Jak wybrać okno miłe w dotyku? Walory haptyczne nowym trendem w stolarce okiennej

2021-04-15 12:51 Materiał sponsorowany
Okna Salamander miłe w dotyku
Autor: Okna Salamander Okna Greta doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne okna powinny być nie tylko ciepłe, ale i estetyczne. To w końcu one stanowią ważną część aranżacji wnętrz, w których ważną rolę odgrywają duże przeszklenia. Poznaj okna Greta - piękne także w dotyku.

Współczesny świat jest światem impulsów. Zewsząd pobudzani jesteśmy migającymi obrazami, nadmiernością dźwięków, zwielokrotnionymi zapachami. I choć można by rzec, że przecież zawsze tak było, to jednak ilość bodźców, wraz z rozwojem cywilizacji – rośnie. Nasze mózgi, działają na pełnych obrotach przez całe dnie. Kiedy ilość impulsów słabnie – czujemy się nieswojo i nieco wybrakowani. Przyzwyczajamy się. Ba! Doszukujemy się kolejnych! Jest nam dobrze, gdy możemy wszystkimi zamysłami poczuć rzeczywistość. Haptyczność, czyli odczuwanie dotykiem, komunikowanie się za jego pomocą – niby tak bardzo dla nas oczywiste – od niedawna zwraca na siebie coraz większą uwagę. Nie tylko dotyczy to sztuki, która w II połowie XX wieku wyszła z pojęcia sztuk wizualnych i przekształciła się w haptyczną, ale również przemysłu i budownictwa. Zaczęły pojawiać się produkty, które nie tylko w sposób oczywisty możemy dotykać, ale także (a może przede wszystkim) do zmysłu dotyku się odnoszą lub pobudzają nas i wręcz zachęcają do jego użycia. Nagle okazało się, że funkcjonalność, trwałość i niezawodność wyrobu to wiele, ale można jeszcze jemu nadać walory dotykowe.

Okna Salamander miłe w dotyku
Autor: Okna Salamander Niektóre okna zachęcają wręcz do tego, by ich dotknąć

Uruchomienie zmysłu dotyku wprowadza nas w stan poczucia bezpieczeństwa i pewności. Jesteśmy niejako bliżej. Poznajemy lepiej i bardziej dogłębnie. Jest to swego rodzaju dopełnienie.

Okna Salamander miłe w dotyku
Autor: Okna Salamander Struktura betonu – idealnie współgra ze współczesnymi trendami architektonicznymi

Jedną z branż, która zaskoczyła wprowadzeniem na rynek wyrobów stricte haptycznych – jest branża okienno – drzwiowa, a ściślej rzecz ujmując – ta związana ze stolarką z PCW. Najnowsza oferta jednego z wiodących producentów profili do produkcji okien i drzwi z PCW – firmy Salamander Window & Door Systems – jest właśnie tego doskonałym przykładem. Jej innowacyjne profile Greta® zostały w 100% wyprodukowane z PCW pochodzącego z recyklingu. Do tej pory surowiec z odzysku wykorzystywany był wyłącznie do produkcji rdzeni poszczególnych profili, teraz postanowiono zastosować go do stworzenia oryginalnej powierzchni. Próby produkcyjne wykazały, że poza unikalną strukturą - profile Greta® w niczym nie odbiegają od tych, wyprodukowanych z pierwotnego surowca i zachowują bardzo dobre wartości izolacyjne (spełniają wymogi budownictwa pasywnego), są wytrzymałe na obciążenia mechaniczne. Wygląd imitujący beton – idealnie współgra ze współczesnymi trendami architektonicznymi i modnymi elementami wystroju wnętrz a struktura powierzchni nie tylko jest łatwa w konserwacji, ale również odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Okna wykonane z profili Greta® – pobudzają haptycznie. Wręcz chce się je dotknąć, doświadczyć dodatkowym zmysłem. To sprawia, że stolarka Greta® podświadomie wpływa na nasz komfort psychiczny. To dodatkowy element in plus, gwarantujący nam bezpieczeństwo i spokój. To kolejny – poza oczywistymi zaletami szczelnych i ciepłych nowoczesnych okien – walor. Czujemy zadowolenie.

Okna Salamander miłe w dotyku
Autor: Okna Salamander Greta – powierzchnia imitująca beton w kolorze jasnoszarym
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE