Energooszczędne okna FAKRO: widne i komfortowe poddasze

2020-02-07 10:16 Materiał sponsorowany FAKRO
Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Termomodernizacja domu obejmuje przeważnie także remont lub adaptację poddasza. Warto wtedy zamontować w połaciach nowe, energooszczędne okna dachowe

Ocieplenie poddasza to nie wszystko. Aby zapewnić sobie komfort cieplny oraz zadbać o energooszczędność mieszkania należy wybrać trwałe, ciepłe okna dachowe.

Problem z czystym powietrzem dotyczy wielu regionów w Polsce. W ramach walki ze szkodliwym smogiem rząd wprowadził program „Czyste powietrze”. Celem tych działań jest ograniczenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Przeprowadzając termomodernizację budynku, uzyskujemy mniejsze zapotrzebowanie na energię do jego ogrzania, przez co mniej zanieczyszczeń emitujemy do środowiska. W efekcie przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza i stanu naszego zdrowia.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Okno FTP-V U5. Wyposażone jest między innymi w energooszczędny pakiet trzyszybowy i poczwórny system uszczelnienia

Okna FAKRO w programie „Czyste powietrze”

Firma FAKRO opracowała specjalną ofertę okien dachowych rekomendowanych do rządowego programu „Czyste powietrze”. Są to energooszczędne okna trzy- i czteroszybowe wraz z systemami montażowymi.

  • Okno FTP-V U5

To bogato wyposażone okno obrotowe z trzyszybowym pakietem. Wykonane z drewna sosnowego impregnowanego próżniowo i malowanego ekologicznym lakierem wodnym. Okno wyposażone jest w wiele unikatowych rozwiązań wpływających na energooszczędność, jak choćby chroniący przed wychłodzeniem wnętrza automatyczny nawiewnik V40P, technologia thermoPro czy trzyszybowy pakiet U5 o współczynniku Ug = 0,5 W/(m2.K). Wszystkie te elementy sprawiają, że charakteryzuje się ono współczynnikiem Uw na poziomie 0,97 W/(m2.K) i doskonale spełnia swoją energooszczędną funkcję.

  • Okno FTT U8 Thermo

To okno obrotowe o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji. Wykonane jest z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i malowanego ekologicznym lakierem wodnym. Ma poszerzone drewniane profile oraz specjalnie zaprojektowaną ramę skrzydła. W oknie zastosowano technologię thermoPro oraz pięcioelementowy system uszczelnienia. Najważniejszym elementem jest tu czteroszybowy pakiet o współczynniku Ug równym 0,3 W/(m2.K). Całe okno charakteryzuje się najlepszym współczynnikiem termoizolacyjności Uw dla okien z pojedynczym pakietem szybowym dostępnych na rynku. Wynosi 0,58 W/(m2.K).

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Okno FTT U8 Thermo. Przeznaczone jest do budownictwa pasywnego, co potwierdza certyfikat „Passive House”. Standardowo wyposażone w kołnierz uszczelniający Thermo oraz zestaw izolacyjny XDK

Dodatkowe uszczelnienie

Termoizolacyjność okna FTP-V U5 można poprawić, stosując kołnierz uszczelniający w wersji Thermo. Umożliwia on docieplenie okien dachowych ponad poziomem łat. Ma od wewnątrz elastyczny materiał termoizolacyjny, który szczelnie przylega do ościeżnicy, dzięki czemu po zamontowaniu tworzy docieplającą ramę. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami (korzystny, niski współczynnik λ). Z kołnierzem w wersji Thermo współczynnik przenikania ciepła okna poprawimy nawet o 15%.

Okna dachowe FAKRO
Autor: FAKRO Kołnierz EHV-AT Thermo. Ma dodatkową izolację i jest doskonałym systemowym rozwiązaniem, gwarantującym szczelne i „ciepłe” połączenie okna z połacią dachu
Nie przegap
logo czyste powietrze

Autor: Murator

Czyste powietrze z Muratorem: termomodernizacja krok po kroku

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” przeprowadzenie termomodernizacji domu jednorodzinnego stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niemniej pozostaje ona przedsięwzięciem wymagającym podjęcia wielu ważnych decyzji. Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Czyste powietrze z Muratorem”. Wyjaśniamy, jakie korzyści można osiągnąć dzięki ociepleniu domu i wymianie nieefektywnych urządzeń grzewczych, a przede wszystkim, jak przeprowadzić skuteczną termomodernizację z wykorzystaniem dotacji, preferencyjnych pożyczek i ulgi podatkowej. Dodatkową atrakcją naszej akcji jest konkurs, w którym do wygrania jest remont domu! Nie przegap i zobacz naszą akcję „Czyste powietrze z Muratorem”!

Firma FAKRO jest partnerem akcji CZYSTE POWIETRZE Z MURATOREM

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE