Nowoczesne okna do inteligentnego domu

2019-08-05 9:13 MATERIAŁ SPONSOROWANY | Rehau
Okna Rehau
Autor: REHAU

Nowoczesna technologia na stałe zagościła w naszym codziennym życiu, które zmienia się szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Inteligentne rozwiązania nie dotyczą tylko instalacji grzewczych czy elektrycznych, ale także okien i drzwi tarasowych. Dowiedz się więcej na temat inteligentnych okien: bezpiecznych, ciepłych i cichych.

Zmienia się wiele. A co z oknami? 

Wszyscy zwykle znają zjawisko déjà vu. Ma miejsce wtedy, kiedy stykamy się z czymś nowym, ale czujemy, że widzieliśmy to już wcześniej. Ale pewnie niewielu z was słyszało o vuja de, które  jest jego odwrotnością. Mamy do czynienia z czymś dobrze nam znanym, ale postrzegamy to z zupełnie nowej perspektywy, całkowicie „świeżym spojrzeniem”.

Tak w REHAU patrzymy na okna.

Kiedyś okna były „zwyczajnymi oknami”. Dziś są wielozadaniowe. Zapewniają nam komfort (RAU FIPRO X), bezpieczeństwo (Smart Guard) i dbają o nasze poczucie estetyki (KALEIDO WOODEC). Niezwykle istotna jest także izolacyjność akustyczna, zapewniająca nam komfortowy wypoczynek w spokoju i ciszy. Izolacyjność akustyczna okien REHAU sięga 47 dB. To oznacza, że przewyższa średnią izolacyjność okien innych producentów o około 10 dB, dzięki czemu obniża dyskomfort spowodowany nieprzyjemnymi dźwiękami z zewnątrz przynajmniej dwukrotnie. 

Okna Rehau
Autor: REHAU

Okna odkrywane na nowo. Na miarę dzisiejszych potrzeb.

RAU FIPRO X

Wprowadzenie RAU‑FIPRO przez REHAU zrewolucjonizowało kilka lat temu rynek okien. Po raz pierwszy wykorzystano w oknach materiały kompozytowe, wzmacniane włóknem szklanym – znane dotąd przede wszystkim z wyścigów F1 czy produkcji samolotów. W wyniku połączenia najlepszych właściwości tworzyw sztucznych i włókien szklanych powstał nowoczesny materiał. Dzisiejsze RAU FIPRO jest X-tra. RAU‑FIPRO - X to ponad 50 % większy udział włókna szklanego w profilu skrzydła. Nowa generacja znanego rozwiązania RAU-FIPRO – teraz wzmocnionego o współczynnik X, to X-tra duże elementy, więcej światła, więcej architektonicznej swobody i X-tra wysoka efektywność energetyczna!

Dzięki swojej wytrzymałości profile RAU-FIPRO X doskonale łączą się z nawet naprawdę dużymi przeszkleniami, które zapewniają wnętrzom naturalne doświetlenie. Okna o wysokości 2,80 cm lub całej kondygnacji nie muszą już być podzielone na mniejsze segmenty: można budować je bez podziałów i z wąskimi profilami, a próg drzwi tarasowych wpuszczony w podłogę jest prawie niewidoczny. 

KALEIDO WOODEC

Liczy się pierwsze wrażenie – także w przypadku okien. Drewno czy PVC? Dotyk natury czy bezproblemowe użytkowanie na lata? Nie wiesz, co wybrać? Od dziś nie musisz się zastanawiać. Wystarczy, że dotkniesz KALEIDO WOODEC...Przeżyjesz zaskoczenie – KALEIDO WOODEC sprawi, że niemal nie odróżnisz okien PVC od drewnianych. Nowe, matowe okleiny, ze strukturą prawdziwego drewna, zmienią Twoje okna na lata.

Okna Rehau
Autor: REHAU

REHAU Smart Guard - nowość w dziedzinie prewencji przeciwwłamaniowej

Zamontowany w oknie inteligentny czujnik wykrywa potencjalnego włamywacza. Sygnały optyczne i akustyczne informują sprawcę, że nie ma sensu podejmować próby włamania.  Aktywne odstraszanie pozwala uniknąć zniszczeń i kosztów na naprawę drzwi czy okien. W ten sposób REHAU Smart Guard idzie znacznie dalej niż popularne systemy alarmowe. Te bowiem reagują dopiero wtedy, kiedy włamywacz wejdzie do domu – okno lub drzwi są już wtedy uszkodzone. System ten jest bezprzewodowy, dzięki czemu jego instalacja nie sprawia żadnego problemu - nie wymaga problematycznego skuwania ścian, by położyć odpowiednie przewody. 

REHAU
Autor: REHAU

Okna REHAU są też solidne i odporne na włamania, a pomimo usunięcia stalowych wzmocnień z konstrukcji, nie musimy obawiać się, że zostaną łatwo zniszczone. Specjalne tworzywo RAU-FIPRO X gwarantuje wysoką klasę odporność na włamanie RC3. Poziom ten odpowiada za oznaczenie wytrzymałości okien na wyważenie także za pomocą łomu.

 

Okna Rehau
Autor: REHAU

Wszystkie okna są od lat takie same? Nie, nie wszystkie. Okna REHAU to okna odkrywane na nowo. Przekonaj się sam.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE