Dom szyty na miarę z marką WIŚNIOWSKI

2020-09-28 15:17 Materiał sponsorowany WIŚNIOWSKI
Okna, drzwi i bramy garażowe Wiśniowski
Autor: WIŚNIOWSKI

Dom rozpoczyna swoje życie w marzeniach właścicieli. To oni wyobrażają sobie jego wygląd, w myślach snują plany wykończenia wnętrz i designu fasady. Potem jednak przychodzi rzeczywistość – okazuje się, że nie wszyscy producenci mogą zrealizować plany inwestora. Zamiast dedykowanych rozwiązań dostępne są jedynie te standardowe. Czy w świecie typowych rozwiązań można znaleźć producenta, która zrozumie i pomoże spełniać marzenia?

W krawiectwie funkcjonuje termin made to measure. Oznacza on, że szyte ubranie nie jest projektowane według typowych rozmiarówek i uśrednionych gustów, a w pełni odpowiada potrzebom klienta. Szycie na miarę powoli wraca do łask, bo w świecie tymczasowości i produkcji masowej coraz częściej docenia się oryginalność i możliwości personalizacji. Ta idea w ostatnich kilkunastu latach znalazła podatny grunt również w branży budowlanej. Jej pionierem na polskim i europejskim rynku jest firma WIŚNIOWSKI, która już od swoich początków postawiła na produkcję „na wymiar” – bez okrojonej tabelki wymiarowej i surowo zarysowanych możliwości zmian.

Dom idealnie dopasowany do potrzeb

Firma WIŚNIOWSKI u swych początków produkowała każdorazowo „na wymiar”. Rozwój firmy łączył się z wzrostem liczby zamówień i potrzeby usprawnienia produkcji. Jedną z możliwości było ustandaryzowanie wymiarów bram, okien, drzwi i ogrodzeń, które miało przyspieszyć procesy w firmie.

Taka zmiana nie byłaby pozytywna dla klientów. Dlatego w pierwszych latach XXI wieku Andrzej Wiśniowski zdecydował się na trudniejszą, ale z perspektywy znacznie korzystniejszą ścieżkę rozwoju: inwestycję w rozwiązania automatyzacji i robotyzacji produkcji, które po latach zostały nazwane Przemysłem 4.0, czwartą rewolucją przemysłową. Dzięki tej odważnej decyzji firma WIŚNIOWSKI mogła produkować szybko i ekonomicznie, a równocześnie „na wymiar”.  Wówczas rozpoczęła się też inna zmiana: produkcja „na wymiar” miała stać się produkcją „na miarę”. To tylko kilka liter, ale między produkcją „na wymiar” a tą „na miarę” wbrew pozorom jest olbrzymia różnica. Dlatego właśnie różnicę tę po latach określono mianem rewolucji.

Wymiar odnosił się jedynie do szerokości, długości i głębokości. Na przełomie wieków nawet taka „personalizacja” znacząco poszerzała możliwości klientów. Nowe stulecie wymagało jednak czegoś nowego – produkcji „na miarę”, która nie odnosi się jedynie do wymiarów. Miara odnosi się w niej do ogółu oczekiwań wobec produktu: koloru, designu, kształtu, opcji, detali i tego w jaki sposób koresponduje z resztą budynku. Tworzenie czegoś „na miarę” pozwala na niemal nieograniczoną personalizację.

Dlaczego warto budować na miarę?

Dom nie jest czymś tymczasowym. Jego stworzenie wymaga podejmowania decyzji, które – ze względu na ich długotrwałość – nie mogą opierać się na kompromisach. Drzwi, które „w ostateczności mogą być” albo ogrodzenie, które kupujemy, „bo nie jest najgorsze” – to wybory, które będą nam towarzyszyć przez kilka dekad i szybko okaże się, jak trudne będzie to towarzystwo. Najmądrzejszym krokiem jest więc kupienie tylko tych rzeczy, które się nam podobają i równocześnie gwarantują najwyższą jakość. Marzenia jednak rzadko są dostępne w standardzie. Marka WIŚNIOWSKI dzięki nowoczesnym technologiom znalazła sposób na to, by tworzyć dla swoich klientów dokładnie takie produkty, jakich pragną.

Dom budowany na miarę będzie realizacją marzeń – nie znudzi się, a jego elementy będą nas cieszyły znacznie dłużej, niż gdyby wynikały ze smutnego kompromisu. Produkcja na miarę jest również gwarancją wysokiej jakości, co wpływa na trwałość. Znacznie łatwiej dba się o coś, z czym wiąże nas emocjonalna relacja – a tak z pewnością jest w przypadku produktów, które samodzielnie dopasowaliśmy do naszych marzeń. Nie jest jednak kwestia jedynie emocjonalna – sporo w niej również cech praktycznego podejścia do życia.

Wybieranie rzeczy odpowiadających naszym gustom i realizowanie w ten sposób marzeń, bez zbytniego uszczerbku dla budżetu, jest doskonałym balansem pomiędzy marzeniami i rozumem.

Okna, drzwi i bramy garażowe Wiśniowski
Autor: WIŚNIOWSKI

Okna, drzwi i bramy skrojone na miarę

Produkty stworzone na miarę wyróżniają dom, sprawiają, że składa się on z oryginalnych elementów, które praktycznie nigdzie nie powtórzą się w tej samej konfiguracji. Unikalność, trwałość i piękno są w produkcji na miarę fundamentem, a któż z nas nie pragnie unikalnego, trwałego i pięknego domu?

Dzisiaj domy są coraz częściej owocami inspiracji. Klienci chcą czegoś, co zobaczyli w prasie, telewizji i social media. Przychodząc z gotowym pomysłem nie chcą „sklejać” go z zamienników – oczekują, że producent będzie w stanie zaproponować to, czego oczekują. 

Inspiracje? Żaden problem! Wspaniałe zdjęcia na Instagramie, sesja w magazynie, urlop – wszędzie możemy natknąć się na pomysły, które inspirują nas wyobrażaniu sobie własnego domu marzeń. Co jednak jeśli dostępni producenci nie mają rozwiązań, które tak nas zachwyciły? Takie ograniczenie nie pojawia się w przypadku produkcji na miarę. W made to measure można zrealizować to, co pojawia się w naszej wyobraźni.

Systemowe piękno: Home Inclusive

WIŚNIOWSKI stworzył również inne możliwości, które jeszcze wyraźniej podkreślają spójność budynku. System Home Inclusive to komplementarna oferta produktów dla domu. Najlepiej dobrane brama, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie, połączone funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED gwarantują idealny efekt wizualny i jeszcze większego komfortu użytkowania. Elementy systemu można dowolnie wybierać i zmieniać – by finalnie powstał dom całkowicie szyty na miarę oczekiwań domowników.

Jeśli więc chcesz, by Twój dom był naprawdę Twój i by każdy jego element był dostosowany do Twoich marzeń – zrezygnuj z kompromisów! Wybierz producenta, który pomaga w realizacji planów i wsłuchuje się w potrzeby klientów. Dom stworzony w oparciu o marzenia cieszy bardziej i dłużej, sprawiając, że ciężka praca włożona w jego budowę napawa szczególną dumą.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE