Zalety nowoczesnych bram garażowych

2022-05-23 11:13 Materiał sponsorowany
Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Nowoczesne domy jednorodzinne to zazwyczaj budynki, w bryłę których zostają wbudowane garaże. To wygodne rozwiązanie niesie za sobą konieczność bardzo rozważnego wyboru bramy garażowej. Ważna bowiem jest zarówno jej estetyka i funkcjonalność, jak i energooszczędność oraz odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed włamaniem. Bramy segmentowe firmy Hörmann łączą te wszystkie zalety. A co wyróżnia je spośród szerokiej rynkowej oferty?

Niepowtarzalny design

Brama garażowa jest elementem, który znacząco wpływa na wygląd budynku. Dlatego najpierw kierujemy się jej wyglądem, chcemy by dobrze komponowała się z architekturą naszego domu, podkreślała jego styl, a czasem nawet wyjątkowość. Taką możliwość stwarzają oferowane przez firmę Hörmann bramy segmentowe z powierzchnią Duragrain, która wykonywana jest w technologii druku cyfrowego. Ta innowacyjna, bardzo nowoczesna metoda pozwala nawet na samodzielnie zaaranżowanie niepowtarzalnej bramy. Wykorzystać możemy do tego własne zdjęcia, np. z wakacyjnej wyprawy, lub samodzielnie zaprojektowany wzór.

Bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Kto nie chce jednak zadziwiać sąsiadów i gości, a szuka jedynie eleganckiej bramy, która imitując wygląd i charakter naturalnego szlachetnego materiału, dobrze wkomponuje się w styl posesji, może wybierać spośród 24 unikatowych wzorów Duragrain. W budynkach o minimalistycznej architekturze dobrze sprawdzą się np. bramy do złudzenia przypominjące beton lub zardzewiałą stal, a do domów w stylu rustykalnym świetnie pasować będą te z powierzchnią imitującą przetarte drewno, bambus czy spalony dąb. Dzięki innowacyjnej technologii druku cyfrowego wzory naniesione na płytę bramy dają wrażenie pełnej naturalności i harmonijnie wpisują się nawet w najbardziej wyrafinowane projekty. Dla inwestorów oznacza to nowe możliwości aranżacji elewacji i całego otoczenia domu.

Atutem bram z serii Duragrain jest także ich trwałość. Oryginalna dekoracyjna powierzchnia powlekana jest bardzo trwałym lakierem ochronnym, dzięki czemu przez długie lata zachowuje naturalny, niezmienny wygląd i kolor. Ta specjalna powłoka zabezpieczająca chroni powierzchnię bramy przed promieniowaniem UV i wszelkimi innymi czynnikami atmosferycznymi, a także przed zarysowaniami. Nawet długie oddziaływanie promieni słonecznych nie powoduje blaknięcia koloru, a drobne zarysowania nie uszkadzają powłoki.

Energooszczędność

Brama garażowa powinna być także ciepła, szczególnie gdy garaż połączony jest z domem. Wtedy ważna jest nie tylko dobra izolacja ścian i sufitu oraz odpowiednie drzwi łączące garaż z domem, ale także energooszczędna brama. Doskonałą termoizolację gwarantuje brama segmentowa LPU 67 Thermo firmy Hörmann, zbudowana z izolowanych termicznie segmentów o grubości 67 mm i wyposażona w podwójne uszczelki wargowe między segmentami oraz w podwójne uszczelki progowe. Dzięki takiej konstrukcji współczynnik przenikania ciepła dla zamontowanej bramy o wymiarach 5000 x 2250 mm wynosi nawet U=1,0 W/(m2K). A jeśli podczas montażu zastosujemy ościeżnicę ThermoFrame, która minimalizuje powstawanie mostków termicznych, parametr ten może wynieść ok. 0,88 W/(m2K). To najskuteczniej zapobiegnie stratom ciepła, do których dochodzi w garażu, a przez garaż także w połączonym z nim domu. 

Nowoczesne bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2

Gdy już wybierzemy bramę, która wzorem i kolorem dobrze wpisywać się będzie w elewację naszego domu, a dzięki odpowiedniej konstrukcji zatrzymywać ciepło w całym budynku, warto zadać sobie pytanie: czy utrudni ona potencjalnemu złodziejowi dostęp do garażu i zgromadzonych w nim sprzętów? Czy uniemożliwi dostanie się przez garaż do domu? Warto wiedzieć, że wszystkie bramy segmentowe firmy Hörmann z napędem mają mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem, które praktycznie uniemożliwia podniesienie zamkniętego skrzydła bramy. Bramy segmentowe tego producenta można też wyposażyć w specjalny zestaw przeciwwłamaniowy w klasie RC 2, który dodatkowo podnosi poziom ich odporności na włamanie. W najgrubszych i najcieplejszych automatycznych bramach LPU 67 Thermo stanowi on wyposażenie standardowe. Opcjonalnie natomiast zamówić go można do bram segmentowych LPU 42 wyposażonych w napęd, także tych wcześniej kupionych i już zamontowanych.

Nowoczesne bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

To certyfikowane wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2 jest zgodne z normą DIN/TS 18194 oraz Kryteriami Technicznymi Instytutu Techniki Budowlanej. Da nam zatem pewność, że włamywacz odejdzie spod naszej bramy z kwitkiem.

Nowoczesne bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

Komfort użytkowania

Estetyka, energooszczędność i pełne bezpieczeństwo to jednak nie wszystko. Nowoczesna brama garażowa oznacza też prawdziwy komfort użytkowania. Dlatego bramy marki Hörmann posiadają opatentowane rozwiązania chroniące np. przed przytrzaśnięciem palców czy zapobiegające nadmiernemu wzrostowi wilgotności powietrza w garażu. Producent oferuje nawet system automatycznej wentylacji garażu. Dzięki tak doskonałej kontroli poziomu wilgotności powietrza nie musimy obawiać się powstawania pleśni, ani korodowania auta. Nawet zimą, gdy wwieziony do garażu śnieg zaczyna topnieć, możemy spać spokojnie.

Szybkie napędy

Przede wszystkim jednak najwyższy komfort użytkowania bram garażowych zapewnia nowoczesne sterowanie. Najnowszej generacji napędy firmy Hörmann, które wykorzystują zaawansowane inteligentne technologie, pozwalają na zdalną szybką obsługę bramy za pomocą pilota, bądź smartfona z funkcją Bluetooth czy systemów Smart Home.

Nowoczesne bramy garażowe Hörmann
Autor: Hörmann

I co ważne – także z uwagi na bezpieczeństwo – z dowolnego miejsca umożliwiają kontrolę czy brama jest otwarta czy zamknięta. A w razie potrzeby nawet z bardzo daleka pozwalają wydać odpowiednie dyspozycje. Wszystko dzięki certyfikowanemu systemowi sterowania radiowego Hörmann BiSecur, w który standardowo wyposażone są prawie wszystkie napędy do bram garażowych tego producenta. System ten gwarantuje wyjątkowo bezpieczną łączność radiową i kompatybilność ze wszystkimi napędami, odbiornikami radiowymi i innymi elementami obsługi firmy Hörmann. W ten sposób za pomocą BiSecur można sterować nie tylko bramą garażową, lecz także drzwiami wejściowymi firmy Hörmann, bramą wjazdową lub oświetleniem.

Partnerzy

Firma Hörmann jest największym europejskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz napędów do bram. Jest również uznanym producentem drzwi, systemów przeładunkowych oraz różnego typu zamknięć przeciwpożarowych. Ostatnio firma poszerzyła paletę swoich produktów o systemy kontroli wjazdu. Dopełnieniem bogatego asortymentu produktów jest działający 7 dni w tygodniu całodobowy serwis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie