Okna na profilach Greta – design i ekologia

2021-04-15 12:24 Materiał sponsorowany
Profile Greta
Autor: Salamander Stolarka okienna na profilach Greta to połączenie designu i ekologii

Firma Salamander pokazuje, że połączenie estetycznych potrzeb ludzi i ochrona środowiska jest możliwe. Opracowała innowacyjne profile okienne Greta, które łączą i spełniają te idee.

Nasze domy stają się coraz piękniejsze. Dbamy o harmonijne połączenie estetycznych elementów wykończenia wnętrz i elewacji. Jego projekt i aranżacja pomieszczeń to efekt przemyślanych decyzji. Podczas planowania swojego wymarzonego domu przywiązujemy coraz większą wagę do wyglądu. - Obecnie od produktów codziennego użytku oczekujemy czegoś więcej niż dotąd. Mają nie tylko nam służyć, ale również wyglądać. Ważny jest design - stwierdza Katarzyna Kacprzak, specjalista ds. marketingu w firmie Salamander Window & Door Systems.

Jednak nowocześni i odpowiedzialni producenci oraz inwestorzy zdają sobie sprawę, że należy dbać o środowisko, aby mieć co zostawić przyszłym pokoleniom. Zatem design to nie wszystko. Ważne jest, po jakie surowce sięgamy i jak je wykorzystujemy. - Nie należy zapominać o właściwościach produktu i jego udziale w procesie zrównoważonego rozwoju. To cechy, które gwarantują trwałość i niezawodność funkcjonowania, komfort użytkowania, a także świadomość dbałości o surowce naturalne i dobro przyszłych pokoleń – podkreśla Katarzyna Kacprzak.

Designerskie profile Greta – wygląd betonu

Tym tropem podążają też producenci materiałów budowlanych. Wagę designu docenia się w wielu gałęziach budownictwa, np. w produkcji okien. Przykładem są profile Greta marki Salamander, które mają strukturę i wygląd betonu. Wykorzystanie na elewacji i we wnętrzach betonu architektonicznego o różnym wyglądzie – białego lub szarego, gładkiego albo surowego – to obecnie jeden z najgorętszych trendów. Dzięki profilom Greta możemy zamówić okna, które świetnie wpiszą się w te nowoczesne i loftowe kompozycje. Naturalna tekstura betonu oraz nowoczesne kształty profili tworzą tworzy z okna obiekt designerski.

Profile Greta są dostępne w systemach bluEvolution i greenEvolution. Te ostatnie pozwalają na różnorodne kompilacje ram i skrzydeł, co pozwala dopasować wykonane z nich okna do stylistyki domu. Profile Greta są dostępne w kolorze jasnoszarym, a w przygotowaniu w kolorach: szarym kamiennym i szarym oliwkowym.

Ekologiczne profile Greta

Profile okienne Greta to nie tylko efekt nowoczesnego myślenia designerskiego, lecz także poszanowania środowiska. Są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Tworzywo PCW pochodzi w 100% ze zdemontowanych okien i odpadów produkcyjnych - przy równoczesnym zachowaniu jakości produktu. To wyraz odpowiedzialnego korzystania z surowców i energii. Do produkcji profili Greta nie ścina się żadnych drzew i nic, co może być w nich użyte, nie pochodzi z drewna - wolno odnawiającego się surowca. Firma Salamander pokazuje, że w procesie produkcji możliwe jest całkowite postawienie na przetworzone już wcześniej tworzywo (to tutaj wykorzystane nadaje się do siedmiokrotnego użycia!). Opracowanie wieloetapowego procesu recyklingu – począwszy od starych, zdemontowanych profili okiennych, a zakończywszy na odzyskanym, pełnowartościowym granulacie PCW – pozwoliło stworzyć nowoczesny i ekologiczny materiał na profile Greta.

Dodatkowym czynnikiem proekologicznym jest proces formowania, który odbywa się w niskich temperaturach (ok. 200̊ C). Efektem jest więc niskie zużycie energii. Inwestorzy, którzy zastosują w swoich domach okna o profilach Greta mogą czuć satysfakcję, że wykorzystują produkt zrównoważony i zmniejszają swój ślad węglowy.

Profile Greta – spełniają wymogi budownictwa pasywnego

Profile Greta firmy Salamander mają bardzo dobre właściwości izolacyjne i wysoką wytrzymałość na obciążenia mechaniczne. Można w nich montować nowoczesne ciepłe pakiety trzyszybowe. Profile Greta pozwalają tworzyć okna spełniające wymogi budownictwa pasywnego.

Powierzchnia okien jest odporna na czynniki atmosferyczne. Mimo oryginalnej tekstury surowego betonu można łatwo utrzymać ją w czystości, a pielęgnacja i konserwacja są bardzo proste.

- Stolarka wyprodukowana z profili Greta nie tylko nadaje się do budownictwa pasywnego, ale cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i – co ważne - w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia! Jest przykładem idealnej kompilacji designu ze zrównoważonym rozwojem. To dosłownie okna przyszłości! - podsumowuje Katarzyna Kacprzak z firmy Salamander.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE