Jak dobrać kolor stolarki do stylu domu? Poznaj sprawdzone rozwiązania

2020-05-15 10:48 Materiał sponsorowany KRISPOL
Dom w stylu nowoczesnym
Autor: materiały prasowe Krispol Antracytowy kolor stolarki jest bardzo modny. Idealnie pasuje do domów w stylu nowoczesnym

Budując dom przykładamy coraz większą uwagę do estetyki produktów i sposobu ich wykończenia. Producenci oferują coraz większą gamę rozwiązań technologicznych i stylistycznych, by sprostać wymaganiom różnorodnych gustów. Podpowiadamy, jak dobrać kolor stolarki okienno–drzwiowej i bramy garażowej do domu w stylu tradycyjnym, uniwersalnym i nowoczesnym.

Jak dopasować stolarkę do domu w stylu tradycyjnym?

Styl tradycyjny to połączenie klasycznej kompozycji ze stonowanymi barwami i naturalnymi materiałami. Dominuje w nim symetria w aranżacji elewacji, podziale okien czy drzwi frontowych. Przytulny charakter domów tradycyjnych przywołuje ciepło domowego ogniska. Taka stylistyka jest chętnie wybierana przez Polaków. Znaczna część budowanych w Polsce domów jednorodzinnych to właśnie domy w stylu tradycyjnym. Przywiązani do tradycji Polacy wierzą, że jest ona ponadczasowa i nie przemija tak szybko jak moda. Podczas prac renowacyjnych, gdy zależy nam na zachowaniu charakteru domu wpisanego w konkretne otoczenie, styl tradycyjny jest pewnym wyborem. Jego wszechstronność sprawia, że pasuje zarówno do zabudowy miejskiej, jak i wiejskiej, a dzięki niewielkim adaptacjom architektonicznym bryła domu zyska indywidualny charakter.

Stolarka w domu tradycyjnym - jakie kolory wybrać?

Domy budowane w stylu tradycyjnym pokryte są najczęściej dachówką w naturalnych odcieniach  gliny i jasną elewacją z elementami ozdobnymi, takimi jak gzymsy, bonie, czy klinkier. Takie połączenie dobrze koresponduje ze stolarką okienną i drzwiową w ciepłym kolorze drewna. Poniżej przedstawiamy rekomendowane zestawienia kolorystyczne dla stylu tradycyjnego.

Kolory stolarki
Autor: materiały prasowe Krispol Kolory stolarki pasujące do stylu tradycyjnego

Jak dopasować stolarkę do domu w stylu uniwersalnym?

Styl uniwersalny to idealny wybór dla wszystkich, którzy myślą o jego przyszłych użytkownikach – dzieciach, czy potencjalnych kupcach. Dom budowany jest bez nadmiernych zdobień, a jego architektura jest prosta i uniwersalna. Dzięki temu przetrwa najważniejszą próbę – czasu.

Kolory stolarki
Autor: materiały prasowe Krispol Kolory stolarki okienno-drzwiowej w odcieniach brązowym i beżowym to sprawdzony i uniwersalny wybór pasujący do klasycznych domów

Jakie kolory stolarki zewnętrznej dla stylu uniwersalnego?

Styl uniwersalny charakteryzuje prostota i stonowane. Królują w nim ponadczasowe beże i brązy doskonale komponujące się z ciemną dachówką i drewnianymi elementami architektury ogrodowej. Solidna murowana lub otynkowana bryła, drewniane elementy wykończeniowe w towarzystwie jasnej kolorystyki – zarówno na elewacji, jak i we wnętrzach, do których wnoszą ciepło i stabilność. Poniżej prezentujemy rekomendowane zestawienia kolorystyczne dla domu w stylu uniwersalnym.

Kolory stolarki
Autor: materiały prasowe Krispol Kolory stolarki pasujące do stylu uniwersalnego

Jak dopasować stolarkę do domu w stylu nowoczesnym?

Domy w stylu nowoczesnym pokazują dynamizm oszczędnej architektury. Lekkość bryły podkreślają duże przeszklenia, które doświetlają jej wnętrze, a prostota znajduje odzwierciedlenie w funkcjonalnym układzie wnętrz. Kolorystyka elewacji bazuje na bieli i szarościach, często łączonych z metalowymi elementami fasad i konstrukcji, która idealnie komponuje się ze stolarką okien i drzwi, utrzymaną w wyrazistych barwach.

Kolory stolarki
Autor: materiały prasowe Krispol Do nowoczesnych bryły domu doskonale pasują biel i szarość

Stolarka okienna i drzwiowa w stylu nowoczesnym – wybieraj te kolory!

Elewacje domów w stylu nowoczesnym utrzymane są w eleganckim, ascetycznym stylu i oszczędnej kolorystyce. Prym wiodą odcienie bieli i szarości, od jasnoszarego po antracyt. Ciepła dodadzą elementy drewniane: okładziny, deski tarasowe, czy stolarka okienno-drzwiowa. Domy budowane w stylu nowoczesnym są coraz popularniejsze wśród inwestorów. Wyróżnia je ciekawa bryła, wykończenie elewacji oraz duże przeszklenia, które nierzadko zajmują całą ścianę.

Proponowane zestawienia kolorystyczne dla domu w stylu nowoczesnym.

Kolory stolarki
Autor: materiały prasowe Krispol Kolory stolarki pasujące do stylu nowoczesnego
Kolory stolarki
Autor: materiały prasowe Krispol Ciemnoszary kolor stolarki w domu w stylu nowoczesnym ładnie komponuje się z elementami drewnianymi
Akcja specjalna: Kolory domu

Kolory przesądzają o tym, jak odbierany jest dom. Dzięki nim może wydawać się piękny albo nie, niespotykany lub pospolity, sprawiać wrażenie ciepłego lub nieprzytulnego. Zobacz naszą akcję specjalną. Przygotowaliśmy przewodnik jak dobierać kolory domu. Jak dopasować dach do elewacji. Jaki kolor stolarki będzie najlepszy. Pamiętając, że oprócz inspiracji konieczne jest podejście.

Partnerzy

KRISPOL Sp. z o.o. jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Spółka jest obecna w branży budowlanej od prawie 30 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE