Funkcjonalne i wygodne okna do stropodachów

2019-09-19 14:37 MATERIAŁ SPONSOROWANY I FAKRO
Okna do dachów płaskich FAKRO
Autor: FAKRO Okna do dachów płaskich pozwolą nam doświetlić pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio pod nimi

Stropodachy, bo na nich się dzisiaj skupimy, to nie tylko większa powierzchnia użytkowa w budynku, ale również dodatkowa przestrzeń do zaaranżowania. Płaskie dachy wzbogacone o roślinność, czy też taras mogą stać się świetnym miejscem do odpoczynku, aktywności fizycznej czy też spotkań towarzyskich.

Na wstępie warto zaznaczyć, że wkomponowanie roślinności w dach płaski pozwala na zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej na działce budowlanej, co ma istotne znaczenie podczas projektowania budynków na niewielkich parcelach. Pamiętajmy jednak, że w obiektach z dachem płaskim mogą pojawić się pomieszczenia o utrudnionym dostępie do naturalnego światła.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Konstrukcja okna DXW pozwala na zlicowanie go z poziomem posadzki dzięki czemu okno idealnie wkomponuje się w taras

Zgodnie z trendami

Podążając więc za najnowszymi trendami architektonicznymi producenci okien dachowych wprowadzili do oferty produkty dedykowane do dachów płaskich. Dzięki ich zastosowaniu wnętrza pod płaskim dachem wypełnią się ogromną ilością naturalnego światła, a sam dach nabierze niepowtarzalnego charakteru i zupełnie nowej funkcjonalności.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Okna typu F sprawdzą się na tarasach i dachach zielonych

W ofercie firmy FAKRO, która szczyci się 28-letnim doświadczeniem w produkcji okien dachowych, znajdziemy okna do dachów płaskich typu F, które poza świetnymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi wyróżniają się nowoczesnym designem, nagrodzonym prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Okna te świetnie sprawdzą się na tarasach i dachach zielonych.

Dowiedz się więcej: wybieramy nowoczesne OKNA POŁACIOWE >>>

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Okno to dachów płaskich typu F to wyjątkowy design doceniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award

Okna niestandardowe

Poza standardowymi rozmiarami mogą zostać wykonane w dowolnym rozmiarze w zakresie od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm. Innym oknem, o którym warto wspomnieć w aspekcie aranżacji tarasu, jest okno DXW, które idealnie doświetla wnętrza znajdujące się bezpośrednio pod tarasem, a dzięki specjalnej konstrukcji pozwala na swobodne poruszanie się po nim.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Specjalna, wzmocniona konstrukcja okna do dachów płaskich DXW pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalne obciążenie przenoszone przez okno to 200 kg/m2

Maksymalny rozmiar okna DXW to 120 x 120 cm i może ono przenieść obciążenie do 200 kg/m2 . Uzupełnieniem oferty produktów do dachów płaskich są:

  • okna do dachów płaskich z kopułą – typu C,
  • okna oddymiające (z kopułą i bez kopuły),
  • okna wyłazowe (z kopułą i bez kopuły),
  • świetliki rurowe,
  • wyłazy dachowe.
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE