Jak uniknąć upału we własnym domu? Rolety i żaluzje fasadowe

2020-07-20 11:11 Materiał sponsorowany MS więcej niż OKNA
Żaluzje fasadowe
Autor: MS więcej niż OKNA Żaluzje fasadowe mSun+

Lato w pełni. I choć letnią aurę większość z nas uwielbia, to nadmiar słońca w domu rzadko jest przyjemny. Aby uniknąć upału, warto zainwestować w odpowiednie osłony – najlepiej zewnętrzne rolety more solution lub żaluzje fasadowe mSun marki MS więcej niż OKNA, które skutecznie odgrodzą nas od żaru, zapewnią komfort i przyjemne zaciemnienie.

Wbrew pozorom montaż klimatyzacji czy zakup wentylatorów wcale nie jest najlepszym i najtańszym sposobem na zapewnienie sobie przyjemnego chłodu wewnątrz własnego domu. W ostatecznym rozrachunku dużo bardziej efektywne i ekonomiczne (a równocześnie, co nie jest bez znaczenia – znacznie bardziej atrakcyjne wizualnie) okazują się być osłony zewnętrzne. Dobrym przykładem są żaluzje fasadowe mSun lub rolety more solutions marki MS więcej niż OKNA, które skutecznie uchronią nas przed upałem. W jaki sposób?

- Osłony zewnętrzne tworząc barierę termiczną jeszcze przed szybą – na zewnątrz budynku, spowalniają wymianę ciepła i zabezpieczają dom przed nadmiernym nagrzewaniem się. W efekcie pozwalają na utrzymanie wewnątrz temperatury na pożądanym poziomie. Przykładowo dzięki żaluzjom mSun możemy obniżyć temperaturę wnętrza nawet o 10°C (przy temperaturze zewnętrznej na poziomie 35°C). A to bezpośrednio przekłada się nie tylko na nasz komfort, ale też na obniżenie wydatków na klimatyzację – wyjaśnia Paweł Lange, Product Manager w firmie MS więcej niż OKNA.

Nowoczesne okna
Autor: MS więcej niż OKNA

Rolety i żaluzje zewnętrzne: same korzyści

Zarówno rolety zewnętrzne, jak i żaluzje dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej dopasowanej do stolarki MS więcej niż OKNA. Montuje się je w specjalnych osłonach lub skrzynkach, które można schować pod tynkiem. Co warte zaznaczenia, osłony zewnętrzne zastosować można nie tylko w przypadku nowych inwestycji, ale również w budynkach starszych. Choć optymalną opcją jest uwzględnienie ich już na etapie projektowania, to nawet jeśli tego nie zrobiliśmy, nic straconego.

- Montaż rolet i żaluzji zewnętrznych jest dużo prostszy niż mogłoby się wydawać. Bez problemu możemy je dopasować i zamocować w domu już zamieszkałym. I to bez większej ingerencji w jego bryłę i bez ryzyka uszkodzenia elewacji. – mówi Paweł Lange.

Nowość na rynku
Żaluzje fasadowe

Autor: MS więcej niż OKNA

Żaluzje fasadowe mSun+

Nowoczesne żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe mSun+ MS więcej niż OKNA montowane są w osłonach z blachy aluminiowej lub w skrzynkach kompaktowych PVC. Pozwalają na pełną regulację ułożenia lameli i dostosowanie do własnych preferencji stopnia nasłonecznienia. Do wyboru są dwa rodzaje aluminiowych lameli – delikatnie zaokrąglona na wzór litery C (C80) i w kształcie zygzaka (Z90). W 100% nadające się do recyklingu, pokryte są farbą poliestrową zapewniającą ponadprzeciętną odporność na warunki atmosferyczne. Sterowane są silnikami elektrycznymi (m.in. za pomocą przycisków naściennych, pilota lub smartfona z wykorzystaniem systemów domu inteligentnego), co zapewnia komfort użytkowania.

Steruj zdalnie roletami

Wybierając osłony zewnętrzne, warto również od razu poświęcić chwilę na rozważenie wariantów sterowania nimi. Do wyboru mamy sporo opcji.

W opcji podstawowej rolety i żaluzje mSun wyposażone są w sterowanie przewodowe – rolety opuszcza się i podnosi, a lamele żaluzji obraca – za pomocą przycisku. To dobre rozwiązanie w przypadku pokojów dziecięcych, gościnnych, czy biur, gdzie wiele osób powinno mieć możliwość regulacji. Opcję tę można rozszerzyć o sterowanie radiowe (zdalne) np. przy użyciu systemów marek Somfy czy Mobilus. Wówczas, aby zaciemnić pokój, wystarczy użyć pilota. Bez konieczności wstawania czy wchodzenia na piętro. Wariant ten umożliwia również tworzenie scenariuszy np. podnoszenie rolet w konkretnym pokoju o określonej godzinie.

Inną, bardziej zaawansowaną opcją jest sterowanie za pomocą smartfona i urządzeń mobilnych z wykorzystaniem systemów domu inteligentnego i dwukierunkowej komunikacji radiowej. Dzięki niemu, możemy nie tylko zmieniać ułożenie przesłon, ale również sprawdzić w jakim położeniu się znajdują. Mało tego. Istnieje możliwość zintegrowania żaluzji i rolet z systemami domu inteligentnego, w tym czujnikami wiatru i nasłonecznienia. Pozwala to zachować kontrolę nad domem nawet wówczas, gdy nas w nim nie ma. Dodatkowo sporą popularność w ostatnim czasie zdobywa możliwość sterowania głosowego, i ta opcja również jest dostępna w przypadku rolet more solutions i żaluzji mSun. Produkty marki MS więcej niż OKNA są kompatybilne z większością dostępnych obecnie systemów.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE