Ciepły montaż okien. Instrukcja

2011-09-14 14:00 Anna Kazimierowicz
Ciepły montaż okna
Autor: Aluplast Okna energooszczędne zamontowane w warstwie izolacji gwarantują maksymalne ograniczenie strat ciepła (fot. Aluplast)

Ciepły montaż okien, pozwala na to by okna energooszczędne zachowały swoje walory izolacyjne, czyli były szczelnie zamontowane. Jedynie osadzenie okna w warstwie ocieplenia eliminuje bowiem mostki termiczne, które wokół niego mogą powstawać. Krótka instrukcja wymiany okien pomoże Ci w ich prawidłowym osadzeniu.

Jak wygląda ciepły montaż okien?

Montaż okien w warstwie ocieplenia eliminuje mostki termiczne wokół okna. Jest to szczególnie ważne w przypadku osadzania okien energooszczędnych. Żeby jednak zamontować okno poza murem, trzeba zbudować dodatkowe rusztowanie, na którym można je oprzeć.

Wsporniki główne (konsole nośne) i boczne powinny być rozstawione w odległości około 15 cm od narożników i słupków, odstęp pomiędzy poszczególnymi kotwami może wynosić maksymalnie 70 cm. Konsole nośne to metalowe profile, które przykręca się do ściany wokół otworu okiennego. Mogą być mocowane wewnątrz otworu lub na licu muru. Mają zwykle długość 25, 30 lub 35 cm i szerokość 2,5 cm. Wsporniki boczne montuje się z boku i u góry otworów okiennych, mają zwykle długość 15, 20, 25 i 30 cm oraz szerokość 1,5 lub 2,5 cm.

Polecamy: Ciepły montaż okien w szczegółach

WIDEO: Okna osadzone w ścianie - ciepły montaż okien

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Rodzaj i rozmiar konsoli zależy od materiału, z którego jest zbudowana ściana, odległości, na jaką chcemy wysunąć okno pcv czy drewniane, a także jego ciężaru. Profil okna przykręca się do konsoli za pomocą wkrętów lub dybli. Styk okna i muru wypełniony standardowo pianką poliuretanową należy uszczelnić taśmą lub folią paroszczelną od strony wnętrza domu i taśmą lub folią paroprzepuszczalną po stronie zewnętrznej, zgodnie z zasadą: szczelniej od środka niż na zewnątrz.

Szczelny montaż okien dachowych

Montaż okien dachowych zawsze wymaga zastosowania kołnierzy uszczelniających zawierających cienką piankę termoizolacyjną, ale gdy chcemy je naprawdę ciepło zamocować, należy użyć dodatkowych pakietów izolacyjnych, wypełnionych najczęściej blokami wełny owczej, oferowanych przez producenta. Okna połaciowe mogą być zamontowane ściśle między krokwiami, jak również w warstwie izolacji nakrokwiowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE
zenek
|

a jak czesto zlecasz monta z drzwi i okien fachowcom, bo piszesz, ze zawsze.
czyli co? co sezon, czy 2 razy w roku?
ja wymiane opon letnichbi zimowych tez ZAWSZE zlecam fachowcom.

Marecki
|

ja montaż, czy to drzwi, czy okien zawsze zlecam fachowcom. Mam sprawdzoną ekipę, która zna się na robocie, dobrym montażu i wiem, że dzięki temu w pełni wykorzystywane są parametry cieplne tychże okien, a ja zimą nie płacę kosmicznych rachunków za ogrzewanie.

Olaf
|

Ja mam właśnie tą techniką zamontowane okna, zamówiłem sobie energooszczędne i na szczęście trafiłem na fachowców, którzy znali się na tym i faktycznie wiedzieli jak to zrobić. Okna mam z fabryki Sapor i ekipa też od nich była.