Segmentowa brama garażowa RenoMatic. Nowoczesna i ładna brama z napędem

2019-12-20 11:01 MATERIAŁ PARTNERSKI | Hörmann
Brama segmentowa
Autor: Hörmann Brama segmentowa RenoMatic

Jeśli wykańczasz lub remontujesz dom i zastanawiasz się nad wyborem bramy, warto zainwestować w automatyczną ocieploną segmentową bramę garażową RenoMatic firmy Hörmann. To ciepła i komfortowa brama z dopasowanym do niej napędem.

Firma Hörmann oferuje pięknie wykończone i nowoczesne bramy garażowe RenoMatic. RenoMatic to brama segmentowa - najczęściej wybierany przez inwestorów rodzaj bram garażowych. Taka brama ma prostą budowę i łatwo się otwiera. Podczas otwierania nie zabiera miejsca przed garażem, więc może być montowana, nawet gdy dom stoi w linii ogrodzenia. Skrzydło unosi się prosto do góry i chowa pod sufitem, dlatego brama nie zajmuje też miejsca we wnętrzu garażu, które można dowolnie zagospodarować.

Brama segmentowa RenoMatic 2019: budowa

Brama segmentowa RenoMatic składa się ze skrzydła zbudowanego z paneli i zamocowanego w ramie ościeżnicy. Podwójne sprężyny naciągowe albo sprężyny skrętne niwelują ciężar bramy, a odpowiednio dobrane rolki jezdne poruszające się w prowadnicach sprawiają, że otwiera się ona bardzo lekko i cicho. Panele bramy segmentowej są wykonane z blachy stalowej ocynkowanej i pokrytej warstwą ochronno-dekoracyjną. Grubość paneli wynosi 42 mm. Ich wnętrze jest wypełnione termoizolacyjną pianką poliuretanową. Tak zbudowane panele są nie tylko ciepłe, ale także mocne, sztywne i trwałe. Między segmentami bramy oraz na jej obwodzie umieszczono wysokiej jakości uszczelki. Dzięki takiej budowie bramy ciepło nie ucieka z garażu. Brama jest też trwale zabezpieczona przed ewentualną korozją.

Brama segmentowa
Autor: Hörmann Panele segmentów bramy garażowej RenoMatic mają 42 mm grubości i są wypełnione pianką poliuretanową

Brama segmentowa RenoMatic 2019: segmenty

Skrzydło bramy RenoMatic standardowej wysokości składa się z czterech paneli o wysokości mniej więcej 50 cm. Gdy segmenty są gładkie, bez dodatkowych przetłoczeń, brama wygląda jak złożona z 4 poziomych elementów. To wykończenie L. Brama RenoMatic jest dostępna również z dodatkowymi poprzecznymi przetłoczeniami M, czyli wykończona tak, jakby składała się nie z 4, ale z 8 węższych paneli. Każdy z tych wzorów jest dostępny w 9 kolorach i dwóch rodzajach wykończenia powierzchni.

Brama segmentowa
Autor: Hörmann Brama segmentowa RenoMatic jest dostępna w wykończeniu drewnopodobnym Decocolor

Brama segmentowa RenoMatic 2019: kolory i wykończenie powierzchni

Segmenty bramy po stronie wewnętrznej są ocynkowane w kolorze srebrnym i powlekane lakierem ochronnym. Na zewnątrz skrzydło bramy może mieć wiele atrakcyjnych wykończeń do wyboru. Lakierowana powierzchnia Decocolor (z przetłoczeniami M lub L) jest dostępna w 3 wzorach imitujących naturalne drewno dębowe: Golden Oak, Dark Oak i Night Oak. Do wyboru jest także powierzchnia Woodgrain (z przetłoczeniami M). Panele bramy o wykończeniu Woodgrain mogą zostać pokryte lakierem w nowoczesnej palecie różnych odcieni szarości - od białego i szarego aluminium, po antracytowy. Powierzchnia Woodgrain jest oferowana także w kolorze białym i brązowym. Powierzchnia Planar zaś, opracowana z myślą o nowoczesnych, minimalistycznych domach i wykończona lakierem Matt deluxe jest bardzo gładka i głęboko matowa. Producent oferuje ją w takim samym zestawie kolorów jak Woodgrain, ale z przetłoczeniami L.

Brama segmentowa
Autor: Hörmann Brama segmentowa RenoMatic w wykończeniu Planar Matt deluxe w kolorze antracytowym z efektem metalicznym
Brama segmentowa
Autor: Hörmann Siłownik napędu ProLift 500 do bramy segmentowej jest montowany na suficie garażu

Brama RenoMatic 2019 i drzwi wejściowe

Uzupełnieniem oferty bram garażowych RenoMatic są energooszczędne i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe do domu. Drzwi stalowe Thermo65 można zamówić także w nowym kolorze Matt deluxe. Poza ciekawym, bogatym wzornictwem atutem tych drzwi są ich parametry techniczne. Sześć z ośmiu wzorów drzwi Thermo65 ma klasę przeciwwłamaniową RC 2, dwanaście wzorów drzwi ThermoSafe - klasę RC 3. Współczynnik przenikania ciepła zarówno jednych, jak i drugich wynieść może nawet 0,87 W/(m2K). Drzwi wykonywane są na wymiar bez dodatkowej dopłaty. Opcjonalnie możliwe jest również wykonanie obu typów drzwi z naświetlami bocznymi w odpowiedniej klasie przeciwwłamaniowej.

Brama segmentowa
Autor: Hörmann Brama segmentowa RenoMatic i drzwi wejściowe Thermo65
Partnerzy

Firma Hörmann jest największym europejskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz napędów do bram. Jest również uznanym producentem drzwi, systemów przeładunkowych oraz różnego typu zamknięć przeciwpożarowych. Ostatnio firma poszerzyła paletę swoich produktów o systemy kontroli wjazdu. Dopełnieniem bogatego asortymentu produktów jest działający 7 dni w tygodniu całodobowy serwis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE