Optymalne wietrzenie garażu. Poznaj system automatycznej wentylacji garażu

2019-06-24 9:56 MATERIAŁ SPONSOROWANY | Hörmann
Brama segmentowa Hormann
Autor: Hörmann Dzięki zastosowaniu czujnika wilgotności, brama może się automatycznie uchylać w celu zapewnienia lepszej wentylacji.

Ciepły i wyposażony w grubą i szczelną bramę garaż wymaga optymalnej wentylacji. To ochrona m.in. przed powstawaniem pleśni. O konieczności wentylowania garażu mówią też przepisy budowlane. Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła zapewnić może system automatycznej wentylacji garażu firmy Hörmann.

Po co wentylacja w garażu

Powszechne dążenie do energooszczędności sprawia, że budujemy coraz cieplejsze domy. Coraz lepiej izolowane są także przylegające do nich garaże. Aby zapobiec ucieczce ciepła z domu przez garaż pamiętamy nie tylko o dobrej izolacji jego ścian i sufitu, ale także o grubej, ciepłej bramie garażowej. Brama LPU 67 Thermo firmy Hörmann skutecznie zapobiega stratom ciepła, do jakich może dochodzić przez powierzchnię bramy. Zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną i wyposażona w odpowiednie uszczelki pozwala utrzymać stałą, wyższą temperaturę w garażu.

Tak gruba i szczelna brama może być jednak przyczyną wzrostu wilgotności powietrza. Wilgoć z kolei może powodować powstawanie pleśni i korodowanie auta, szczególnie zimą, kiedy wwieziony na nim do garażu śnieg, zaczyna topnieć. Aby temu zapobiec, warto zainstalować skonstruowany przez firmę Hörmann innowacyjny system automatycznej wentylacji garażu.

Jak działa system automatycznej wentylacji garażu

Wietrzenie w takim garażu odbywa się przy zamkniętej bramie, poprzez uchylenie jedynie jej najwyższego segmentu, co umożliwiają umieszczone na nim składane obejmy rolek. Najniższy segment pozostaje na posadzce, dzięki czemu do garażu nie przedostają się śmieci, liście czy mniejsze zwierzęta.

Inteligentny system czujników

Na automatyczne uchylanie bramy przy określonej wilgotności powietrza w garażu pozwala specjalny wewnętrzny czujnik klimatyczny, który kontroluje jej poziom i reguluje prawidłową wentylację. Gdy wilgoci w powietrzu jest za dużo, górny segment bramy automatycznie uchyla się, a po uregulowaniu jej poziomu wraca do pozycji zamkniętej. Dla zapewnienia właściwej eksploatacji można też ustalić zakres temperatur, przy których brama się nie otwiera i zapobiec np. ryzyku wychłodzenia garażu zimą. Można także określić maksymalny czas wietrzenia i porę dnia, w której się ono odbywa. Jeżeli dodatkowo zastosujemy czujnik zewnętrzny do monitorowania poziomu wilgotności powietrza poza garażem, będziemy mieli pewność, że górny segment nie uchyli się, gdy wilgotność na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu, czyli np. w deszczowy dzień.

System automatycznej wentylacji garażu – zastosowanie

System automatycznej wentylacji garażu to wyposażenie dodatkowe, które zastosować można w bramach segmentowych firmy Hörmann LPU 42 i LPU 67 Thermo wyposażonych w napęd SupraMatic serii 2/3 lub ProMatic serii 3 najnowszej generacji. Zestaw do wentylacji można także zainstalować w już zamontowanych bramach segmentowych Hörmann.

Optymalne wietrzenie garażu. Poznaj system automatycznej wentylacji garażu
Autor: Hörmann Dostępne opcjonalnie składane obejmy rolek umożliwiają wietrzenie garażu przez uchylenie jedynie górnego segmentu bramy. Najniższy segment bramy pozostaje zamknięty na posadzce, uniemożliwiając przedostawanie się do garażu małych zwierząt i liści.
Optymalne wietrzenie garażu. Poznaj system automatycznej wentylacji garażu
Autor: Hörmann Wewnętrzny czujnik klimatyczny HKSI kontroluje wilgotność powietrza w garażu i reguluje prawidłową wentylację. Gdy wilgotność powietrza jest zbyt duża, brama otwiera się automatycznie, a następnie automatycznie się zamyka przy uregulowanej wilgotności powietrza.
Optymalne wietrzenie garażu. Poznaj system automatycznej wentylacji garażu
Autor: Hörmann Opcjonalny zewnętrzny czujnik HKSA dodatkowo mierzy wilgotność powietrza na zewnątrz i uniemożliwia otwarcie bramy, gdy jest ona większa niż w garażu.

Zobacz film: Automatyczne wietrzenie garażu

Partnerzy

Firma Hörmann jest największym europejskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz napędów do bram. Jest również uznanym producentem drzwi, systemów przeładunkowych oraz różnego typu zamknięć przeciwpożarowych. Ostatnio firma poszerzyła paletę swoich produktów o systemy kontroli wjazdu. Dopełnieniem bogatego asortymentu produktów jest działający 7 dni w tygodniu całodobowy serwis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE