Dobry widok na oszczędności z oknami i drzwiami tarasowymi DAKO

2023-05-22 8:50 Materiał sponsorowany
Stolarka otworowa DAKO
Autor: DAKO

Czy wiesz, że nieszczelne okna odpowiadają nawet za 25% strat ciepła w domu? Przy dzisiejszych, wysokich cenach energii potrzebnej do ogrzewania budynku, rachunki za nią stanowią więc duży procent domowego budżetu. Poszukując oszczędności dobrze wybierać rozwiązania, które poprawiają efektywność energetyczną naszego domu i sprawią, że będziemy cieszyć się w nim ciepłem i komfortem. Teraz, dzięki programowi Czyste Powietrze możesz otrzymać nawet 100% zwrotu kosztów poniesionych w związku z wymianą starej stolarki na nowoczesne i ciepłe okna oraz drzwi tarasowe. Czym powinniśmy się kierować przy ich zakupie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Okna - kluczowy element domowego komfortu i oszczędności energii

Okna to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Przede wszystkim są we wnętrzach podstawowym źródłem naturalnego światła i powietrza, niezwykle ważnych dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Stolarka okienna pełni również ważną funkcję estetyczną, stanowiąc część elewacji budynku i podkreślając jego styl oraz definiując aranżację pomieszczeń.

Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących okien jest ich wpływ na efektywność energetyczną budynku. Parametrem, który określa poziom izolacji termicznej jest współczynnik przenikania ciepła, który określamy skrótem Uw. Co on dokładnie oznacza? Śpieszymy z odpowiedzią! Jego wartość określa, jaka ilość energii cieplnej przenika przez konstrukcję okna w danym okresie czasu. Im niższa jego wartość, tym izolacja okien jest lepsza. Przy wyborze nowych okien do domu to właśnie wysokość współczynnika Uw powinna być jedną z najważniejszych informacji o konkretnym modelu. Zadbanie o ten parametr pozwoli w przyszłości znacząco ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i klimatyzacją.  

Elementem, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę - a który w znaczącym stopniu wpływa na termikę pomieszczeń - jest ilość naturalnego światła słonecznego przedostającego się przez okna do wnętrz. Duże przeszklenia istotnie wpływają na ten aspekt. Po pierwsze, dzięki dużej ilości światła jakie gwarantuje takie rozwiązanie, możemy ograniczyć czas korzystania w naszym domu ze sztucznego oświetlenia - zmniejszając tym samym nasze rachunki za energię elektryczną. Po drugie, naturalne promienie słoneczne doskonale dogrzewają pomieszczenia. Widoczną różnicę zaobserwujemy w słoneczny, zimowy dzień.

Stolarka otworowa DAKO
Autor: DAKO

PVC, drewno czy aluminium - z jakiego materiału okna będą najlepsze

?Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od naszego gustu, upodobań oraz stylu domu możemy z powodzeniem wybrać spośród okien z: drewna, PVC i aluminium. Każde rozwiązanie jest w stanie zapewnić doskonałą termikę i jakość, która przetrwa lata. Wybierając okna marki DAKO mamy do wyboru kompleksową ofertę energooszczędnych produktów spełniających najwyższe normy izolacji akustycznej i termicznej. Do najpopularniejszych rozwiązań DAKO, możemy zaliczyć okna:

  • Seria DPQ-82 ThermoSecure wykonana z PVC - Stolarka okienna z PVC to ciągle najpopularniejsza wśród polskich klientów opcja, która charakteryzuje się  dużą uniwersalnością oraz doskonałymi parametrami technicznymi w atrakcyjnej cenie.
  • Seria DA-90 Thermo z aluminium - Wyjątkowe możliwości ślusarki aluminiowej pozwalają tworzyć duże przeszklenia przy zachowaniu doskonałej ochrony antywłamaniowej oraz izolacji termicznej i akustycznej.
  • Seria DDA-78 z drewna i aluminium - Dzięki połączeniu drewna i profili aluminiowych, okna z tej serii łączą w sobie podwyższoną ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych z klasycznym pięknem naturalnego drewna.

Bez względu na to, którą z opcji wybierzemy, będziemy mieć pewność, że dzięki nowoczesnej stolarce okiennej nasze przyszłe rachunki za energię będą niższe, a my będziemy cieszyć się cichym, bezpiecznym i ciepłym domem.

Stolarka otworowa DAKO
Autor: DAKO

Połączenie funkcjonalności i estetyki w drzwiach tarasowych

Podobnie jak okna, drzwi tarasowe są elementem, który w dużym stopniu wpływa na aranżację naszego domu, wprowadzając do przestrzeni elementy nowoczesnego designu.

Duże przeszklenia w drzwiach tarasowych zapewniają przede wszystkim wyjątkowe widoki oraz doskonałe doświetlenie wnętrza naszego domu. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą bez wychodzenia z domu być bliżej natury i cieszyć się jej pięknem. Otwierając na oścież drzwi przesuwne możemy stworzyć wrażenie bezpośredniego połączenia z ogrodem lub tarasem, co podnosi walory estetyczne wnętrz.

Systemy przesuwne gwarantują także wyjątkową funkcjonalność, dzięki rozwiązaniu jakim jest tzw. niski próg. Ten typ przejścia na zewnątrz budynku jest bezpieczny i komfortowy, a jednocześnie zlicowanie progu z posadzką wygląda wyjątkowo efektownie i nowocześnie.

Łatwość obsługi to cecha, która również wyróżnia drzwi tarasowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych okuć, praca klamki i skrzydła jest wyjątkowo prosta i lekka. Za pomocą jednej ręki mamy więc możliwość otwarcia wnętrz na przestrzeń ogrodu czy tarasu.

Stolarka otworowa DAKO
Autor: DAKO

Wśród wielu dostępnych systemów drzwi tarasowych DAKO, możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze i najciekawsze rozwiązania, które wzbudzają największe zainteresowanie klientów:

  • Drzwi podnoszono-przesuwne HST - Powierzchnia skrzydła w drzwiach HST może wynosić nawet 6,5 m2, a cała konstrukcja w zależności od materiału, z którego została wykonana, może mieć szerokość do 6,5 m i wysokość do 3,2 m. Pomimo dużych gabarytów, podnoszono-przesuwny system prowadzenia skrzydła drzwi sprawia, że ich obsługa jest wyjątkowo prosta i komfortowa. System HST marki DAKO dostępny jest w trzech rodzajach materiałów: drewna, PVC i aluminium. Gwarantuje to duże możliwości wyboru korzystnego dla nas rozwiązania.
  • Drzwi przesuwne z ukrytą ramą DA-SkyLine i DA-SkyLine TYPE-R - To ekskluzywne rozwiązanie, które dzięki wąskim, aluminiowym profilom okiennym ukrytym w konstrukcji budynku pozwala tworzyć nieograniczone, panoramiczne widoki w naszych domach. Maksymalne wymiary drzwi DA-SkyLine TYPE-R wynoszą aż 4 metry wysokości i 14 metrów szerokości, a możliwość zamontowania w tej wersji systemu automatycznego sterowania sprawia, że ich obsługa staje się jeszcze prostsza!
Stolarka otworowa DAKO
Autor: DAKO

Oszczędzaj ze stolarką okienną DAKO

Nowoczesna stolarka okienna - w porównaniu do okien i drzwi tarasowych, które mają kilka lub kilkanaście lat - zapewnia dużo lepsze parametry ochrony termicznej i akustycznej, a także zagwarantuje większe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Aby zagwarantować dobrą efektywność energetyczną naszego domu, a tym samym ograniczyć wydatki związane z jego ogrzewaniem, warto rozważyć wymianę starej stolarki na produkty charakteryzujące się wysokimi parametrami termoizolacji. Teraz dzięki dofinansowaniu z programu Czyste Powietrze za zakup okien i drzwi tarasowych możemy otrzymać nawet 100% zwrot poniesionych z nim kosztów.

Kompleksową ofertę stolarki spełniającą najwyższe parametry użytkowe możemy znaleźć m.in. w ofercie DAKO - producenta kompleksowej stolarki.

Wykwalifikowani Doradcy ds. dotacji, z których wsparcia skorzystać można w Punktach Sprzedaży marki pomogą zarówno w doborze produktów, jak również w wypełnieniu i złożeniu wniosku o dofinasowanie do programu Czyste Powietrze. Pełna lista salonów sprzedaży dostępna jest na stronie DAKO - polskiej firmy z niemal 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie