki której zwiększymy możliwości zarządzania ciepłem i światłem w naszych pomieszczeniach.

Okna i rolety DAKO
Autor: DAKO

Roleta zewnętrzna podtynkowa: wygoda, estetyka, izolacja

Funkcjonalnym, eleganckim i dodatkowo izolującym od czynników zewnętrznych rozwiązaniem do nowo powstających obiektów są rolety zewnętrzne w wersji podtynkowej. Skrzynkę montuje się pod powierzchnią elewacji i pokrywa dowolnym materiałem wykończeniowym, dzięki czemu jest w zasadzie niewidoczna. W razie potrzeby serwisu lub konserwacji, prosty dostęp do skrzynki umożliwia klapa rewizyjna.

Taka osłona zapewni nam optymalne parametry izolacji termicznej, świetlnej i akustycznej, podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa i prywatności dla mieszkańców.

Okna i rolety DAKO
Autor: DAKO

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny montaż?

Fachowy montaż ma ogromne znaczenie dla późniejszych parametrów budynku. Warto zaznaczyć, że największe straty ciepła pojawiają się zwykle w miejscach, gdzie rama łączy się z murem: po pewnym czasie może zbierać się tam np. skroplona woda lub rozwijać się pleśń. Właściwe, precyzyjne połączenie elementów systemu okiennego czy rolety odpowiada później za ich poprawne, długoletnie i bezawaryjne funkcjonowanie. Certyfikowani montażyści znają również obowiązujące normy i przepisy, dzięki czemu mamy pewność, że stolarka zamontowana w naszym domu lub mieszkaniu pozostaje na najwyższym poziomie technicznym.

Montując razem okno i roletę zewnętrzną, zapewniamy optymalną pracę i synergię tych rozwiązań. Dzięki fachowym poradom dotyczącym eksploatacji i konserwacji, otrzymujemy z kolei pakiet konkretnej wiedzy i praktycznych rozwiązań.

Zapraszamy do skorzystania z oferty nowoczesnej stolarki DAKO wraz z montażem!

Okna i rolety DAKO
Autor: DAKO
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Pozostałe podkategorie